Ironman takımı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
25 mayista ispanya'nin kanarya adalarindan biri olan lanzarote adasinda bir ironman yarisi duzenleniyor. turkiyenin bir ironman takimi var mi? federasyonun sayfasinda bir bilgiye rastlamadim. (link)

Scudo

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye nin bir triathlon takımı var mı? :)

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
el turco bey guzel bi konu temasi

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@mcaliskan23

Milli triatlet arkadaşım var. Benim bildiğim kadarıyla Türkiye de triatlon takımı var.

Arkadaşımın kişisel web sitesi: (link)

Sevgi ve Saygılarımla
Mustafa Önder ATİK

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Bende milli tirathletim.Cansın'ı tanıyorum ama 2 yıldır yarışlarda göremedim.Forumda Oksal Özdöl adlı arkadaşımızda çok başarılı milli atletlerimizdendir.Türkiye'den ironman'a katılan maalesef yok.Ama Amerika'da yaşayan ve İronman'e katılan bir Türk var.Adı Haluk sanırım.Oksal arkadaşımız tanıyor olması lazım.
Sayın el turco,
Türkiye'de ironman'ı biterebilecek sporcu henüz maalesef yok.İnşallah ileride böyle sporcularımızda çıkar.Federasyonumuz sadece Balkan Şamp.gönderiyor.Makedonya-Sırbistan gibi ülkere.
Selamlar...

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
Türkiye'nin ekonomik koşulları kişilerin gündelik hayatını devam ettirecek kadar bile beslenme imkanı tanımıyor ki bu gibi sporların nasıl bir çalışma ve beslenme gerektirdiğini bir düşünün

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@Murat Çiftci

Cansın çok şanssızlıklar yaşadı. Uzun bir süredi fizik kültür antremanları yaşıyordu. Ben genede kaçkar bisikletin kış antremanlarına gittiğimde her yarışımda desteklemeye geldiler babası Bülent bey le beraber. Bilmiyorum ne yapacak ama spordan sanki biraz soğumuş gibi. Şanssızlık üstüne şanssızlık yaşadı çok sık sakatlıklar yaşadı ve şimdi birazda isteksizlik var. Hayırlısı olsun diyelim.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Türkiye spor açsından acınacak halde, gelişmiş ülkelerde sanki her yetenekli sporcu zengin mi ? Oralarda yeteneği tespit eden, destekleyen ve en bilimsel yöntemlerle yetiştiren bir sistem var biz de ne var ? Kıskançlık daha kötüsü küçümseme, sporcu musun? haa iyi bari...gibi.Türkiye de olacaksan futbolcu olacaksın gerisi önemli ve değerli değil. O kadar para ve emek harcanan futbolda GS ın şampıyonluğu dışında altın yok ama başka dallarda altının da değeri yok, işte böyle maalesef Türkiye..

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
@felis911

Kesinlikle çok doğru söylüyorsun,katılıyorum.

@MaNiaC_oF_BiKe

Sakatlıklar yaşadığını kendi sitesinde okumuştum.Büyük şanssızlık.Geçmiş olsun.Umarız en kısa sürede kendisini toparlar ve tekrar aramıza döner...

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
@mcaliskan23

Türkiyede bir Çok triatlon takımı da var.Ferdi yarışan bir çok sporcu da var.Triatlon tesadüfe dayalı başarının asla mümkün olmadığı bir mukavemet(dayanıklılık) sporu olduğu için herkes triatloncu olmaya cesaret edemiyor.Yaz kış yüzme antremanı ortalama 4 Km.,koşu en az 16 km.,bisiklet en az 60 km.antreman gerektiriyor.Ki,yarışlarda bunları arka arkaya yapabilecek halin olsun diye.triatloncu sadece bedenini değil aynı zamanda beynini de eğitiyor.İronman de bunların en üst seviyesi.İlk defa havainin kona adasında bir takım arkadaşkar ya böyla birşay yapılabilişr mi diye başladıkları 3800 mt.yüzme+180 kms.bisiklet arkasından da maraton koşu+42kms.
Genç arkadaşım Oksal'ın lafı var,triatlon kolay olsaydı adı futbol olurdu diye.
NOT:O triatlon takımlarından birini de ben çalıştırıyorum.25 metreyi bir kulaç daha eksik yüzebilmek için ya da 10 santim daha fazla kayabilmek için aylarca çalışıyoruz.95 kadans çeviren(sustanable)sürdürülebilir pek beğenilmiyor.çünkü 40 km yi 120 kadansla tamamlıyorlar.Koşuda burun topuk yuvarlamak için yüzlerce kms.koşuluyor.

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@bikernomad

Allah yardımcınız olsun. Kolay iş deil.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Sayın hocam; (bikernomad )
Hangi takımı çalıştırıyorsunuz?Merak ettim de..

