Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

internet bisiklet ve satıcılarına isyan

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında feyyaz tok tarafından paylaşıldı.

1. feyyaz tok

feyyaz tok Yeni Üye

internet bilindiği gibi kolay bir iletişim aracı ve insan aradığını kolayca buluyo ve hiç olamıyacak fiatlara ama bunun yanında internet sitesi olmayan ama bisiklet işinin çilesini gerçek anlamda çeken,aynı zamanda bulunduğu şehirde bisiklet kousundadad gelişmeler katkıda bulunuyolar ama internet siteleri gibi uygun fiatlar ve kampanyalar yapmalarıda mümkün olmuyor. buda onların bulunduğu bölgede satışlarını düşürüyor ve internet bisikletçilerine kaptıryolar. kısaca internet sitelrinin etik olması açısından seviyeli ve küçük esnafıda bitirmeyecek yeni açılımlar yapmaları gerekiyor diye düşünüyorum. ve internet sitelerine isyan ediyorum,kınıyorum. daha nereye kadar biz küçük esnafın üzerinden kazanacaksınız bakalım. ama işin en hüzünlü tarafı kendilerinide birtirmeleri bence çünkü,küçük esnaf biterse şehirlerde bu tür kaliteli açılımlar olmayacak ve sektör kendi kendini bitirmiş olacak. kolay gelsin arkadaşlar:Skull-175

2. intikam91

intikam91 Üye

Adı:
    Sercan A.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kapitalist düzen ; isteyen istediği fiyata istediğine istediğini satar

ayrıca ben burda yerel bisikletçileride suçlu görüyorum milleti cahil zannedip başka yerde yok diyim internette 300 ytl ye satılan kadroya 500 ytl diyor tabi bilmeyen araştırmayanlarda oo süper hafifmiş benim çelik kadronun yarısı ağırlıkta deyip alıyor

3. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Kusura bakmayın, küçük esnaf kazansın diye ben niye fazla para ödeyecekmişim. Bu bir kazıklanma ma metodudur, bir ürünü birileri ayakta kalsın diye asla daha pahalıya almam. Bisiklet piyasası bitecekmiş, nereye bitiyor, marketlerde bile bisiklet var. Bu forum bir çok alışverişini internet sitelerinden yaptı ve bence asıl piyasa bu, insanlar uygun fiyata bir çok ürünü bulabiliyorlar.

4. Uğur Çakırlar

Uğur Çakırlar Kıdemli Üye

Seviye:
    Sana katılıyorum. Forumun 3/4 ünün alışverişini internet üzerinden - internet piyasasından yaptığı kanısındayım. İyi forumlar..

Süleyman Uzunköprü bunu beğendi.
  5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kaçınız tüm alışverişinin tamamını büyük marketler yerine köşedeki bakkaldan yapıyor? "Eminim" bu konuyu açan arkadaşımız alışverişinin tamamını bakkallardan yapıyordur...

Üzgünüm, ancak internetin ve sanal mağazaların Türkiye'de bisikletin gelişmesine son 5 yılda yaptığı katkıyı, küçük esnaf olarak tabir ettiğiniz satıcılar son 50 yıldır yapamamışlardı.

Türkiye'de hiç bir marka bulunmazken, satamayacaklarını bile bile dünya markalarını Türkiye'ye getirip onca zaman çilesini çeken o firmalar, bugün bisiklet konusu Türkiye'de büyüdükçe o günlerin mükafatını görüyorlar. Üzgünüm ancak bu konuda sizi haklı görmüyorum.

