İşe Bisikletle Gitme Haftası

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında eyup ensar tarafından paylaşıldı.

1. eyup ensar

eyup ensar Aktif Üye

Seviye:
    bu hafta "İşe bisikletle gitme" haftası [​IMG]

12-16 Mayıs işe bisikletle gitme haftası, sadece bu bir kaç gün değil mümkün olan her gün işimize, okulumuza bisikletle gidebilir ve aynı yaşam alanlarını paylaştığımız insanlara bunun aslında ne kadar kolay ve keyifli bir ulaşım biçimi olduğunu anlatabiliriz....

Bu haftaki turumuzun detaylarını Murat Yumrutaş arkadaşımız planladı, istikametimiz Cebeci, 50. Yıl parkı olacak....Bizlerle birlikte pedallamak üzere bir de misafirimiz var Trabzon Perşembe Akşamı Bisikletçilerinden Cihat...

Saat 20:00'da Güvenpark Havuz Başında buluşmak üzere..

Turumuzun tek amacı Kızılay'da buluşup normal bir grup temposu ile gezmektir. Kask ve ışıklandırmalar güvenliğimizi için gereklidir.

http://getir.net/1za

2. onur ti

onur ti Aktif Üye

Seviye:
    Ankarada gördüğüm, ODTÜ teknokentteki birkaç şirkete bisikletleriyle gidenlerin olduğu. Öğlenleri de spor amaçlı bisiklete bindiklerini gördüm, çok özendim doğrusu.

İşim 32 km uzaklıkta, üstelik bir de boğaz geçmem gerekiyor :( herhalde imkansıza yakın benim bisikletle gidebilmem.

3. TÜRKER ÜNAL

TÜRKER ÜNAL Kıdemli Üye

Adı:
    TÜRKER ÜNAL
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ben dahon bisikletimle gidiyorum okeydanın'dan ortaköy'e

Celasin Telli bunu beğendi.
  4. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Ben şanslıyım o zaman, ev iş arası yaklaşık 4km. işe giderken 5dk. dönüşte 10dk. sürüyor, park problemini de odama çıkartarak hallediyorum:)

5. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    İşi yakın olanlar için bulunmaz nimet vallahi. Keşke benim işim de yakın olsa da hergün binebilsem.

6. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    onur 32 km bişey değil boğazıdaa vapurla geçersin zaten başka türlüde geçemezsin :) polislerle papaz olursun köprüye saparsan hehe ben şendoğan abim sayesinde 1 yildir kar yagmur demeden gidip geliyorum 85 kg dan 72 e indim acayip fit oldum ama arabadan daha pahalıya geldi :) neden dersen alışkanlık yarattı yeni bisiklet al yok bunu al paracıklar gidiyor.

Celasin Telli ve onur ti bunu beğendi.
  7. Eren Tublek

Eren Tublek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Isim geregi durekli dolasmak zorundayim.
    Keske bisikletle gidebilme imkanim olsaydi

8. onur ti

onur ti Aktif Üye

Seviye:
    Valla bravo, ben de o kadar kilo vereceğimi bilsem ne parasına ne yoluna bakıcam ama :D gözüm kesmiyor yolu bir türlü. Hele de şu köpecikler yok mu.......

9. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    güzel bir organizasyon.

ancak takım elbise ile, beşiktaştan zincirlikuyuya nasıl gelebilirim. barbaros yokuşunu altında yol bisikleti üzerin de takım elbise olan biri nasıl çıkar?( bu arada evim kadıköy de) hadi çıktım diyeyim ya ofise geçtiğimdeki durumum:(((
    buna çözüm bulamadım. şu anki istanbul yolları bisiklete elverişli olsa yine bisikleti kullanırım, ama araç trafiğin de işe gidip gelme benim için şimdilik bir kenarda dursun:((((

bu nedenle ben bisiklet+toplu taşıma aracı diyorum. ben işime metrobüsle gidiyorum. metrobüs kullanımın da birim başına karbon salınımı özel otomobile göre çok çok çok az olduğun dan mantıklı değil mi. işe bisikletle gidecek olsam kendime işkence etmiş olacağım.

10. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    bir buçuk senedir işe bisikletle gidip geliyorum. maçka-beşiktaş arası bir mesafe çok yakın ama yinede bisikletle gitmeyi seviyorum. bazen iş çıkışı yolu uzatıyorum. Görenler ilk zamanlar delimisin diyorlardı. şimdi pek bişi demiyolar. alıştılar. :)

