Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iphone u olanlar buraya yazılım tanıtım.

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında derşan sezer tarafından paylaşıldı.

1. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    İphone olanların artık km saatine yada tanesi 700 liralık özel fonksiyonlu km saatlerine gereksimini kalmadı.http://www.abvio.com/cyclemeter/
    bu yazılımla beraber artık mevcut hızınızı gps sinyaliyle görebiliyorsunuz.KAtettiğiniz yolu haritada görebiliyorsunuz ve yoldaki hız grafiklerini görebiliyorsunuz.Ayrıca harcadıgınız kalori gibi ıvır zıvırlarda var.Bunları internetten facebooktan sharede edebiliyorsunuz.Yol eğimi meğimi herşey mevcut.Bİrtek kadans yok :) onuda yaparlarsa süper olur hehe

2. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Benim sigmada kadas var, onuda oradan hallederim artık:D usb kablosu filan alacaktım, sayenizde gerek kalmadı, inşallah sorunsuz çalışıyordur;) şimdi telefonu bileğe takacak bir aparat filan lazım sanırım;)

3. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    teli bisiklete baglıyacak aparat var abi bende alıcam çünkü zor oluyor cebten çıkar bak hehe :) motorda var hoş ama uymaz herhalde.

binRR bunu beğendi.
  4. Alparslan UÇ

Alparslan UÇ Yeni Üye

Seviye:
    şu teli bisiklete bağlayacak aparatı bulan bana da haber versin ya. Hatta İphone'un ekranını kullanılabilecek bir aparat olursa tadından yenmez.

Bu arada ben de MotionX GPS Lite adlı uygulamayı kullanıyorum. Adından da anlaşılacağı üzere bu asıl uygulamanın ücretsiz versiyonu. GPS ile yolu takip edebiliyorum. Anlık hız, ortalama hız, alınan yol, geçen süre, yükselme, alçalma, vs. gayet detaylı bilgileri grafikleriyle birlikte veriyor. Ayrıca e-mail ile veya facebook, twitter gibi siteler aracılığıyla paylaşabiliyorsunuz.

5. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hmm gidon üstünde Iphone'a hiç içiniz acımayacak mı ? bi düşseniz mazallah milyarlıuk telefon gitti :D

6. serdar gültekin

serdar gültekin Bisikletkolik

Seviye:
    Gps inanılmaz pil harcıyor. 3-5 saatlik turlarda pilin yeteceğini sanmıyorum.

7. Furkan Özdağ

Furkan Özdağ Kıdemli Üye

Seviye:
    Ya bende çakması var Trident.. olur mu acaba :D

8. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu söylediğiniz ayfon için mi geçerli bilmiyorum ama benim nokia 5800 için şu bilgiyi verebilirim.
    Pazar günü yaptığım bisiklet turunda, Sabah 7 den öğlen 2 ye kadar 7 saat açık kalan gps, telefonun şarjından sadece 2 diş götürmüştü. Bu arada şarj tam dolu iken 7 diş var. Üstelik şehir dışı olduğu için şebeke bulmak için çok uğraşan gsm alıcı vericisi de şarjın hızlı bitmesini sağlıyor.

9. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Iphone icin hic dusurmeye gelmiyor anlaminda uyarilar duymustum. Eger dogruysa sarsintiya da gelmiyordur. Bisiklet aparati Iphone onayliysa baska tabii. Degilse dikkat derim, ne de olsa 1,5-2 milyarlik alet.

