Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İşe CX ile giden adam. Yok böyle güzergah!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Mustafa Kocabaş tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Valla kıskandım adamın bisiklet sürdüğü yeri. Cx bisiklet de çok güzel olmuş o yola.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  2. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    7:40
    arkadaşım açtığın bahçe kapısını kapatsana :D

uzun zamandır izlediğim en güzel cx videosu

Mustafa Kocabaş bunu beğendi.
  3. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    adam yarışta gibi gidiyor işe :D.
    Merdivende koşarak inmeler :D

BFOkuru ve Berke bunu beğendi.
  4. Egemen Ocaklı

Egemen Ocaklı Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yollara bak yaa :(

5. Saim Deveci

Saim Deveci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Konu başlığındaki "Yok böyle güzergah!" derken "Türkiye'de" deseydiniz daha doğru olurdu. Varmış ki adam böyle bir güzergah kullanıyor. :)

Gördüğüm kadarıyla merdiven çıkarken koşuyor, merdiven inişlerini bisikletle yapıyor. İşe kalmış olabilir ya da videoyu yayınlamayı düşündüğü için hızlı gitmek istemiş olabilir.

ihtiyar bunu beğendi.
  6. Çağrı Soylu

Çağrı Soylu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    böyle yol vardı da biz mi asfalttan gittik :/ biz de anca CX'le levent trafiğinde gidiyoruz işte
    şanslı bir adam. youtube'da alttaki yorumlarda kapısını her gün açık bıraktığı için şikayet eden biri de var :)

al bu da CX
    yersen :(

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  7. ömer faruk erdoğan

ömer faruk erdoğan Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çağrı bey, videoyu çeken bisikletli siz misiniz, öyleyse, o trafikte otobüslerin minibüslerin yanından sağından solundan arasından geçerken cesaretinizi tebrik ederim, en sonda bir de kaldırımda neden gidiyorsunuz, onu da merak ettim, ters yön olduğundan olabilir mi?

8. Barış Onur

Barış Onur Aktif Üye

Seviye:
    Ayrıca kırmızı ışıklar niye umursanmıyor?
    Bir de Barbaros Bulvarı'ndan inmek yerine Yıldız Parkı'ndan inmek daha iyi oluyor.

BFOkuru bunu beğendi.
  9. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Çağrı bey örnek diye koyduğunuz videoda yaptığınız ihlallere iki elin parmağı yetmiyor.

örnek olun, kötü örnek değil

10. Çağrı Soylu

Çağrı Soylu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Evet benim. Aslında çok cesaret gerektiren bir şey değil. Video 9 misli hızlandırılmış olduğundan hızlı gibi gözüküyor. Aslında o trafik duruyor. Bağdat Caddesi'nde yolun ters istikametine gittiğimden kaldırımdan gitmek durumunda kalıyorum ve bu yüzden çok yavaş gidiyorum.

Yoldan gitmek hakkım olduğundan bu şekilde gitmeyi tercih ediyorum. Ancak sabahları çıkarken yavaş çıktığımdan trafiği aksatmamak adına, kimse de olmadığı için kaldırımdan çıkıyorum. Kırmızı ışıklara gelirsek ben tüm kırmızı ışıklarda dururum. Ancak arabalarla birlikte hareket etmemek için yol müsaitse yeşil yanmadan 4-5 saniye önce hareket ederim. Bunu da yayalara yanan kırmızıdan anlarım. Zaten normalde bu şekilde olması gerekiyor ancak bizde bisikletlere özel bir ışık olmadığından bu kuralı kendim uygulamak zorunda kalıyorum.
    Işıklara bakarsak 0:52'de gelen bu şekilde. 2 saniye sonra kavşaktan geçerken yeşile dönmüş olduğunu görebilirsiniz.
    1:04'de kanıtlayacak bir yeşil ışığım yok ancak bu da bu şekilde. Oradaki ışıkta arabalarla birlikte hareket etmek ekstra tehlikeli çünkü 50 metre içerisinde sağa giriş var ve dönmek için üstünüze çıkıyorlar.
    3:48 arabalarla beraber hareket ediyorum.
    4:26 bunu da kanıtlayacak bir şeyim yok :) artık sözüme ne kadar güvenirseniz

Bana Bağdat Caddesi'nde kaldırımdan gitmek ve yukarıda açıkladığım kırmızı ışık harici ihlalleri sayabilir misiniz lütfen. Benim görebildiğimden tek bir tane 1:18'de yolun soluna geçiyorum. Arkamdan gelen araç yok ve kırmızıda yaya yolundan karşıya geçeceğim için sola yanaşıyorum. Bunun haricinde yolun en sağ şeridinde gitmediğim tüm yerler sağa dönüş olduğundan oradan gitmemem gereken yerler zaten.
    İki elinizin parmakları yetmediğine göre bana 10 tane farklı ihlal sayabilmeniz gerekli :)

Sabahın 6:30'unda bile bomboş yolda kırmızıda beklerken yanına dolmuş yanaşıp "abi sen niye bekliyorsun ki" muhabbetlerine maruz kalan biri olarak yanlış bir intiba vermişim videoda. Sizin yazdıklarınızın aksine trafikte son derece dikkatli ve olabildiğince kurallara uyan birisiyimdir. Video'nun 9 kat hızlandırılmış olması olduğundan daha tehlikeliymiş havası yaratıyor.

Barış Onur bunu beğendi.
  11. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    sürüşünüz tehlikeli geldiği için abartarak yazdım
    eskiden ben de böyle arabaların arasından tehlikeli giderdim, bir iki tehlike atlatınca bıraktım

yazık canınıza bir şey olacak

geç gitmek hiç gidememekten iyidir

Çağrı Soylu ve YüzSürKoş bunu beğendi.
  12. ömer faruk erdoğan

ömer faruk erdoğan Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bence gayet yeterli bir cevap oldu, teşekkürler

13. Mehmet Karlıdağ

Mehmet Karlıdağ Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arabalardan erken kalkış yapmak çok mantıklı. Kendi durumumu örnek verecek olursam arabadan 3 sn erken kalkmama rağmen, adamın gözüne girmeme rağmen adam dönüş yapmak için bana vurdu!! şimdi radius üst ucu kırığı ile atelli bir kolum var. 1ay raporluyum 1,5ay bisiklet binemicem :(

14. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Adamın geçtiği asfalt güzergaharda araba yok neredeyse, terkedilmiş şehirde sürüyor sanki, bizim yollar Hindistan gibi, bi inek eksik.

15. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Valla böyle yolum olsun kar kış demem işe gelirim. Ama bizim güzergahta sürekli araç tacizi, eksoz dumanı, Ankara ayazı, hoşdere yokuşu olunca binmek gelmiyor içimden...

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.