Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İpsala 'dan çıkıp, Karağaç sınır kapısından giriş yapmak

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Omer YAZICIOGLU tarafından paylaşıldı.

1. Omer YAZICIOGLU

Omer YAZICIOGLU Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    merhabalar,
    Planlamış olduğum bir faaliyet için bilgisi olan arkadaşlardan yardıma ihtiyacım var.
    İpsala sınır kapısından bisikletle çıkış yaptıktan sonra, Dedeağaç (alexandrapolise) gitmeyi düşünüyorum. Buradan tekrar pedal basarak, kuzeye doğru devam ederek, karaağaç (pazarkule) sınır kapısından giriş yaparak faaliyeti Edirne 'de bitirmeyi planlıyorum.

Garmin mapsource ve google earth üzerinde yaptığım araştırmaya göre; alexandrapolis 'den Edirne 'ye giden iki tane yol. Aşağıda fotoğrafını eklediğim şekilde.
    mavi rota 213 km, kırmızı rota 198 km. hemen hemen aynı. ancak mavi rotanın yükseklik eğrisine göre yokuş bulunmakta. zira bu sıcaklarda yokuş çıkasım pek yok.
    Kırmızı rota ise sınır boyu devam ediyor ve yokuşu bulunmuyor. tercihimi kırmızı rotadan yana kullanmak istiyorum fakat bu sefer 'de güvenlikle ilgili soru aklıma takıldı. Zira kırmızı rota Türkiye sınırının hemen yanından geçiyor. Yunan köylerinden geçerek. Bölge 1.derece Askeri bölge olduğu için Yunan askeri tarafından sıkıntı yaşarmıyım bilemedim.
    Ayrıca bu rotayı kullanmanın bir güzel yanıda, sol kolum yunanistanı selamlarken, sağ kolum Türkiye 'mizi selamlıyor olacak. Ülkemi sınır boyu dışarıdan seyretme imkanı bulabileceğim.
    Belirttiğim rotayı kullanmış olan arkadaşların bilgilerini rica ederim.
    Katılmak isteyen olursa beklerim.
    saygılar.