6. Bedreddin Vardar

Bedreddin Vardar Kıdemli Üye

Seviye:
    internet siteleri sadece sanal dükkanlar değilki hepsi bisiklet firmalarını temsil ediyorlar internetten olmasada bu firmalar ürünlerini aynı fiyata dükkanlarında satıyorlar internet sayesinde müşterilere bir tık uzakta oluyorlar tabi buda biz müşteriler için büyük nimet ben sakaryada aradsığım hiç bişeyi bulamıyorum bulsam üçüne beşine bakmam asla yerel esnafım kazansın diye ondan alırım ama malesef yok mecburen netten sipariş veriyorum adamlar yolluyor max. 2 gün içinde istediğim ürün elimde şimdi bu firmalar suçlımu yani yerel esnafta hiç bir gelişme yokki hepsi geriden gidiyo yeniliklere kapalılar gitmez satılmaz diye doğru dürüst malzeme getirmiyorlar bende bu yüzden yerel esnaftan şikayetçiyim

7. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Parca ve kadrolarda ayni sey burasi icinde gecerli,bisikletci dukkaninda 250 $ 'a satilan parcayi netten $ 100'a alabiliyorsun. Netteki buyuk toptancilar cok sayida aldigi icin dusuk fiata aliyor ve boylece ucuza satiyor dedi benim bisikletcim.

8. feyyaz tok

feyyaz tok Yeni Üye

arkadaşlar ben anlatamadım galiba derdimi evet tabiiki internettte her şey daha ucuz ve kolay , işte bende bunu diyorum o küçük esnaf ve kendi çapında bir şeyle bazı açılımlar yapmak istiyor ama internetteki imkanlar tanınmıyorki hiç bir zaman .otamatikmam siz biz hepimiz neresi ucuzsa oradan alıyoruz ve satış yapamayan satış yapamayan bisikletçi ne yapsın ucuz ve kalitesiz parçaya yönlendiriyo

9. feyyaz tok

feyyaz tok Yeni Üye

yapılması gereken küçük esnafın gerekirse internet sitelerine sahip firmalarının desteklemesi ve biz bisiklet sahiplerininde beklentileriyle bu sektörü yönlendirmemiz bize daha fazla kolaylık sağlaycaktır.umarım derdimi anlatabilmişimdir

10. Süleyman Uzunköprü

Seviye:
    Kimse kusura bakmasın, bir esnafa internetteki imkanların sağlanmaması bizi hiç ilgilendrimez. İnternetteki dediğiniz kişilerde birer firma ve zamanında kaliteden ödün vermeyerek küçük esnaftan büyük şirket olmaya kadar yükselmişler. Belki size abartı gelecek ama bu firmalardan ürün alanların büyük çoğunluğunu bizi bisikletforum üyeleri oluşturuyor. Yollarda kasklı ve kurallara uyarak bisiklet süren birisi % 90 bu forumun üyesidir. Diğer kalan bisikletseverler ise sizin bahsettiğiniz küçük esnaftan alışveriş yapıyorlar, pahalı buluncada büyük bisiklet firmalarına yöneliyorlar.

Küçük esnafta büyük şirketlerin sattığı Alivio aynakol fiyatına Shimano SİS ürünlerini satıyorlar. Ağzında sigara altında Hiten Göbek Yaylı bisikletle kro diye tabir edilen bisiklet sürücüleri de bu küçük esnafla alışveriş yapıyorlar siz merak etmeyin küçük esnaf işini bilir, yolunacak kaz çok.

İşini doğru yapan küçük esnaf bundan müstesnadır.

11. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    "Ağzında sigara altında Hiten Göbek Yaylı bisikletle kro diye tabir edilen bisiklet sürücüleri de bu küçük esnafla alışveriş yapıyorlar siz merak etmeyin küçük esnaf işini bilir, yolunacak kaz çok."

Bu tabiriniz ne olursa olsun ama hiç mi hiç hoş degil.

emreden, bisikletcanavari ve fletcher bunu beğendi.
  12. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    bence engellenebilecek, ve hatta engellenmesi gereken bir durum yok. piyasa ekonomisi, isteyen istediğini yapar, onların da kendilerince avantajları, handikapları var, değerlendirmeyi bilecekler. ki onlar da işsiz değil gayet iş yapıyorlar gördüğüm kadarıyla.

