Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnternetten mi almalı yoksa mağazadan mı?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Birkaç güne muhtemelen pazartesi-salı ilk defa kendime(kendim) bir bisiklet alacağım. Daha önce bisikletim oldu ama babam almıştı ve ben kullanmıştım. Çocuktuk; markası, özelliklerinden hiç anlamaz sürerdik işte.

Şimdi asıl meseleye geleyim. Mağazaya gidip çok da uzmanı olmadığım(hatta belki hiç) bisiklet alma işi beni biraz endişelendiriyor. Gidip orada satıcıyla çatır çatır bisiklet üzerine konuşacak bilgim de yok. Yani kazıklanmaktan korkuyorum. Alış-verişlerde pazarlık vs. de hiç sevmem ve yapamam da zaten. O yüzden internetten almak istiyorum.

Merak ettiğim, internetten sipariş ettiğim bisiklet bana ne şekilde gelir? Yani teknikten pek anlamayan sıradan kullanıcı bile gelen bisikleti 5 dakika içinde ayağa kaldırabilir mi? Bisikleti internetten seç git mağazalarda ara diyebilirsiniz de... Bu sefer de mağazadaki bisikletin üzerinde değişiklik yapılıp yapılmadığını bilemeyecek kadar yine anlamıyorum bu işten. :utn:

Güvenilir bir internet sitesi de önerirseniz çok memnun kalırım. Adana'da çok sağlamdır, yamuk yapmaz diyebileceğiniz mağaza varsa onu da öğrenmek isterim. Teşekkürler...

2. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mağazadan da alsan internetten de alsan ilk başta elinde kapalı kutu olacak. Mağazadan sana açık bisikleti satmak isterse de kapalı kutudan montaj isteyeceksin. İnternetten alırsan içinden çıkan garanti belgesi ve kurulum kağıdıyla gidip kurdurabilirsin :)

3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Mağazadan canlı görüp deneyip beğenip almak daha iyidir.
    İnternetten alacağınız bisiklet büyük gelebilir, küçük gelebilir, rahat olmayabilir sıkıntı yaşarsınız. Mağazadan gidip alın bisikletler orada kurulu bir şekilde hazırdır üzerinde değişiklik yapacaklarını sanmam.

4. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yüz yüze muhattap bulabilmen nedeniyle en güzeli mağaza.

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Hani mağazalarda şu asılı duran veya yerde hazır halde onlarca bisiklet direkt satılmıyor mu? Ya da o bisikletleri neden oraya koyuyorlar? Bir de kurma işinde ne yapılıyor? Mesela ben evde kendim kurabilir miyim? Acemi biri olarak.

Mesela fren vites kabloları en baştan ayarlı mı yoksa onu kurulumda mı ayarlıyorlar? En sevmediğim konu şu kablolar oluyor da :D

6. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Direkt onu alanlar da oluyor ama ben mağazadan alıyor olsaydım sıfır kutudan kurulum isterdim. Sen bir mağazaya gidip denemek istesen o montajlı bisikleti deneyebilirsin çünkü. Kendin kurabilirsin ön teker, sele, gidon gibi birkaç parça demonte geliyor ama ayarları, garanti gibi şeyler için ilk kurulumu serviste yaptırman daha iyidir.
    Ben alacağım bisiklet için birkaç mağaza gezmiştim boy seçeneği ve gözle görmek için, sonra bir internet sitesinde indirimli denk geldi, siparişi verdim. Eve geldiğinde de attım arabaya kurdurdum :)

7. Oktay Sencan

Oktay Sencan Üye

Seviye:
    Alacağın modele karar verdiysen internetten bakabilirsin çünkü daha uygun fiyatlara bulma şansın olabiliyor ama mağazadada aynı fiyata bulabiliyorsan internetle uğraşmana ve heyacan yapıp gelene kadar dokuz doğurmaya gerek yok :D

8. Samet POLAT

Samet POLAT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    bir mağazaya gidip bisikleti beğenebilir deneyebilirsiniz. Fiyatına bakarsınız. internette ki fiyatlar ile karşılaştır. hangisi uygun ise onu al. ama internet daha uygun oluyor. ilk defa alacağın için denemek faydana olacaktır. tavsiyem aynı modeli internetten sipariş vermen yönünde.

9. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    merhaba, en az bir kaç hafta bu forumda araştırma yaparsanız, ilk bisikletinizi alacak kadar, hangi tür, fiyat, marka model gibi konularda bilgi sahibi olursunuz. ama üşenmeyin araştırın, faydasını göreceksiniz.