İşe bisikletle giden var mı abes olur mu ?

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar üniversitenin son demlerini yaşıyorum ben. Yani seneye mezunum inş. Diyetisyenim topluma örnek olmak için bisikletle gidip gelmeyi düşnünüyorum tabi şimdilik hayal :)
Fazla sigara kullanmam beni hantallaştırıyor bir sebebimde o.
Bisiklet türleri varmış birde yeni öğrendim forumda dolaşırken yaşadığım şehir orta büyüklükte bir şehir eğer karar verirsem işe giderken ne tür bir bisiklet almalıyım peki yol bisikleti mi ? Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

konuyu yanlış yere açtım galiba moderotörden rica etsem olması gereken yere taşır mısın konuyu ?

konuyu yanlış yere açtım galiba moderotörden rica etsem olması gereken yere taşır mısın konuyu ?

Scudo
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Merhaba dostum öncelikle bence yol değil hafif bir dağ bisikleti alabilirsin senin işini yeterince görür(sedona veya kron olabilir).
Bisikletle işe gitmen ise asla abes kaçmaz aksine bir şeklin olur çoğu kişi imrenir bile. :)

Tepki
0
Hocam memlekette çalışmayı düşünüyorum. Ova her taraf düz güzel yani memleketim :)
Hocam önyargılar açıkçası beni korkutuyor şuna bak bisikletle gidip geliyor falan filan :)

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
Ağabey bence süper olur ben artık her yaz köyüme bile bisikletimle gidiyorum şaka değil 95 km :) Yeni alacağım yol bisikletiyle tabii daha zevkli olur diye düşünüyorum diyetisyensiniz bana bir menü yazsanız en çabuk kilo vermek için falan :D özel mesaj pls hocam.

Tepki
0
Şuan hala öğrencilik evrelerimi yaşıyorum ama :) yardımcı olmaya çalışırım zaten kilo vermek için yüzde 40 beslenme den yüzde 60 da spordan geçer. görüyorum ki herkes sporcu :)

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
Hocam Boy 1.83 kilom en son 100 dü şu son 3 ay içinde bisiklet süre süre bacak kaslarımın çelikleştiğini ve vicudumun belli bir hal aldığını hissetmeye başladım. İnşallah en yakın zamanda güzel bir forma girip uzun yollar yapmak istiyorum 14 yaşında genç bir kardeşinizim :D

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
İşe bisikletle gitmek çok mantıklı bir düşünce. Ben de bisikletle işe gidip geliyorum ve iş arkadaşlarımdan olumlu geri dönüşler oldu. Hatta bir arkadaşım bana özenip bisiklet aldı, artık o da bisikletle gidip geliyor. Memleketin düz ise yol bisikleti almanı öneririm. daha hızlı gitmeni sağlar.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
0
Üzeyir Hocam en kısa zamanda fit bir vücuda sahip olacaksınız emin olun desteğimle

İbrahim Hocam bisikletinizin markasını öğrenebilir miyim peki ? 7-8 bin den bahsediyorlar bu fiyat fazla değil mi ? Yanlış anlaşılmasın bisikleti küçümsediğimden değil. Bence bir bisiklete o kadar vermek düşündürücü

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Ben istanbulda oldugum icin (bozuk yollar) sehir tipi bisiklet kullaniyorum (salcano city fun50). Decathlonda 1000 liraya triban 3 model var. İncelemeni oneririm.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğukan Şık

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Salcano
Neden abes olsun ki? Hem zayıflamak için yanınıza gelenlere itici güç olabilir.

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
Hiç problem olmaz falan filan ne dermiş aldırma sizin için çok iyi olur. Tavsiye ederim. her gün gidip geliyorum evden işe işten eve 44km yol kask gözlük eldiven bisiklet kıyafeti hepsi tam

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar konunun açılmışı var. Buyrun; (link)
Her gün gidip geliyoruz. Bir problem olmuyor. Aksine, iş arkadaşlarımız ne kadar azimli olduğumuzdan falan bahsediyorlar. Yine aksine biz azmetmiyoruz, keyif alıyoruz :in:

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Faydalı olan her şey toplumumuza göre abes olduğundan ötürü ilk etapta çevrenizkelere abes gelecektir. "Manyak mısın? Derdin ne? Zorun ne? Derdin hava atmak mı? vb tepkiler olacaktır" Onları dikkate almamak gerek. Bir süre sonra ise aynı kişiler sizin bisikletle gelip gitmenize imrenmeye başlayacaklar ve bir süre sonra bakacaksınız ki başka kişilerin de bisikletle işe gidip gelmesine vesile olmuşsunuz :)

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Bir nüst başlığa bakınız lütfen.:)

@Ömer Toprak

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Buyrun işe gidengiller burada:

(link)

Edit: demiştim ki birisi paylaşmış bile :)

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
bende memurum ve işe bisikletle gidip geliyorum. sıkıntı olmuyor 15 km mesafede iş yerim. Bir süre sonra zamanla yarışmak istiyorsunuz, daha erken gitmek istiyorsunuz. Bende ilk aldığımda Mtb almıştım ama yol bisikleti çok daha zevkli

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
(link)

bu kitapta 2. dünya savaşından sonra avrupada bisikletle işe gidenlerden bahsediyor. sanırım orada abes değil, burada neden olsun ki. güzel olur, şık olur, ayakta alkışlanır, size karbon salınımı yapmadığınız için gelecek kuşaklar daha doğmadan dua eder. hem endorfin salgınız, kolesterol seviyeniz dengelenir; iş yerinde belki ter kokusu olur ama olsun.

tek kaygım bu süreçte çok fazla egsoz dumanı solumanız olur. yarım yüz bir maske ile belki bu da çözülür.

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
155
Bisiklet
Trek
Abes olmaz, hatta bununla ilgili başlık bile var:)

Loading %61..

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Bende işe bisiklet ile gidip geliyorum. Çok zevkli. Her gün sabah sporunu yaşam biçimi haline dönüştürmekte bir ayrıcalık.