cedrick41 bunu beğendi.
  11. derşan sezer

Seviye:
    ben tutorial hazırlıcam :) öncelikle iş kıyafetini işde giyiceksin sırt çantasına düzgünce yerleştiriceksin ben öyle yapıyorum.Ama çok daha titiz birisiysen yani tam ütüsü bozulmasın diyorsan arkaya çanta alıcaksın orya düzgünce koyucaksın bazı günler ben öyle yapıyorum.İştede bisiklet kıyafetlerini lavobada çıkartıp bir güzel kendini evden getirdiği havlu yada ıslak mendille siliceksin.İşe taytla giremem diyorsan sorunlar ozaman çkar :)
    Eğer şirketteki elemanlar sana bu profosyonel bir yaklaşım değil gibisinden nutuk çekerlerse onlara şöyle söyle Shell in ceo su işe bisikletle gidip geliyor sanırım oda profosyonel değil de :) nerde çalışıyorsun büyükdere üzerinde biryerdemi?Ben seyrantepedeyim vapurla beşiktaşa geçip gidiyorum büyükdere yolundan.Bende yol bisikletini kullanıyorum kışında citybikeı.
    onur kardeşim köpekden korkma çok havluyorsa it in aşa bisikletten zieee gidin lan de giderler :) Öyle canım havlama cicim hoşt moşt anlamıyorlar hehe.Yada benim yaptıgım gibi köpek kovucu al gitsin süt dökmüş kediye dönüyorlar valla
    Tolga sende dag bisikleti var dimi siyah arada görüyorum slick lastikli bir tane.Hoş ama benim iş saatlerim biraz flex oldugundan hergün karşılaşamıyorum o arkadaşla.

tolgayalcin bunu beğendi.
  12. onur ti

onur ti Aktif Üye

Seviye:
    Tutorial'ı bekliyoruz sabırsızlıkla :)
    Köpek kovucuyu da alıyorum sonunda, test sonuçlarını yazıcam.
    Bizim şirkette spor salonu, soyunma odası, duş falan var çok şükür. Olmasa bile zaten serbest kıyafet, problem yok. Sadece şort yasak, kıllı bacakları görmek istemiyor kimseler.

13. derşan sezer

Seviye:
    abi hangi şirket o ya gelip cv bırakalım :) varsın şortsuz gelelim hehe ben kot giymeyede razıyım pamuklu pamuklu hehe.

14. Özgür BOZKURT

Özgür BOZKURT Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, ben de 1 senedir hergün işe bisikletle gidip geliyorum. Toplamda 20 km gitgel, haftada 100 km, ayda 400 km Buca-Konak arası. Bisiklet de olmasa spor yapacağım yok ne yazıkki :), Katılmak isteyen varsa beklerim, iyi pedallamalar..

15. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet abi siyah ağırlıklı kırmızı çizgileri var. slick lastikleri çıkardım hatta sattım.hutchinson pyton kullanıyorum ve çok memnunum.. slck lastik çok konforsuzlaştırıyo bisikleti.

16. ömer başkıran

ömer başkıran Aktif Üye

Seviye:
    böyle haberleri hep görmek istiyorum doğrusu :) vardiyalı çalışıyorum gece nöbetlerimde var ama gece nöbetleri dışında haftada en az iki gün bisikletle işe gidip geliyorum. İşyeri maslak - ev gaziosmanpaşa 26 km gidiş 26 km geliş.. Hatta şuan işyerimden yazıyorum saat 00:00 da mesaim bitecek ve evin yolunu bisikletimle tutacağım.

cedrick41 ve malazivore bunu beğendi.
  17. onur ti

onur ti Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,

Maslaktan GOP'a hangi yoldan gidiyor sunuz?

4 leventten Kağıthane mi yoksa Ayazağa Kağıthane mi? Karanlık olmuyor mu yollar çok?

18. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bnde Belediye'ye Bisikletle Gidiyorum.
    her Ne Kadar Stajyer olsam da personeliz Sonuçta :)
    Ama Mesafe 5 km. 150 mt'lik Saglam Bir Rampa.

19. ömer başkıran

ömer başkıran Aktif Üye

Seviye:
    Maslak tan zincirlikuyuya gidip e5 girip edirnekapıdan eski edirne asfaltını kullanıyorum. ortalama 50 55 dk ka tutuyor.

20. İsmail Emir

İsmail Emir Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, bir buçuk yıl okuluma bisikletimle gidip-geldikten sonra bir yıl arayla bu sefer işime bisikletimle gidip gelmeye başladım. Hatta ilk mesajımda bunun üzerine. Gidişleri bahçelievler, haznedar ve davutpaşa istikametinden gidiyorum. Yol oldukça inişli çıkışlı mesafa 9,7 km ve süre ortalama 45 dk. Dönüşü merterden e5'e çıkıp şirinevlerden yenibosnaya sapıyorum. Nedense 13 saat çalışmanın ardından bisiklete binmek hiçte zor gelmiyor :) Geçen pazardan beri 115 km yol katedmişim. Benim için oldukça iyi bir sayı. Yalnız bir sorun var bu gün olduğu gibi 21:30'a kadar mesai yaptığımda havanın kararması e5te tehlikeye davetiye çıkardığını farkettim. Şöyleki selenin altında takılı yanıp sönen kırmızı ışık yolun aydınlatılmamış kısımlarında araçlar tarafından bisiklet olduğu anlaşılamadığını düşünüyorum. Bu konuda acilen güçlü bir aydınlatma veya reflektöre ihtiyacım var. Hatta sırt çantama bunlardan monte etmeyi düşünüyorum. Böyle bir şey kullanan var mı ? Teşekkürler.