İnternetten Bisiklet Almak

Tepki
1
Online bisiklet satışı yapan firmalar hangileri? Bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Yaptığım araştırma pek tatmin edici gelmedi. Sanki satmak istemiyorlar, ya kredi kartı sorunu çıkıyor, ya kargo v.s..

Scudo

smee

Aktif Üye
Tepki
94
fıorumun reklam verenleri delta, erdoğanlar, motis başta olmak üzere bikeandoutdoor, kackar, yeşil bisiklet, adrenalin, atlas outdoor vb.. bir sürü yer var.

ama asıl önerim almak istediğiniz bisikleti en azından bir kere yakından görmeniz. fotoğraflarda detaylar yeterince iyi görünmüyor...

Tepki
1
@smee
İlginiz için teşekkür ederim. Ben de sizin gibi düşünüyorum ancak küçük bir Anadolu şehrinde yaşayınca imkanlar çok kısıtlı oluyor :)

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
sivas ticaret merkezi a.ş.'ye ait bisikletcim.com adresinden aldım, sivastan sağlamca geldi elime, İstanbul'dayım.

güvenlik sertifikası önemlidir bir sayfada alışveriş yaparken.

ve her e-ticaret yapan web sitesi güvenlik sertifikasını bildirmek zorundadır. Burada eğer düzgün bir adresse belirtirler, öbür türlüsüne güvenmiyorum.

Öyle kabak gibi 3-5 resim atıp satış yapmaya kalkanlar da var.

tek sorunlu kısım (bence) ptt ile göndermesi. Özel kargo şirketleri sağlam ve titiz yapıyor işini...

• Beğen
Tepkiler: mahurbuselik
Tepki
16
benim tavsiyem olduğun şehirden alman. en olmadı en yakın şehirden alman. Eğer ucuz değil diyorsan ya da bulamıyorsan sırf bu yüzden beğendiğin bisikleti değiştirmek yerine internetten al. Alırken paran varsa nakit kapıda ödeme derim :) kredi kartı ile alıyorsan da güvenlik sertifikasına bak. Bazı sitelerde Güvenlik sertifikası düşük olduğu halde göz alıcı şekilde yazarak dikkat çekiyorlar sanki çok kaliteli gibi. O yüzden de güvenilir siteden al. Ya da sertifikaları araştır en az hangi seviyede olmalı diye.