Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

internetten bisiklet alisverisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında burak guler tarafından paylaşıldı.

1. burak guler

burak guler Yeni Üye

Seviye:
    eskiden bisiklet almak ne kolaymis. beyza esyadukkanina git gozune hos geleni al.
    simdi 10 gundur sayfa sayfa geziyorum, forum okuyorum. neyse gene de karar verdim sayilir; trek fx serisinden (7.3 e kadar) belkide 7300 dusunuyorum. ama ne varki benim burada (VAN, mecburi hizmet i$te...:)) bu bisikletleri gorup deneme sansim yok. Internetten almak ne kadar saglikli olur bilemiyorum ; orada kadro boyu,renk vb secimi nasil yapiliyor belirtmemisler. Sundubisiklet.com dan tam alacaktim bunlar aklima gelince vaz gectim. onumuzdeki 1 kac ay Istanbul`a falan da gitmeyi dusunmuyorum. ama bu yazi bisikletsiz de gecirmek istemiyorum.
    Muhtemelen de daha paliya gelecek cunku pazarlik yapamayacam ve de kargo ucreti var.
    internetten alan arkadaslar varsa bir problemle karsilasip karsilasmadiklarini bilmek isterim. ve servis olmayan yerlerde yasayan arkadaslar bisikletin ayarlarini nasil yaptiriyorlar (anladigim kadariyla ~1. ayda bir ayarlama yapiliyorrmus)

son olarak buraya kadar SIKILMADAn okuyan arkadaslar
    fx 7.3 ile 7300 arasinda amartisor farki aradaki farka deger mi.

2. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    İnternetten güvenle alışveriş yapabilirsin, ama alışveriş yapmadan önce alacağın bisikletin dükkanını aramanda fayda var bazen ellerinde olmayabiliyor,teknik servis kısmına gelince bulunduğun şehirde aldığın markanın satıcısı vardır o halleder onun dışında hasarlı yada eksik parçayı bisikletten söküp ayrıca kargoyla göndermen gerekebilir yakındaki servislere,yalnız ne aldığına ve sana ulaştığında aynı olup olmadığını kontrol et parçaların bunun dışında ekstra olarak bisiklet aksesuralarında ebay ı tavsiye ederim kargo ücreti dahil tr den daha ucuz

3. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    olur da gene de denemekte fayda var. bisiklet almadan önce boyunuzu ve bacak içi boyunuzu ölçmelisiniz. böylece size uygun bisiklet ölçüsünü öğrenmiş olursunuz. böylece bisikletin boyunu seçerken daha sağlıklı bir seçim yaparsınız.

7.3 fx istanbul'a 2-3 aya kadar gelmeyecek diyorlardı. 7.5 fx var biliyorum. belki de daha alt modeller de olabilir.

şimdi şöyle bir şey var. fx 7.3'de amortisör yok ve fiyatı 7300'ün neredeyse iki katı :) daha önce söylediğim gibi eğer yol bisikletine yakın bir model düşünüyorsanız ve genelde asfaltta kullanacaksınız fx serisi düşünmelisiniz. çünkü üzerinde yarış lastiği olduğu için çukur, tümsek ya da arnavut kaldırımı gibi yerlerden geçerken sarsıntı yapıyor. aslında tam toprak yol performansını denemem mümkün olmadı.

eğer böyle bozuk ya da dediğim gibi toprak, patika yolların bulunduğu bir yerde kullanacaksınız dağ bisikletine yakın bir hibrit tavsiye ederim. trek 7300 veya üst modelleri de bu kategoriye giriyor. başka modellerin aynı özellikteki bisikletlerini de bir önceki mesajda yazmıştım ;)

4. ayan

ayan Yeni Üye

Seviye:
    Geçen hafta cumartesi aldım bende bisikletimi. Oturduğum semtte bisikletçi olmadığı ve özel aracımda olmadığı için kurup göndermelerini rica ettim bana sadece gidonu sıkmak ve pedalları takmak kaldı. :O Ankara erdoğanlar bisikletten telefonla verdim siparişi kargo ücretinide onlar ödüyorlar. Telefon edi bi sor istersen aradığın bisikletin modelini, her konuda yardımcı olacaklardır.

5. burak guler

burak guler Yeni Üye

Seviye:

Erdoganlar`in sitesinde trek gozukmuyor ama...

6. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    zaten türkiyede 4-5 yer var trek satan. 0 212 2271015 türkiye distribütörünün numarası. sitesi de http://www.trek-turkey.com.

7. haceli yılmaz

haceli yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    selamlar arkadaşım sundu bisikletide araya bilirsin alanllar cok memnun hemde telefonla pazarlık yapabiliyosun bacak ve boy ölcülerinide söylersen sana ona göre bi bisiklet gönderirler şimdiden hayırlı olsun

8. burak guler

burak guler Yeni Üye

Seviye:
    herkese tesekkür ediyorum. dün SDS bisikleti aradım. Sağolsunlar yardımcı oldular. bisilet gelince ilk izlenimlerimi de sizlerle paylaşırım.