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
@Murat Çiftci

Eğirdir Belediye spor.Takım kurmaya Mayıs 2007 de karar verdik.haziran ortalarında mütevazi Trek 1000 ve 1200 bisikletleri sporcu adaylarına dağıttık.Bir kaç gün oynayıp,teknik binişe başladık.Köpeklemeden kurbağalamaya(nefes verme+almayı öğretmek için)oradan da serbeste geçtik.7 haftada hazırlanır gibi yapıp ilk yarışımızı uluslararası katıldık.biraz daha hazırlanıp Trabzon ve Zeytinli yarışlarına az daha hazırlanıp Alanya final yarışlarına katıldık.İyi mi?Şimdi de hazırlanıyoruz.Herkes doğru vites kullanımı+kadans+teknik yüzüş+kondüsyonun ne olursa olsun antremansız olmayacağı ve de en iyi antremanın yarış olduğunu biliyor.
Bütün sporcularımın bir işi var.Kimi memur,kimi öğrenci vs.Aralarında maraton yüzen de var.Sen çok genç olmalısın ,ama 30+de yarışan bir sporcum yüzmeden 18 dakika geç çıkıp bisiklette 18 dakikayı kapatabiliyor.
Ben de boş durmuyorum. bildiklerimin üzerine birşeyler daha koyabilirmiyim diye ay ortalarında federasyonun gelişim seminerine katılmaya çalışacağım.Fransız milli takım antrenörü Claude Meyer de bildiklerini bizlerle paylaşacak.
ITU Pan American kupası üyesi St.Kitt & St.Nevis klübünden de davet var.Belki günün birinde katılırız.
En son olarak triatlonu sevdiğimiz için yapıyoruz.

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
@el turco

merhaba abi ;)

Türkiye'nin ironman takımını bilmiyorum ama.. forumun ironman takımı Konya'da :p

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
@bikernomad

Çok güzel gelişmeler tebrik ederim hocam.Ben henüz gençlerde yarışıyorum.2 yıldır Eğirdir'de yarışıyorum.Sizin oralar harika.
Geçen yıl bisikletten koşuya 1.geçip sonradan 6.olan kişi :D
Koşuyu sevemedim bir türlü.O yüzden bu yıl bisiklet sporu ile uğraşıyorum.Ama triatlonda inşl.bu yıl 1.lik almak istiyorum.Bakalım...
Görüşmek üzere,saygılar...

• Beğen
Tepkiler: bikernomad

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
@Murat Çiftci
Biliyorum genç arkadaşım.Bekleriz.Başarılar.Triatlonu bırakma sakın.Çok iyi bisikletci olup da koşmayı sevmediğinden triatlon yarışmayı sevmeyen o kadar çok tanıdığım var ki,şaşırırsın.Ben koşu antremanı sıkı tutanın triatlonda mutlaka çok başarılı olacağına inanıyorum.

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
@bikernomad

Teşekkür ederim hocam tavsiyeleriniz için.Tabii triathlona devam edeceğim ama uzun zamandır koşuyu aksattım.Bakalım toparlayabilecek miyim...
Koşuyu yalnız yaptığım için sıkılıyorum aslında yanımda partnerim olsa herşey çok daha farklı olacak ama maalesef yalnızım.

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Triathlon federasyonunun yarış sonuçlarına bakıyorum iki yıldır arasıra takım olarak karagücü-denizgücü var (ki bunlar askerlerin takımları) hatırımda kalan başka takım da vardır muhakkak ama benim kastettiğim Milli Takım dı onun varlığını öğrendik yani varmış ama nedense balkanlardan öteye geçememiş henüz. Eğirdir Belediye spor da bayağı emek veriyor bu işe anlaşılan, sizi yarışlarda da başarılı olarak görürsek daha da mutlu oluruz hiç olmazsa belediyenin parası sizin emeğiniz boşa gitmez.
ABD nin nüfusu bizimkinin 6-7 katı lisanslı triathloncu sayısı yaklaşık 100 bin biz de en son yanlış hatırlamıyorsam 90 kişiydi. Sporcular diğer branşlarda olduğu gibi artık çocukluktan yetiştirilmeye başlanıyor.Bizdeki gibi 20 sinden 30 undan sonra hiç bilmediği branşlarda yarışmaya kalkan sporcu çok azdır sanırım. Triathloncu olmak evet çok zor ama diğer sporlardan bir farkı var onu da söylemek lazım : yetenek, yani, yeteneğin yoksa ne kadar dayanıklı olursan ol futbolcu olman hele profesyonel olman çok zordur.Ama triathlon yetenek gerektirmez yılmadan düzenli ve disiplinli çalışırsan triathloncu olursun.Ayrıca futbolun da o kadar kolay olduğunu sanmıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: bikernomad

cemm

Aktif Üye
Tepki
114
Triathlon hakkında açıkçası bu foruma üye olmadan önce hiç birşey bilmiyordum. Kusura bakmayın, cahillik mi desem:) Şimdi öğrendimki Triathlon en zor spor dallarından birisiymiş ve açıkçası bayağı bir ilgimi çekti. İmkanım olsaydı (özellikle yüzme konusunda iyi değilim) kesinlikle Triathloncu olmayı isterdim ve denerdim.. kimbilir belki birgün bu isteğim gerçekleşir..

Görüşmek Üzere Saygılar

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
@mcaliskan23

İyi ya işte.Demek ki triatlonda beleşçilik yok.Ne kadar çalışıyorsan tam da o kadar karşılığını alıyorsun.:D

• Beğen
Tepkiler: bicycle16