Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İş ilanı ve imkanları ile ilgili "Öneri"

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Kerem Özbayrak tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aklıma geldi birden ve paylaşmak istedim. Site içinde bir konu başlığı altında İş ilanları, iş imkanları olsa. Bu alanda iş arayanlar hangi konuda iş aradıklarını ve meziyetlerini belirtse veya çalıştığı ortamda eleman ihtiyacı olanlar (iş veren veya çalışan olarak yazabilir) ihtiyaç olunan alanları belirtse yani kısaca birbirimize bu konuda yardımcı olsak nasıl olurdu acaba?

Konunun yeri burası değil diyebilirsiniz, veya böyle bir konu başlığının sakıncaları varsa belirtebilirsiniz ve/veya beyin fırtınası şeklinde tartışabiliriz.

Bu konuda bir şeyler yapmak istersek bu başlık altından tartışalım ve bu alanın nasıl olacağını belirleyelim?

Yani temelde 2 başlık altında konular olacak

1- İş arıyorum şu şu özelliklerim var ihtiyaç olunursa haber verin...vs
    2- Şu konuda çalışacak, şu şu özelliklere sahip eleman arıyorum veya çalıştığım yerde eleman aranıyor bana cv'nizi atabilirsiniz vs gibi :)

Lütfen konu gereksiz ise forumdan kaldırınız bu başlığı.

Herkese selam ve sevgiler..

2. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    Denizli içi bisiklet kurye ihtiyacı olan bana ulaşabilir. Güvenlik önlemlerim vardır. 1000 gram ve altı ürünlerinizi 5 TL'ye hızlı ve sapasağlam şeklide ulaştırabilirim. Diksiyonum düzgün, üniversite öğrencisiyim.

- Fazla mı ciddi oldu :)

3. Muhlis G.

Muhlis G. Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İstanbulda okuyorum. Bisiklet sürüşüm iyidir. Ciddi iş verenleri bekliyorum. En azından bir çay içelim :D:D

4. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    konu gereksiz değil de yanlış bilmiyorsam yetkili mecralar hariç bu tür ilan paylaşımı yapılmasına kanunen izin verilmiyor.
    en azından ekşi duyuru'da böyle olduğunu biliyorum.

Kerem Özbayrak bunu beğendi.
  5. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Ahmet Ayaz Bu konuda bilgim yok doğrusu. Aslında amaç bu foruma üye 1000'lerce kişinin iş arayan yada veren olarak buradan birbirine destek olması ve/veya yönlendirmesi. Ama dediğiniz gibi bir sakınca varsa yanlış iş yapmamak gerek. Teşekkürler

Ahmet Ayaz bunu beğendi.
  6. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar güzel bir düşünce bu tabi ki :) Fakat konuyu kapatma durumundayım üzülerek.

Türkiye İş Kurumu Kanunun, aşağıdaki maddelerine göre kurumdan izin alınmadan iş bulmaya aracılık etmenin cezası bulunmaktadır.

-h) (Ek: 15/5/2008-5763/23 md.) Kurumdan izin belgesi almadan iş ve işçi bulmaya aracılık faaliyetinin bir işyerinde veya 9/6/2004 tarihli ve 5187 sayılı Basın Kanununda yazılı araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet, kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzer yayın araçlarından biri ile işlenmesi halinde bu fiili gerçekleştiren gerçek veya tüzel kişilere onbin Yeni Türk Lirası; fiilin her bir tekrarında yirmibin Yeni Türk Lirası,

-ı) (Ek: 15/5/2008-5763/23 md.) Kurumdan izin belgesi almadan iş ve işçi bulmaya aracılık faaliyeti gösteren kişiler ile Kurumdan izin almadan yurtdışına işçi götürmek isteyen kişilere ait iş ve işçi bulma ilanını, 5187 sayılı Basın Kanununda yazılı araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet, kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzer yayın araçları ile yayınlayan gerçek ve tüzel kişilere, beşbin Yeni Türk Lirası,

Saygılarımızla
    Yönetim Kurulu

Hamit.Ç, metinnitem1 ve Kerem Özbayrak bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.