Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnternetten Bisiklet

Konu, 'Arşiv' kısmında tolsen92 tarafından paylaşıldı.

1. tolsen92

tolsen92 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar Günaydınlar Arkadaşlar,İnternetten kargoyla gelen bisikleti kendimiz kurmaya kalksak altından kalkabilirmiyiz.Daha önce bu şekilde kuran var mı bisikleti

2. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    @tolsen92 Kurulur, fakat eğer Türkiye'de bayisi olan bir marka ise, yetkili servisin kurması ŞART. Çünkü garanti kapsamından çıkartmış olursunuz. Eğer oturduğunuz ilde, yetkili servis yoksa, hangi marka bilmiyorum onlara ulaşın durumu izah edin size geri dönüş yaparak yardımcı olacaklardır. Eğer varsa yetkili bayi mecburen oraya götüreceksiniz ve kurulduğu sıra iyice kontrol edin herhangi bir sıkıntısı var mı? Binip gitmeyin hemen. Akort bozuktur, jant yamuktur vs. vs. bakın.

tolsen92 bunu beğendi.
  3. Bango

Bango Yeşil Çitos

Adı:
    Aytaç
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Biraz esnafa da para kazandiralim dusuncesindeyim. Pompa bilr kullanmam. Ayda 2 defa 1 TL veririm bisikletciye.

4. tolsen92

tolsen92 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Bango Çok haklısınız ancak onlarında bizi düşünmesi gerek.Örneğin dün bir bisikletciye sordum bayada büyük bir yerdi bir bisiklet modeline 840 dedi aynısı internette 650 lira ve 9 taksit.Demekki bu fiyattan çok daha az fiyata geliyor onlara eğer böyle yaparlarsa hiç bir şey almam

5. Bango

Bango Yeşil Çitos

Adı:
    Aytaç
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @tolsen92 Bisiklet satin almayi kastetmemistim aslinda. Internette kampanyali bir fiyat bulunca tabi ki degerlendirmek lazim. Ben ufak tefek isler icin esnafa para kazandirmaktan bahsediyorum. Forumda cunku cok fazla detay var. Bisiklet askisini kendi yapan mi dersin, telefon tutucusunu kendi yapanina kadar. Uretmek tabi ki de guzel birsey fakat kucuk esnafimizi da dusunmeliyiz diye dusunuyorum.

tolsen92 bunu beğendi.
  6. tolsen92

tolsen92 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Bango Haklısınız ama bunu yapan kişi küçüçük bişeyden bile yüzde 500 kar etyo.Tamam etsin ama insanları enayi yerine koymamak gerek.Yurtdışı için gerçekten dediğiniz gibi orada zaten almanyada bulunmuş biri olarak bisikletçiler sanki otomobil servisi gibi ama türkiyede bu böyle değil bulduklarını enayi yerine koyuyolar

7. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @tolsen92 bende yakın zamanda bir bisiklet aldım çok rahat kendim kurabilirdim ama sonuçta para veriyoruz marka her türlü ürünün arkasında duracağına adım kadar emin olsam da yine de riske atamadım ve servisine kurdurdum bence eğer servis bulunduğunuz ilde varsa mutlaka orda yaptırın. hatta ufak bir örnek vereyim
    benim bisikleti kurarken servis aynakolun yamuk olduğunu farketti ben evde kursam yine de bunu farkederdim. hemen aldığım yeri aradım bana ilk sorduğu bisikleti siz mi kurdunuz yoksa servise mi kurdurdunuz servise kurdurduğumu söyledim hatta servis yetkilisiyle aldığım yerdeki kişiyi görüştürdüm servis gereken bilgiyi verdi ve ertesi gün yeni aynakol geldi. belki ben evde kursam yine bana aynakol gelirdi ama belki bu kadar kolay olmazdı uğraşmak zorunda kalabilirdim. bence hiç riske girmeyin ve varsa bir serviste kurdurunuz

8. tolsen92

tolsen92 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @ziyainal Çok teşekkür ederim öneri için siz peki direk köli olarak mı götürdünüz yoksa kabaca kurup oraya mı götürdünüz çünkü baya ağır ve bana uzak biraz

9. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @tolsen92 koliyi hiç açmadan ( kargo kontrolü için açtığımı saymazsak ) olduğu gibi servise götürdüm

tolsen92 bunu beğendi.