İntercity istanbul park pisti bisiklet severlere açıyooor!!

G.Nur

Üye
Tepki
34
Bütün virajlar sizi bekler arkadaşlar :) 6 Ekim Pazar buyrun gelin!! bekliyoruuuuuuuz!

Bütün virajlar sizi bekler arkadaşlar :) 6 Ekim Pazar buyrun gelin!! bekliyoruuuuuuuz!

Scudo

Mert Esgi

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
Bu etkinlik icin herhangi bir yere kayit yapilmasi gerekiyor mu acaba?

sinan aksu

Üye
Tepki
79
Bisiklet
Trek
Motorsikletimle cOk turladim burayi bisikletle ayri zevkli olacaktir 2:23 motorsiklet turum bisikletle ne oacak tur zamani ?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Mert Esgi

Kendi web sitelerinde kayıt olmaktan bahsetmiyorlar.

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
anlamadığım şey burdaki bisikletlilere yönelik olan etkinlik sadece pistte bisiklet sürmek ve ufak tefek yarışlar mı ? (saat 10 a kadar)

G.Nur

Üye
Tepki
34
Arkadaşlar giriş ücretsizdir! Tek yapmanız gereken bisikletinizle beraber gelip, tüm bisiklet severlerle beraber bu zevki tatmanızdır. Hepinizi bekliyoruz! :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://galeri.intercitypark.com/Events/SBK-2013/i-dPnmNHm/0/L/GTI_7069-L.jpg

evet dümdüz asfalt kasis yok burada 23 hacim konuşur , silik tekerler,ve hatta 700 x18 teker 27 vites 28 jant 7.5 kilo 53 diş,bi adet karbon gerekecek ,scott scale 30 hibrit karbon ile dalmak vardı buraya ,10 kilo 350 gram ile 27 vites,,ama diş az gelir 44 diş ve de zevk vermez bura bana,
işin rajonu zamana karşı bi adet canavar,,evet bakalım pazar günü ne eyler ,hava yağışlı olursa pist kayganlaşır ,özellikle silik tekerler riske girer virajlarda aynen yeri öpmece,kuru soğuk bi hava mükemmel olur ekim ayı havası,saat 06.00 -10.00 arası , ,erkenden yollara çıkmak lazım bana uzak anadolu yakadan basarak gelirimde 3 saat için değmeyecek ,bu saatler ters olmuş bi dahaki sefere saat 10.00-14.00 arası olursa orada mahşeri bir bisiklet kalabalığı olur ,fakat sorun şurada kask takmadan gelenler olacak ve aşka gelecek basacak virajı alamayacak düşecek kafa patlayacak oraya millet yarış için baştan gelecek böyle asfaltta sürat yapılır gezi değil.,bu işi organize ederken ,dikkatli olmakta fayda var,düşmeler olabilir ve birbirine çarpmalar olabilir ,,

ufak tefek yarış olacak ise numara verilmesi lazım artı kask zorunluluğu deltanın düzenlediği
dağ bisikleti yarışlarına kasksız giremezsiniz numarada alamazsınız ,aynı şekilde kaçkarında ,doğru olan budur ,,

http://usedbicyclefinder.com/wp-content/uploads/2011/06/CerveloP3C2007.jpg

işin rajonu dedik,,evet bu bisiklet akar orada,,bi adet zamana karşı canavar ,,cervelo,,

http://www.mtbtr.com/uploads/1368Z29.JPG
http://www.bisikletcumhuriyeti.com/resimler/N1916BB8CCR1O8p5sixred%20buyuk%20YENI.jpg

http://farm6.static.flickr.com/5269/5573167255_5f8bb682fe.jpg

evet bi adet pinarello zamana karşı canavar,,

evet olay bu formulada ,,ama bu bisikleti almak için artı ona görede aksesuarları almak kilitli pedal kullanmak araba parasıdır,,böyle bisikleti alanın ya çok parası vardır ya da sponsörü işi budur ,,

ayrıca bu formula pistini zamana karşı uluslar arası yarışlara açacak sponsör türkiyeden aranmaktadır ayrıca buradan sponsör bulunamaz ise dünyada tüm bisiklet firmaları birleşir burada yarış organize edebilirler bunlar olmayacak işte değildir ,,