10. ANIL SÜLÜN

ANIL SÜLÜN Üye

Seviye:
    Arkadaşım 5800 için bu iphone daki program mevcut mudur acaba ? bilgin var mı

11. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Bize birşey olmasın:D telefonlamı doğduk sanki:D

12. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Motosiklette son hız denemesi yapmıştım ben, montun cebinden bile çalıştı, bir arkadaşım, hatta tanırsınız ulaş;) avşar kafe molalı turu düzenleyen, onda bileğe takılan üzeri şeffaf bir kılıf var, baya kullanışlı aslında, motosiklette olmaz ama bisikleti kurtarır diye düşünüyorum:)

13. Kerim74

Kerim74 Üye

Seviye:
    Arkadaslar ben hemen hemen her turumda iphone kullanıyorum. Sarsıntıdan birsey olması mumkun degil cunku icindeki sistem zaten sarsıntıyı ölçmek amacı ile yapılımış. Bahsettigin program gibi çok app var. Ben 5 farklı app kullandım. imapmyride ve gobike da fena degil. 5-6 saat gidiyor hemde full muzik dineleyerek, 3G de acik surekli. Yine de cok super hassas degil. Ben sırf onu tasımak icin ince bir sort giyiyorum alışkanlık oldu

14. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    www.endomondo.com dan endo nun yazılımını indirebilirsin. 5800 ı açık bırakıp çantanın ön gözüne koyuyorum, tüm faaliyeti kaydediyor.

Nokia sports tracker in 5800 versiyonu da çıkmış,

ayrıca www.cealogs.co.uk den E.T. programını da deneyebilirsin. o da detaylı bir çok bilgiyi kaydedebilir.

15. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    BikeMate bisikletçiler için güzel bir program, çektiğiniz fotoğrafları gps üzerinde işaretleyip irtifa ölçebiliyor

16. Ali ATAY

Ali ATAY Kıdemli Üye

Seviye:
    bende tam böyle bir konu açmak istiyordum ne güzel varmış. bende geçtiğimiz cumartesi şehir dışı turumuzda iki programı denedim the bike ve bikematelite.
    The Bike:
    Avantajları:
    -Şarjı neredeyse standby daki kadar az kullanıyor. sabahtan akşama kadar program açık kalsa(molalarda ekran koruyucuyu kapatmak şartıyla) şarjını bitirmez
    -Anlık Sürat,Ortalama hız,Günlük Km.,Toplam Km., hepsini aynı ekranda görebiliyorsunuz.
    -Uyduya çok hızlı bağlanıyor.
    -Program açık kaldığı sürece ekran koruyucu devreye girmiyor.
    -Ücretsiz bir app
    -50TL lik bir göstergenin yaptığı işi çok iyi yapıyor hemde wireless di kabloydu uğraşmıyosunuz.

BikeMate

Avantajları:
    -TheBike'a ek olarak harita üzerinde nerde olduğunuzu indiğiniz çıktığınız yükseklikleri yaktığınız kaloriyi bulunduğunuz alanlarda çektiğiniz fotoğrafları saklamanızı gibi bir çok teferruatla gayet başarılı bir program ama bunun yanında esas programı ücretli olması ve pilini çok çabuk bitiriyor olması çok büyük bir dez avantaj ve bisiklet üstünde pil şarj imkanı olmadığı için bence birinci seçenek basit düzeyde işimizi görecek şekilde herkese tavsiye ederim.

binRR bunu beğendi.
  17. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ipod touch lar içinde kullanılabılır dımı?

18. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Ali bey çok teşekkür ederim tecrübelerinizi paylaştığınız için, ilk seçeneği kadansla birlikte kendi km saatimde görüyordum zaten, ikincisi ise tam aradığım program sanırım:)
    Üzerindeki dataları başka ortamlara aktarabiliyormuyuz (forum, facebook vs.)
    Bu konuda da paylaşımınız olursa çok sevinirim:)

Şimdiden teşekkürler:)

19. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben endomondoyu Samsung omnia2 de kullanıyorum gayet başarılı bir program kesinlikle tavsiye ederim.

20. levent akkaya

levent akkaya Yeni Üye

Seviye:
    bu bahsettiğin programı kullandım evet çok güzel bi program ama anlık hızını sağluklı göremiyorsun yani uydu bağlantısında bazen aksamalar oluyo