Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnternetten siparişle bisiklet almanın riskleri var mıdır?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Eray Gündoğdu tarafından paylaşıldı.

1. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Merhaba, kısa günübirlik geziler ve günlük işlerimde de kullanmak için ucuz yollu bir bisiklet almak istiyorum. Carraro 904 Prizma benim için uygun olabilir. Fakat bulunduğum yerde sadece yetkili servis var en yakın satış noktası ise 250 km uzakta. Eğer riski yoksa yetkili servis aracılığıyla yada internetten getirirsem benim için bir sorun olur mu? Birde carraro 904 prizma dışında önerebileceğiniz bir bisiklet var mıdır? Şimdiden teşekkürler ..

2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sıkıntı olmaz internet satışı ancak yetkili servis çok bilgili değilse toplama da sıkıntı olabilir.

Eray Gündoğdu bunu beğendi.
  3. Gürhan

Gürhan Yeni Üye

Seviye:
    forumdan bır arkadasa 2012 model bir bisiklet almasına ragmen aynı modelın 2011i gonderilmişti hatırladıgım kadarıyla ,rısk yok degıl..

4. Eray Gündoğdu

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    peki teşekkür ederim. dikkatli olmak lazım tabiki her zaman

5. abdurrahman keleş

abdurrahman keleş Aktif Üye

Seviye:
    evet o arkadaş benim üstelik trek ortaköyden aldım internettende değil telefonla bizzat görüşüp aldım.şüphelendim ama yeni modellerin aralıkta geleceğini söylediler bende aldım geçen hafta yeni modeller ortaköye gelmiş.açıkcası internetten alınması taraftarı değilim 250 km git al ve gel.yoksa benim gibi kalırsın ortada.

6. gokberkoz

gokberkoz Üye

Seviye:
    BENCE Herkesin güvendiği bir site varsa şikayetçi olan yoksa forumda araştırıp öyle bir site bulabilirsin

7. abdurrahman keleş

abdurrahman keleş Aktif Üye

Seviye:
    ben başıma böyle birşeyin geleceğini bildiğim için foruma da sordum trek ortaköy nasıldır yamuk yapmaz dediler.Ama yamuğu yaptılar 2011 modeller indirimli satıldığı halde bana normal fiyattan sattılar.ama delta-performans bisikletin methini duydum olacaksa bunlardan olabilir.

bisikletcim.comdan kesinlikle uzak dur

8. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  9. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben hepsiburada'dan satın aldım hiçbir sorun çıkmadı. tabii bu genelleme yapılmasını da gerektirmez. ben hepsiburada' yı öneririm... sağlıcakla kalınız...

10. mertcan sezer

mertcan sezer Üye

Seviye:
    hepsi buradaadan ng 650 sipariş ettim 1 ay gelmedi ve iptal etmek için 1 hafta uğraştırdılar nisanda alcaktım bn önermem hb yi

11. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    deltabisiklet ve performans bisiklet alisveris yaptim gayet memnunum.tavsiye ederim.güvenilir bilgili bayiler.

12. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    internet üzerinden yapılan alışverişlerde 1-En sık yapılan sipariş stoklarında olmadığı halde telefonla sormuş olsanız dahi var diyerek temin edene kadar bekletme. 2- farklı boyda ya da farklı senenin ürününü gönderme ( L yerine M boy gelebilir ya da 50-34 ayna kol olan versiyonu istersiniz 52-39 gelebilir ya da üzerindeki parçalardan biri değiştirilmiş olabilir, mal defolu gelebilir, mal orjinal ambalajı açılmış vs gelebilir.) Hata genelde sizin yanlış anlama yanlış siparişinize, olmuyorsa depocuya yok oda değilse yükleme yapanlara dağıtılır. Bu tip hataların olasılığı oldukça düşük. Ben hepsinede çevremde veya kendimde rastladım. Süreç sıkıcı olmakla birlikte hepsinde de firmalar hatalarını düzelttiler.
    Kısacası internet üzerinden bisiklet ya da parçası almaktan vazgeçirecek kadar sık olmuyor. Hatalarda bir şekilde düzeltiliyor. Bu durumda alışverişe ayrı bir heyecan katıyor.:)
    Muhatap olduğunuz kişilerin adını alın siparişi muhakkak yazılı olarak da verin diye tavsiyede bulunabilirim.

13. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Açıkçası, bisikleti görmeden, denemeden almanı pek tavsiye etmem sevgili kardeşim. İnsanlar araba alırken aylarca araştırıp, birçok marka ve modeli görüp, deneyip ondan sonra karar veriyorlar. Bana sorarsan bu işlem bisiklet için çok daha önemli. Çünkü, bisikletin motoru sen olacaksın. Hareket halinde iken yolda olup bitenleri, otomobildekine göre daha çok hissedeceksin. Denemeden almak, bu saydığım nedenlerle sakınca yaratabilir. Boyu boyuna, huyu huyuna uymayabilir. İkincisi de, yukarıda da bahsedildiği gibi, verdiğin siparişin bire bir aynısı gelmeyebilir. Yine de sen bilirsin.

14. Eray Gündoğdu

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    hepinize teşekkür ederim.daha öncesinde de arkadaşlarım görerek al demişlerdi bende forumda da sormak istedim.bu daha doğru geldi.bu yüzden fikrimi değiştirdim.salcano city sport 21 vr alacağım.yaşadığım yere yakında carraro baysi yok çünkü