Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İronların Takkeli Dağ Gezisi (10 ağustos 2008)

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında canmurad tarafından paylaşıldı.

1. canmurad

canmurad Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar .
    İronman yazı işleri 10/08/2008 tarihinde yaptığımız Takkeli Dağ zirve gezisi ni sizlerle paylaşmaktan gurur duyar..
    Fotolar: Mesut Girgiç
    Yazılar : canmurad
    Geziye Katılanlar: 7 den 70 e değil ,17 den 60 a bir gurup güzel insan ..

Gezilerde bol resmimden başka bir hatam olduysa şimdiden affola...

İronlar (Zeki,Ergin abi,Dede,canmurad ve Mesut hocam ) Pazar sabahı yeni bir maceraya atılmak için toplanıyorlar. :in:

Macera derken aslında yeni rampalar keşfetmeye :) çıkmışız ,ama şu var ki hedef takkeli dağdı , rampalar kaçınılmazdı ve bizde buna hazırdık.. :cool:

Burdaki resimde İron mektebindeki bir merhaleden bahsetmek istiyorum . Uzun rampanın sonundaki 50 mt lik dik yokuşa kül dökmüşler . Eğer son 50 mt yi de ayağını yere değmeden,
    ayakkabını kül etmeden geçebilirsen bir nişan daha alıyorsun.... :eek:

Ben ve zeki, 3 başironun (Dede,Ergin abi,Mesut hocamın) onayıyla bu nişanı aldık . tebriklerinizi duyar gibiyim :):)

Solda görülen yer Sarayköy sağda ise Takkeli dağ.....:cool:

Dede ve Ergin abi hem sohbet edip hemde manzaranın keyfini çıkarıyorlar.. ;)

Onlar öyle neşeli şekilde giderken , Biz Zeki ile Takkeli dağın eteklerinde asfaltın son kısmındayız .
    Eee Mesut hocam bu sefer bizi malasta ki gibi bizi bisikletten inmiş vaziyette yakalayamadı. :)
    Çünkü inmedik.. :p

Dağların efendisi ( Bisiklet kardeşliği ) filminin afişi :D

Konyanın hatta dünyanın en kısa mağarasından çıkarken ... :eek:

Zeki , ekşın ( ne demekse ) yaparken..:Skull-175

Ve sarıyoruz Takkeli dağa .. Resimde geldiğimiz yol ve gözleriniz iyiyse resmin dahada arkasında ki Konya'nın ne kadar aşağıda kaldığını görebilirsiniz..

Zirveye dedenin ağrıyan kolu zekinin bisikleti sayesinde :) 3, olarak çıktım .. :in:

Sağolasın mesut hocam bol avatarlık resim çekmiş.. :)
    Takkeli dağın zirvesinde Mesut hocamın el yapımı kurabiyeleriyle enerjimizi tamamladıktan sonra, inişe geçiyoruz..

İniş harika ama ,lastiklerin iflas zamanı, Son kullanma tarihi geçmek üzere olan yamaları çok güzel bir muhabbet ortamında Mesut hoca ve Zekinin lastiklerine uyguluyoruz...

Gevelli (adını tam telafuz edememiş olabilirim) dağı eteklerinden Sille barajına iniyoruz . tam off-road. Adrenalinin zirveye çıktığı an . Çok hoşuma gitti . Benim küheylan kendini ispatladı :)

Bu güzel manzara ziyafetinden sonra Konyaya iniyoruz...

Herşey mükemmeldi herşey güzeldi.. Yayında yapımda fotoda yazımda gezimde gazımda emeği olan bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim .
    Bu güzel kardeşlik dostluk ortamında ,yeni gezilerde yeni yazılarda buluşmak üzere Sevgiler Saygılar.....

2. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Çok güzelmiş,baraj göletine bayıldım..
    Ellerinize sağlık.

canmurad bunu beğendi.
  3. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Sayın yazı işleri müdürüm.
    Bir gezide en çok kim gezdiyse en çok onun resmi çıkar.
    Neyi affedelim yani...??? :)

Paylaşım için teşekkürler, bol pedallı günler. :)

Çakır, heisenberg3910 ve canmurad bunu beğendi.
  4. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Paylaşım, anlatım ve fotoğraflar için teşekkürler. ;) Ellerinize, Ayaklarınıza sağlık.

canmurad bunu beğendi.
  5. AHMTB

AHMTB Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel bir gezi olmuş. Ayaklarınıza ve ciğerlerinize sağlık. Ancak zirve fotolarını göremedim..???? Sizin pedal bastığınız saatlerde ben de amca oğlunun düğün pilavında kalburla su taşıyordum. Yani oraya buraya koşuşturup duruyordum.
    Sayın Mesut Abiciğim, Dedemden fotoğraf makinasının kartını aldınnı? Beyşehir gezisinin Fotoğrafları gördünnü? Ben görmedim de... o yüzden sordumudu....

6. nighteagle1

nighteagle1 Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu güzel insanlar ve fotolar bizi oturduğumuz bu sandalyelerden alıp ta gittiğiniz yerlere götürüyor ya paylaşım için çok teşekkürler,pedallarınıza sağlık.

