Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnternetten Salcano alacağım. Nelere dikkat etmeliyim?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Mustafa Kocabaş tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Rastgele bir yerde aradığım modelin bana uygun kadrolusunu bulabildim şans eseri. Başka hiç bir yerde kalmamış, yeni modeller de taa Mayıs'ta gelecekmiş. Bisiklet Cyc02 modeli.
    Biraz gerginim çünkü Salcano'nun servisi, garantisi ve müşteri hizmetlerinden millet çok çekmiş. Özellikle cyc02'nin bir konusu var ki o konudan sonra uzun süre bakmadım bile. Şu an mecburen tekrardan bu modele döndüm çünkü ne olursa olsun donanımı fiyatına göre çok çok iyi. Zaten bu fiyata cyclocross bisiklet yok. İkinci elde bile yok!
    Şimdi benim böyle sıkıntılı bir markadan bisiklet alırken nelere dikkat etmem lazım? Garanti neleri kapsar? Kutudan bazı parçalar kırık/eğri çıktı diyelim, ne yapmalı? Bisikleti servise kurdururken ücret ödeyecek miyim?

2. Atakan Y

Atakan Y Aktif Üye

Seviye:
    Güvenilir sitelerden alıraanız kırık yamuk çıkma durumunda değişim yapabilirsiniz onun için sitenin güvenirliğini iyi araştırmanız gerek servis kurulumunu ücretsiz yapar ama satış sonrasında salcank servislerinden pek birşey beklemeyin garanti sadece kadroyu kapsıyor bildiğim kadarıyla emin değilim yanlış olabilir.

3. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben 1.5 ay önce Konya Yk bisikletten salcano astro aldım. Bisiklet ertesi gün elimdeydi. Taşıma aras kargo vasıtasıyla yapıldı ve bisikleti teslim almaya gittiğimde kolinin zannediyorum taşıma esnasinda yirtilmasi sebebiyle arka aktarıcının vites kolunun altı yere sürtülmüş ve çizilmişti. Bunun için kargoyu kabul etmemezlik yapmadım ama ordakilere epeyce saydırdım. Bisikleti montaj için açtığımda kadronun ön tarafında bir bölgede yine taşıma kaynakli çizik vardı orayı da bisikletimin rengi olan mat folyo ile kapattım. Kısacası size tavsiyem şu: Eğer imkanınız varsa görüp alın yoksa böyle sıkıntılarla ugrasabilirsiniz. Çünkü ülkemizde kargo şirketlerinin hiçbiri profesyonel çalışmıyor. Sanki babalarının malıymış gibi kolileri ordan oraya kaldırıp atıyorlar.

nazmi bilmez bunu beğendi.
  4. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    Böyle bir durumda mağdur olmamak için ne yapmalı? Kargoyu direk hasarlı diye geri mi yollamam lazım? Yoksa Salcano hasarlı parçaları değiştirir mi?

İsa Yavaş bunu beğendi.
  5. özgür han öztürk

özgür han öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kardeş ben internetten yumurta bile almam en iyisi 100--200 tl fazla vereceksin elinle tutup gözünle görüp alacaksın ben kesinlikle alma derim

6. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    Razıyım ama yok işte hiç bir yerde. Zaten aradığım bayilerin çoğu artık salcano bayisi olmadıklarını, bıraktıklarını söyledi.

7. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Bısıkletle ılgılı cogu seyı vıdeoları ızleyerek yapabılırsın. Akort ayarı harıc.O bıraz tecrube ıstıyor.Forumdakı cogu kısıde zaten servıslerle muhattap olmuyor.Sız bısıkletınızı alın.Muhakkak Adanada bır yerde montajını yaptırırsınız.Dogru vıtes kullanımı , lastık basıncıyla ve duzenlı bakımla zaten sevıs yolu pek gozukmez. Ben de bısıkletımı Istanbuldan almıstım.Maalesef aldıgım markanın Bursada subesı olmadıgı ıcın krnddım ayarlamıstım.Bıldıgım kadarıyla da bısıkletınız ın sadece gıdonu sokulmus bır sekılde gelıcek.Sız sadee gıdon ve pedalı takıp montajını yapıcaksınız.Bu kadar basıt

8. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bakımları siz yapamazsanız,bisiklet tamirinden. Anlamıyorsanız salçana almayın.

9. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    Bisikletin aynakol, kaset montajı ve akort ayarı dışında her işini kendim yapıyorum zaten. Benim tek endişem parçaların eksik/hasarlı gelmesi ya da bisikletin garanti dışı kalması. Hasarlı/eksik parça durumunda ne yapacağımı hala bilmiyorum şu an.

10. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bisikletinizin garanti kapsamında kalması için ilk kurulumunun yetkili servis tarafından yapılması gerekir. Garanti belgesiyle birlikte gelen ücretsiz kurulum ve 1 ay sonraki ücretsiz bakım kuponu bunun içindir. Örneğin bisikletiniz geldi koliyi açtınız baktınız ki maşa kırık ya da kadro çatlak. Bu vb. durumlarda yetkili servise rapor tutturursunuz ve servis firmadan maşaysa maşa kadroysa kadro talep eder ve bu işlem için bir ücret odemezsiniz.

11. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi tamir işinden anlamıyorsanız salcano almayın.Bakımdan tamirden anlamıyorum.O yüzden servise gitmek zorundayım.Esenlerden eminönüne gidipte tamiri yapmayıp biz servis değiliz diyip beni geri yollamaları mı diyeyim,tekrar gidince pazar günü gelseydin ya demeleri mi diyeyim,periyodik bakım yapmaya gidince yapmamaları mı diyeyim ohooooo.Ki bu servis ''anabayi''.Bir daha o bayiden salcano almam.Yeni alacağım bisiklet büyük ihtimal salcano olacak yine ama o servisten olmayacak.Ha birde internetten alıp o bayiden almadığınız için size soğuk davranan bayi çıkabilir.Bunuda söylemiş olayım.

12. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kadro boyunu farklı gönderebilirler, sipariş ile birlikte telefonla kadro boyunu teyit ettirin.

13. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salçana :D

14. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    Herkese teşekkürler. O zaman ben kutu gelince hiç açmadan direk servise götürüyorum, kurulumunu yaptırıyorum.