Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

işe gitmeden önce bisiklete binmek isteyenler...

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında galipulusoy tarafından paylaşıldı.

1. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    selam arkadaşlar.

bisiklete binmeye vaktim yok diyorsanız ve eğer bisiklete binmek için uykumdan feragat edebilirm diyorsanız bu duyurum ilginizi çekebilir. (tabii bir de eviniz caddebostan bostancı sahil yolu hattına yakınsa)

ben geçen yaz bu disiplini sağlayabildim. şimdi havada erken aydınlanmaya başladığı için tekrar sabah saat 06:00 ile 07:15 arası caddebostan bostancı arası antrenman tadında turuma başladım. bu hattı 25 35 km7h ile 2-3 defa gidip geliyorum.
    malum bu sıralar hava yağışlı ve soğuk diye çıkamıyorum ama şu an yerler kurumuş durumda ve yarın sabah çıkmayı planlıyorum.

durum budur iş öncesi iyi oluoyr tavsiye ederim. 07:30 da evde oluyorum kahvaltı duş falan 08:15 te evden çık 09:10 gibi işte oluyorum. akşamda mesai yapsam da koymuyor.sabah bisiklete binmişim çünkü :))))

bu yazıyı niçin yazdığımı soracaksanız eğer sizde sabahları bisiklete binmek istiyor fakat tek başınıza bu disiplini sağlayamıyorsanız grup oluşturabiliriz. bu şekilde birbirimizi motive edebiiliriz.
    ama şunu söyleyeyim sbahleyin bisiklete binmenin tadı daha bir başka tabii eve gelince kahvaltı masası hazır olursa bu durum tadından yenmez bir hal alıyor.
    tavsiye ederim.

bol pedallı kazasız günler dilerim.

Kudret Kurtcebe ve Mehmet Karaçam bunu beğendi.
  2. Mesut27

Mesut27 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok güzel bir fikir..Sağlıklı yaşam için ,dumansız bire hava için,bu tip teşvikler çok öenmli.Güzel fikir.

sadana bunu beğendi.
  3. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    arada takılabilir.Hoş ben direk işe gidip geliyorum ama bazı zamanlar araba ile gitmem gerekiyor.O zamanlar takılabilirim.

4. Mehmet Karaçam

Mehmet Karaçam Bisikletkolik

Seviye:

öncelikle güzel konu paylaşımı için teşekkürler.bir kaç kez bende sabah saatlerinde çıkıp sürmeyi denedim gerçekten çok keyifli ve güzel oluyor.ayrıca güne daha dinç başlıyorsunuz, ancak havaların kötü gitmeye başlamasından dolayı ara vermiş durumdayım.bunun haricinde akşamları 3 gün hava izin verdiği sürece bostancı-kartal-bostancı yapmaya devam ediyorum.ancak sabahları sürme fikri çok hoşuma gitti.çıkabileceğim günler için size haber veririm konuyu burdan takip edeceğim.

Not: Sizde isterseniz haftada 3 gün gerçekleştirdiğimiz bostancı bisiklet yolu başlangıçlı gece sürüşlerimize katılabilirsiniz.

iyi forumlar.

5. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

helal galip çalışan insanlar için ideal bir çözüm yolu bu helal olsun sana
    başarılar dilerim

6. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    selam.

konunun tarihi eskidikçe takibi güç oluyor, ya da ben açtığım konuyu nasıl takip edebileceğimi bilmiyorum :)

mailimi vereyim ben : galipulusoy@hotmail.com.
    benim düzenli bir günüm yok gerçi bu sabah çıktım mesela. hava soğuktu ama iyi oldu 25-30 km/h arası hızla bostancıya kadar 2 kere gittim geldim.

genelde hafta içi 3 4 gün çıkmaya gayret edeceğim:) cumartesi pazar zaten asıl sürüş var. pazar yol grubu:)

sizin gece sürüşleriniz yaz boyu sürecek sanırım. fırsat buldukça vakit ayırabildiğim ölçüde katılabilirim.

görüşmek üzere.

bol pedallı günler.

7. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    eyvallah kudret abi sağol.
    napalım akşamları mesai kalmak,iş yorgunluğu gibi sebeplerle ekstra külfet geliyordu bana gece bisiklete binmek.
    olayın bir diğer boyutu ise işime olan kolay ulaşım imkanım. işim uzak olsaydı vaktinde yetişmek için yine aynı saatler de uyanmak zorunda kalacaktım. böyle bir zorunluluğum olmadığı için ben de bunu bisiklete binmek için fırsattır diye düşündüm,bu beni motive etti.
    ideal bir çözümmü değil mi bilmiyorum:) sabah uyanması zor. ama kendim için bişeyler yapmak amacıyla uyanıyorum:). işte patronun işi için mesaiye kalıyorum:) hiç değilse sabahleyin kendim için erken uyanayım:)

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  8. Ozcan SEMET

Ozcan SEMET Kıdemli Üye

Seviye:
    Güzel fikir işe geç gidebilenler için zira ben 7:45 iş başı yapıyorum :)

9. Can Arpat

Can Arpat Üye

Seviye:
    Özenmemek elde değil, ben servise 7:00 de biniyorum sabahları.. :(

10. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    selam arkadaşlar.
    durumdan haberdar edeyim dedim.

ev bostancı arası 8 km, iki kere bostancı yapıyorum sonra eve dönüyorum. toplam 27,5 km yapıyor. ort hızım 25-27 arası değişiyor. sürüş zamanım 1 saati 5 dk geçiyor. zaman bu kadarına el veriyor şu an için. ancak pazar yol grubun da uzun mesafeler için,gruptan kopmamak için idealdir diye düşünüyorum. tabii bir de kilo almamak için:)

saygılar