13. Süleyman Uzunköprü

Seviye:
    Bisiklet bir spordur, bisiklet binerken sigara içmenin anlamı nedir öyleyse, ben bu kişilere kro diyorum.
    Yolunacak kaz hikayesi ise bisiklerforumla tanışmamdan öncesine dayanır.
    Lastik patladımı bisikletçiye götürürdüm sadece yamaya 8 lira isterlerdi, sonra 9'lu sistemi bilemediklerinden patlayan lastile ne alakası varsa zinciri sökerler çok iş yapmış görünürlerdi bende ne çok iş yapıyor adamlar hak ediyorlar derdim. Zamanında çok yolundum beyfendi bence bu tabir çok hoş ve yerinde.
    Müstesnalar hariç diye zaten belirtmiştim. Konuyu çarpıtmanın anlamı yok.

N.Erdem TUGRAHAN ve Alper Temircan bunu beğendi.
  14. AydınGünaydın

Seviye:
    Bisiklet sadece bir spor degil senin için spor olabilir bir başkası için ulaşım aracı olabilir başka bir insan başka anlam yükler. herkesi kendi dünya görüşüne göre degerlendiremezsin altında hiten elinde sigara olabilir bu onun kroluk sıfatının belirtisi degil birçok insan tanıyorum o sekilde kullanıp kroluk diye tabir ettiğin tabirden uzak.

PARİS - Fransa Bisiklet Turu Melun-Paris arasındaki 144 kilometrelik 20. etapla sona erdi. Son etapta birinci olmak için finişe gelmesi yeten Lance Armstrong, US Postal'dan takım arkadaşları ile birlikte Paris'te adeta bir zafer turu atarak şampiyonluğa ulaştı. Bu Amerikalı bisikletçinin üst üste dördüncü Tur zaferi oldu. Adet olduğu şekilde etap içinde şampanya da içen Armstrong Paris'teki yüzbinlerce seyirci tarafından büyük alkış aldı.
    Son etap öncesinde sarı, puantiyeli ve beyaz mayonun sahipleri zaten belirlenmişti ve esas mücadele yeşil mayo için yaşandı. Etap öncesi sprint klasmanının zirvesindeki Erik Zabel ve Robbie McEwen arasında sadece 1 puan vardı. 9 sprint bölümünün olduğu etapta finişe kadar kimin yeşil mayoyu kazanacağı çözülemedi. Ancak son anda yaptığı atakla etabı kazanan McEwen, Zabel yedinci sırada kalınca hem bu sezonki ikinci etap birinciliğine, hem de yeşil mayoya sahip oldu. Zabel geçtiğimiz beş yıl boyunca sprint klasmanını ilk sırada tamamlamıştı.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=44871

o zaman amsrongta kro senin tabirine göre. sporcunun şampanyala ne işi var.

Yoluncak kaz meselesinide biri yaptı diye bütün herkese yayamazsın ona göre benimde tekerim patladıgın ücret almadan bir çok yardım eden insanda var o zaman ona ne diyeceksin birilerin yaptıgını genele yaymakta dogru degil. Rahatsızlığınızı dile getirirsiniz ama herkese yapıyor diye beyanda bulunamazsın.
    Herkes yaptığından sorumludur.Kimse konuyu bir yere çaptırmıyor.ben kullandığınız kelimeden rahatsız oldugumu dile getirdim. ondan sonrasına bir yorum yapmadım.

15. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    evet bisiklet tamircilerin bize çok iş yaptım ayağına fahiş fiyatlar istediği bir gerçek. İyi kötü bir patlak yaması (içinde 50 adet var) 2-3 lira iken adamlar bir patlak çıksa dünyanın parasını istiyorlar bu sadece bir örnek esnaflar insanları aptal yerine koymasınlar o zaman işler değişir.......

16. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    şampanya içmekle sigara içmek arasındaki farkı göremiyorsanız çooooooooooook çoooooooook uzun süre oturup düşünmeniz gerekmekte kanımca.

murat16 ve Süleyman Uzunköprü bunu beğendi.
  17. AydınGünaydın

Seviye:
    Benim demek istedigimi siz algılamamışsınız. Benzetme yöntemi ile birsey ima etmek istedim. Yapılan sey herseyi kapsamaz demek istedim ama siz farklı algılamışşsınız.

