İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde yaşanan problemler.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Özceylan motordan Rubena marka lastik ve iç lastik aldım. lastikleri henüz kullanmadım. iç lastiği şişirdiğimde bir ucunun balon gibi şiştiğini gördüm ve ikincisini açtım o da aynı. İç lastikler bir ucundan balon gibi şişiyor. firmayı aradığımda ilk önce kargosunu öderseniz yeni lastikler göndeririz dendi, bir hafta bekledim gelmeyince tekrar aradım bu seferde yardımcı olamayacaklarını söylediler. lastiğin bir tanesi 9,5 tl. bana ucuz geldiği için almıştım oysa hiç işime yaramayan iki ucuz lastiğim var elimde ve firma bunları sattığı ve parayı aldığı andan itibaren sorumluluğu bitiyor. Kısaca 20 tl lik bir üründe önemli olmayabilir ama daha fazla para verip aldığınız ürünler hiç işinize yaramadan elinizde kalabilir. Bu olumsuz deneyimi tüm internet üzerinden alışveriş yapan arkadaşlar için paylaşmak istedim. Belki tüm internet üzerinden satış yapan firmalar böyle olmayabilir. özceylanmotor konyadan türkiyeye satış yapıyor. Belki rubenanın kalite problemli ürünlerini çok ucuz fiyata alıp burada bizlere satıyor. sonuçta lastikse lastiği almış oluyorsunuz ama ne kadar işinize yarar orası tartışmalı. bir çok çin malı iç lastik kullandım ama onlarda bile böyle bombe görmedim. bombeli lastiğin bir tanesini taktım ve 15 km. sonra patladı. söküp baktığımda noktasal değilde yırtık şeklinde nedensiz bir patlama gördüm. balon gibi şişen bölge o kadar inceliyorki 10-15 km sonra kendiliğinden yırtılıyor.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
iç lastiğe üstüde dış lastik olmadan çok hava vurursanız öyle balon olur.
bu normal bişey ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Salih, yerine takıp öyle dene lütfen, boşta deneyince conti bile bazen balon yapar. İncecik şey zaten.

Saygılarımla
Raşit S

Özceylan Motors Inc. Halkla İlişkile Md.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Yerine taktim bir tanesini, 15 km yol gittikten sonra patladi. Patlagi soktumde her hangi bir neden yok ve kocaman bir yirtilma olmus. Tamir edip sisirdigimde gordumki tam balon olan kisimda. Bunun nedeni vurulan hava bu bolgeyi daha fazla uzatiyor ve et kalinligini azaltiyor. Bana hatasiz urun satmak zorundasiniz. Surekli yollarda patlakla ugrasamam. 20 tl lik 2 lastik icin sizinle bu kadar konusmak zorunda kalmakta ayrica uzucu. Ve ticaretin belirli kurallari olmasi gerekir. Rubenanin kalite problemli urunlerini musteriye dayatmak hos bisey degil. 2. Lastigi denememe gerek yok. 15 km yol yaptiktan sonra patlayacak bir lastigi takmam. Bu forma yazma nedenim sizin sorun cozucu yaklasmamaniz. Yoksa 20 tl bisey degil. Ayrica patlamaz lastikler almistim onlari henuz takma firsatim olmadi ama eminim sorunlu ise oda bana yuk olacak.yaklasimlariniz hatali.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Resim ekleme sansim varmi?
(link)
bu yukarıdaki form konusunda buldum. resimlerde buradaki gibi. oda konyadaki bir satıcıdan almış.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Baska lastiklerde bombe olmuyor. Ben ilk kez karsilastim. Cok kaliteli ic lastiklerde almiyorum. 10- 15 tl lik. Bu gune kadar hic rastlamadim. Bu normal degil. Homojenolmadigi icin lastigin yeterince sertlesmemis bolgesi sisiyor. Vurulan hava sanki bir bolgede toplaniyor gibi. Zaten hemen 15 km de patlayarak dogru olmadigini gosterdi.

kskbiker

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Diğer
Merhaba, ürünlerin kalitesiyle alakalı bir şey söylemek yanlış olur fakat internet üzerinden alışveriş yaparken bilindik kurumsal sitelerden alışveriş yaparsanız üründe hiç bir problem olmasa dahi cayma hakkınız olduğundan iade kargo ücretini de satıcı karşılamak kaydıyla iade edersiniz.Aşağı yukarı 10 parça ürün aldım(tamir seti, yedekparça vs. )hiçbirinde sorun yaşamadım.Paranızın sizin onayınızla satıcıya aktarıldığı sitelerden alışveriş yapmanızı tavsiye ederim.Bir de bu sitelerde satıcının itibarını ve yapılan yorumları dikkate alarak sipariş verilmesi daha sorunsuz bir alışveriş doğurur.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Cem bey teşekkurler. Benim amacımda bu konuda bisiklet severleri uyarmaktı. Eger daha once ben benzer uyarılar okusaydım bu tur bir firmadan alışveriş yapmazdım.20 ytl lik bir kayipla ben kurtariyorum ancak daha pahali seyler alacaklardan bir tanesine bile uyarici olursam mutlu olurum.