Mesut Girgiç ve canmurad bunu beğendi.
  7. canmurad

canmurad Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aşkolsun Ahmet abi, Zirve olan yerleri sende tanımadıysan kimse tanımaz, hatta senin kulağı çınlattık .( yol denilen yerin bitipte senin bisikleti sırtlanıpta çıktığını falan anlattılar )
    Hem amcoğlu gibi yakının pilavı vardıda ne diy haber vermedin iki gaşıkta biz alsaydık olmamıydı . 12 den önce Gonyadaydık....
    Beyşehir maceranızıda birince ağızdan dinledik :)

8. rudi4219

rudi4219 Kıdemli Üye

Seviye:
    Geziniz güzel olmuş kusura bakmayın ben gelemedim vakitim uymuyordu:( affola...... saat 6 da meram eski sanayıde bulustuk (sanayi team) :D lale bahçe yolundan hatunsaray yoluna devam ettik ordan gödeneye gectik oradan çayırbağı köyune pedalladık antalya yooooooookusunu tırmandık offf anlatırken bile terledim:eek: :eek: (yokusta akmayan ter inişte göz yaşı olur) artık inişe geldik madeni konyada bulunan ironman'lığımı konusturmam lazımdı çevir cevir (53X11)kıvır cevir titret arkamdaki kopmadı allah allah nidalarıylan pirdaha birdaha pedala yuklendim max hız 80 oluvermiş arkama baktıydım (dalgalan sende safaklar gibi.....) diyerek arkadası kopardım dutlukırı krom meram yeni yol çaybaşı finişşşşş derken antreman bitivermişşşşşş... toplamsure 2 saat 60 km yol inişli yokuslu bizde hafta sonunu boyle degerlendirdik saygı sevgi muhabbet ile allaha emanet olun

9. heisenberg3910

heisenberg3910 Forum Bağımlısı

Seviye:
    harbiden gezi güzeldi baya.ekşın olayları falan.lastik iyi alıştı patlamaya.eve geldikten sonra 2 yama daha yaptım ve hala patlak var :D
    herkese teşekkürler.

canmurad bunu beğendi.
  10. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Ben de eve döndükten sonra slime sıvısını tekrar tatbik ettim. ;)

Patlak korkusu ile full offroad parkura dalamadıktan sonra ben ne anladım mtb den?:D

canmurad bunu beğendi.
  11. canmurad

canmurad Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benide alıştırdınız off-roada :) .MTB m olmasada jokerim var :) Ben bu hafta dış lastikleri söküp gelmeyi düşünüyorum :D .. patlak zevkini yaşayamadım bir türlü :) Sevgiler Saygılar....

12. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Yoldan çıkmadan patlak bulunmaz müdürüm. ;) :rolleyes:

13. canmurad

canmurad Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Allah kimseyi doğru yoldan çıkartmasın Hocam :D Bisiklet yolundanda (road-offrod) ayırmasın ;)
    Bu hafta nereye çufçufluyoruz hocam . biraz acele ediyorum ama şimdiden heyecanını yaşayalım :) saygılarımla ..

14. grikartal

grikartal Forum Demirbaşı

Seviye:
    mesut abı mrb,güzelbır gezi vezorlayıcıbır arazıyapısı,helall olsun,paylaşım ve fotolarıcın tesekkurler,doyadoyabakalım:)
    ıyı pedallar,ekıparkadaslarınıdaunutmadan bol selam,

canmurad bunu beğendi.
  15. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Ahhh ahh Konya'da yaşayıpta birbirinden temiz ironman grubu üyelerinden biri olmak ve şu birbirinden güzel fotoğraflarda bulunmak varmış.Amma gel gör ki nasipte sadece izlemekle yetinmek varmış.Neyseki varsınız hocam günübirlik gezilerle bile ne çok yerin gezilip görüleceğini sayenizde görüyoruz.

canmurad ve rudi4219 bunu beğendi.
  16. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    resimler cok güzel mesut hocam hangi karede neyi yakalayacagını ii biliyor.. paylaşımınız için tskler.güzel bir gezi olmuş.

canmurad bunu beğendi.
  17. Çakır

Çakır Üye

Seviye:
    Bende konyadayım merkezde benim çok iyi bir bisikletim yok fakat kendim topladım günübirlik turlara katılmak istiyorum fakat küçük olduğum için ilgilenen pek yok. Benim elimden tutarsanız bana haber verirseniz.05542473600

18. Çakır

Çakır Üye

Seviye:
    Geziniz çok mükemmel olmuş ben daHA YENİYİM VE EVDE İNTERNETİM YOK EĞER BÖYLE GÜZEL GEZİLER YAPARSANIZ BENİ DE ÇAĞIRIRMISINIZ LÜTFEN KİMSE BENİMLE İLGİLENMİYOR KÜÇ.ÜK OLDUĞUM İÇİN LİSE 2 YE GEÇTİM05542473600

19. Çakır

Çakır Üye

Seviye:
    05542473600 Bu Benim Cep Telefonum Lütfen Haber Verin

20. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Cakır cep telefonunu her yere yazmana gerek yok. :)

Konu anlaşılmıştır, tamam.. okey.. :in: :)

canmurad bunu beğendi.