Not: Konuyla konusmak isteyen özel mesaj yolunu kullansın bana.konunun sapmasını istemem.

18. Hacı Murat ŞAHİN

Hacı Murat ŞAHİN Forum Bağımlısı

Seviye:
    İnternet satışının avantajlarından en önemlisi mekan problemini daha ucuza çözerek ve daha az personel çalıştırarak maliyetlerin düşmesidir. Bunun dışında internet herkese açık olduğundan ve kimseye internet üzerinden satış için kısıtlama getirilmediğinden dolayı adaletsizlik olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bisiklet alanındaki sitelerin sahiplerinin bildiğim kadarıyla hepsi aynı zamanda bir veya daha fazla normal mağaza sahipleri, dolayısı ile başta belirttiğim en önemli avantajlardan yararlanamıyorlar. İnterneti ek bir reklam alanı olarak kullanmaktan öteye gitmiyor onlar için. Bir avantajı sadece bulundukları il yerine her yerden sipariş alabilmeleri sözkonusu. Fakat değil küçük esnaf, bireyler bile ellerindeki herşeyi çeşitli siteler aracılığıyla satışa çıkarabildiklerine göre küçük esnaf da rahatlıkla internete adım atabilir. Bir de biraz masrafa katlanıp ellerindeki basit malzemelerin yanına ciddi bazı örnekler koyarak beğeniye sunsa, bilgi edinip zamanını harcayarak müşterisine herşeyin esasını naklederse küçük esnaflığın dezavantajlarından yavaş yavaş uzaklaşır diyorum. Yoksa internetten isteyen bilgiye ulaşamasın, kısıtlı bilgisiyle bize muhtaç kalsın gibi bir temenni ve sonucunda da bilinçsiz müşteriyi tek taraflı bilgilendirerek yanlış alışverişe mecbur etmek doğru gelmiyor bana. Bu tek taraflı bilgi gerek bilgisayar, gerek tıp gerekse bisiklet gibi alanlarda oldukça sorun oluşturan bir durum. Çözebildiğimiz kadarını uygun yöntemlerle çözmeliyiz. Örneğin bir doktorla teşhis ve tedavinin nasıl olması gerektiği ile ilgili tartışabilir miyiz? Burada da ulaşılamayan bilgiler yüzünden satıcıyla tartışamama durumu sözkonusu olabiliyor. Bunun dışında internetten alışveriş yapanların birçoğu doğru düzgün işini yapan firmaların hemen hepsini biliyor, bilmeyen de buradan öğreniyor zaten. Eğer bulunduğu ilde böyle bir firma varsa zaten aynı firmanın sitesinden alışveriş yapmaktansa bizzat yerine giderek alışverişini gerçekleştirebiliyor. Ama en azından alternatif fiyatları daha önceden araştırabilmiş oluyor.

Benim fikrim de kısaca bu.:D

19. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Küçük esnaf niçin internet sitesi kurmuyor ?
    Sacede birkaç bin liraya güzel bir alışveriş sitesi yaptırmanız mümkün.
    Yıllık giderleri de sanal pos hizmeti ve hosting dahil 300 tl yi geçmez. Sizin için firmam yapabilir.
    http://www.alphabil.com

20. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:

O küçük esnaf 50 yıldır açılmadı, şimdi bisiklet pazarı zamanında elini taşın altına koyanların sayesinde açılınca mı akılları başlarına geldi?

Biraz işletmeci gözüyle bakalım, küçük esnafların zaten hedef pazarı bugün internetten alışveriş yapan, bilgiye kolay olaşabilen, gözü açık kesim değildi. Mahalledeki miniklerin patlayan lastiklerini 10 liraya yapan, lastik şişirmek için bile 1 lira alan, vites ayarını otomobillerin subap ayarlarıyla bir tutup "bugün bırak yarın alırsın" diyerek yapan bir kesimdi o esnaf. Şimdi şimdi pazarın büyüdüğünü gördükçe, kazançların fazlalaştığını, fiyatların € cinsinden binli rakamlarla konuşulduğunu görünce canları çekti tabi ama, iş işten geçti...