Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

işe gidip gelmek için uygun fiyatlı bisiklet seçimi

Konu, 'Arşiv' kısmında hknkzlkn tarafından paylaşıldı.

1. hknkzlkn

hknkzlkn Yeni Üye

Adı:
    Hakan K.
    Arkadaşlar merhaba. Ben en son 14-15 yaşlarında bisiklet kullanmış biriyim. Bursa'da ikamet ediyorum. 23 yaşındayım. Çalıştığım yere olan uzaklığım 11 km kadar (Google Haritaların verdiği bilgi). Bu 11 km'nin yaklaşık 2 kilometresi hafif eğimli yokuştan oluşuyor. Geriye kalan yol tamamen dümdüz. Gidip gelirken günde 22 km kadar bir yol ediyor. Spor yapan biri değilim. Sigara da kullanıyorum.1 haftadır forumda araştırma yapmaktayım. Başlangıç için sadece ön amortisörlü (kilitli) mtb önerdiğinizi gördüm. Çok fazla bütçe ayıramamak elimi kolumu bağlayan ilk sıkıntım.300-350 liraya ikinci el veya hepsiburada satılan orbisler son çare olarak gözüküyor bana. İlk sorum performans olarak çok sıkıntı çeker miyim? İkinci olarak da başlangıç olarak çift amortisörlü mtb alsam 2 km'lik yokuşta çok zorlanır mıyım? Bir diğer sorum ise bu 11 km'yi ortalama 20 km hızla gitmem için ne kadar bir kapasiteye sahip olmam gerekiyor. Belkide başlangıç için 20 km ortalama hız çok bile benim için ortalama evden çıkınca 40-45 dakikaya gidebilir miyim? Son sorum ise önereceğiniz 2. el siteleri ve bisiklet modelleri nelerdir. Belki bu konuya benzeyen bir sürü konu var eğer 1-2 arkadaş bana yardımcı olabilirse burada konunun silinmesi sorun değil. Teşekkürler hepinize.

YARDIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER :)

YARDIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

2. celikkadro

celikkadro Too old to downhill, too young to die

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    Once hos geldin.

Zamaninda ben de gunde bir paket sigara icerdim. 10+ yil boyle devam ettti. Hic birakmam dedigim sigarayi spor sayesinde biraktim. Umarim senin icin de ayni sey olur.

Kilitli veya kilitsiz amortisor sadece araziye girdiginde ise yarar. Alacagin bisikletle dag bayir gezme dusuncen var mi? Yok diyorsan amortisore ihtiyacin da yok demektir.
    Cift amortisorlu bisikletler ise, ozellikle yokus inmiyorsan uzak durmak gereken bisiklet turu oluyor. Amortisor bisikletin hem agirligini hem de fiyatini arttiran bir parca. Ayni fiyata alacagin amortisorsuz bisiklet daha kaliteli olacaktir.

Onerim sehir bisikleti dedigimiz turden bir bisiklet alman olacak. Tarif ettigin kullanim icin pahali bir vites-fren setine ihtiyacin yok. Giris seviyesi bir makina isini gorur.

Sigarayi ne kadar erken birakirsan bisiklete ayiracagin para da o kadar fazla olur.

hknkzlkn bunu beğendi.
  3. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aslında bahsettiğiniz kullanıma göre Mtb önermiyoruz. Ama o fiyatlara genelde sadece mtb bulunduğundan, onların adını vermek zorunda kalıyoruz.

Bisikleti işte ve evde koyabileceğiniz güvenli yerler yoksa katlanabilir bisikletleri de inceleyin.

Ben pek modellere hakim değilim ama genel olarak ucuz bisikletler, Decathlon, Mosso, Salcano, Kron, Sedona ve Ümit markalarında bulunuyor. Sitelerine girip şehir, dağ ve katlanabilir modellerine bakabilirsiniz.

hknkzlkn bunu beğendi.
  4. celikkadro

celikkadro Too old to downhill, too young to die

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    hknkzlkn bunu beğendi.
  5. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bisikleti sadece işe gidip gelmek için kullanacaksan dedelerin kullandığı tarzda bir bisiklet tercih edebilirsin. Ucuz olmasının yanında işini görür. Bu arada 11km'yi 40 dk gibi bir sürede gidebilirsin sorun olmaz.

6. hknkzlkn

hknkzlkn Yeni Üye

Adı:
    Hakan K.
    @BağdatlıRuhi Dediğin gibi işimi göreceğine eminim fakat gencim daha kendimi kötü hissetmek istemiyorum bisikletin üzerinde :) az da olsa bir şeye benzesin

7. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Anladım sizde haklısınız :) Demek istediğim Bisiklet vitesli - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 313357979 veya Gunluk kullanilan bisiklet - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 307305355 Uygun fiyatlı bisiklet - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 299697988 gibi bu tarzda bir bisiklet alıp restore ederseniz güzel durur. Mesela kadrosuna boya atarsınız, vites sistemi yoksa ekleyebilirsiniz vb.