İşe gidip gelirken ve istanbulda turlamak için hangi bisiklet ?

OMER M.

Üye
Tepki
9
Merhaba arkadaşlar ben İstanbulda Pendik ile kızıltoprak arası gidip gelmek için bisiklet almayı düşünüyorum ama hangi tür alayım ilk bisikleti olacak. birde istanbulda turlara katılmak gezmek için. şehir bisikletimi,yol bisikletimi en fazla 1200 tl verebilirim. Yardımınız için teşekkürler model ve marka önerirseniz sevinirim.

Scudo

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
Merhabalar
Ben de aynı amaç için geçen sene Kron TX500 şehir bisikleti aldım. Gerçi Pendik'ten değil Libadiye'den Kızıltoprak'a gidiyorum. Ama iş çıkışlarında Kartal'a kadar gidip dönüyordum. Bisikletten oldukça memnunum. Ancak elbette birçok farklı marka ve model vardır. Benim o derece bilgim yok. Sadece kendi deneyimimi paylaşmak istedim :)

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
@OMER M.

Bu route için yol bisikleti kesinlikle sorun çıkarmaz. Ama tur yapmakta istiyorsun ve ara sıra da bozuk yollara girerim diyorsan şehir/tur tarzı bisiklet senin işini görür. Maşa Tipi senin tercihin/konforun artık. Aslında bütçen 2000 tl üzeri olsa cyclocross bence senin için uygundu. Yol tipi lastik ile 700x25 gibi iş ev dengesini sahil yolunda güzel dengeler, tur içinde 700x35 lastiklerle çok iyi performans alırdın. Lanet olsun para para para :)

OMER M.

Üye
Tepki
9
kron olabilir bi bakıcam araştırıyorum daha acelem yok mart sonu nisan gibi alacağım YOL da olabilir tabi bunu içinde uygun yada ikinci el olabilir
triban 3 olabilir bakalım.

2013 modelde olabilir bazı bisikletçiler ındirimli satıyorlar nasipde ne var bende bilmiyorum

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Yol bisikleti alacaksanız bütçenizi arttırmanız veya temiz ikinci el bakmanız daha iyi olur.
Şehir bisikleti için de Kron TX 500'e alternatif olarak Carraro Sportive veya Sedona 3xx serisi olabilir. Yalnız unutmayın ki bisikletin yanında olmazsa olmaz ekipmanlar için de 200-250 lira civarı bütçe ayırmanız gerek. (kask, lamba, pompa, eldiven, gözlük vb)

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
ilk seferin olacaksa kendi yol güzergahı tecrübelerimi yazayım. benim bakış açım kötümserdir biraz o yüzden fazla abartabilirim.

pendik-kızıltoprak... ilk defa mı bisikletle gidip geleceksin ? sorun orada. kartal'dan kalamış marina'ya rutin güzergahım vardı. maltepeden çıkana kadar küfrederek gidiyorum. parmağıma da evin anahtarını asıyorum tabii. yolda çok fazla hödük olacak. kaldırım iniş yerlerinin tam önüne parkeden arabalar falan... yasal yollara inanıyorsan da android telefonlar için bir uygulama var ismi EGM onu da indir. plaka araç parkı şekli olarak fotoğrafla, şikayet et. işleme alınıyor diye cevap veriyorlar ancak gerisini bilmiyorum.

yine de caddebostan itibariyle yolun güzelleşecek ancak bu sefer de yayalar fazlalaşır :D heves kırmak gibi olmasın sakın. oldukça büyük keyif alacaksın emin ol.

bu arada kendileri de buradadır büyük ihtimalle saat 22.00 - 23.00 sularında idealtepe güzergahından geçen bisiklet ordusuyla karşılaşacaksın. kendilerine imreneceksin çünkü elf ordusu gibiler. hepsi tam teçhizatlı pedallıyorlar. aman onlarla ters güzergaha düşme :D üstüne çığ gibi geliyorlar.

ek olarak: bekleyebilirsen bekle çünkü pendik kartal arasında (kumcuların olduğu yunus) şu an leş gibi bir çalışma var. dikkatli olman lazım. gerçi amaaan korkma pedala bas eğlen çamurda suda.

OMER M.

Üye
Tepki
9
çok sağ olun tavsiyeleriniz için. güzergah biraz problemli gibi ama sakin saatlerde gideceğim. sabah 06:30 dan sonra ve akşam 20:00 dan sonra zaten nisan gibi yollar baya düzelir sanırsam teşekkürler.