G.Nur

Üye
Tepki
34
Kudret kurtcebe ne kadar güzel anlatmışsınız! Tebrik ederim.
Arkadaşlar, 6 Ekim diye diye getirdik sonunda!!!! Havalar da iyiye doğru gitmekte, hepinizi heyecanla bekliyoruz! Tüm hazırlıklarımız sizler için!! Pist sizi bekler !! 

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@G.Nur

nur hanım ,
sabah saatlerinde yağmur olur ya da olmaz ,ama pazar günü kaçta yağacağı belli olmaz, sabah yağar ise saat 07.00 de ve 06.00 arası ve hatta 09.00 arası olabilir,formula pisti kaygan olacaktır ,özellikle yağmurda kaydırmayan tekerler önemli, bu pazar silik tekerli olan 23 hacimli yol bisikletleri kayabilir ,nerede virajlarda şehir bisikleti olanlar ve mtb olanlar ve yol bisikleti olanlar bu pazar yağmurda kaydırmayan su oluklu tekerleri kullanırlar ise riske girmezler ,ben gelebilirim bana çok yakın 06.00 da yola çıkabilirim ve 07.00 de oradayım ,,

G.Nur

Üye
Tepki
34
Kudret Kurtcebe yağsa da yağmasa da biz pistte olacağız! :) Eminim ki benim gibi düşünen bir sürü bisikletsever var! Biz hazırız, tek eksik sizlersiniz. Bekliyoruz !

Savas Unal

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Giant
3 yaşında yeğenim var 3 tekerlekli bisikleti var. katılabilir mi ? :)

Gelmek istiyor, yaş sınırı var mı organizasyonda ?

G.Nur

Üye
Tepki
34
Savaş ünal yeğeninizi misafir edebiliriz. Ama sizi piste çıkarmak üzere bekliyor olacağız! :) 6 Ekimde görüşmek üzere.

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
beylikdüzü tarafından gidecek olan var mı ?

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Benim merak ettiğim bir husus var.İntercity büyük bir firma ve şu anda Formula 1 pistinin işletmecisi .''İstanbul park'' denmesi zaten abes burası Formula 1 pisti olarak yapıldı ve öyle adlandırıldı.Neyse milyonlarca dolar harcanarak yapılan bu piste çok uzun bir süre dışarıdan bakabildik gerek bilet fiyatlarının yukseklıgı gerekse bugune kadar yapılan etkınlıklerın ucretlı olusu idi.
Şimdi benim merak ettiğim İntercity bizleri buraya davet ederek ağzımıza birer parmak balmı çalıyor..Hadi gelin alışın ama sonrasında bisikletle pistte saati şu kadar ... tl kısmı için hazırlıkmı yapıyor?? Bunu tabiki pazar günkü katılım gösterecek.!!!!!!!!!!!
Açıkçası ben bunu bir davet olarak görmüyorum ''nabız yoklama'' olarak görüyorum.
Bazı arkadaşlarım itiraz edebilir her hizmetin bir bedeli vardır diye tamam buna katılıyorum.Gel gelelim devletin parasıyla yapılan bu formula 1 pisti özel sektöre kiralanmış durumda.Bu ülkenin parasıyla yapılmışsa o zaman bizim ödediğimiz vergilerle yapılmıs anlamına gelıyor..Yapılan sosyal etkinliklere para ödemek ise salaklık olur.

Madalyonun diğer yüzü, yukarıdaki yazdıklarım septik bir yaklaşım gibi gözüksede bu ülkede çokça başımıza geliyor.İntercity bu etkinliği düzenledi ve ticari kaygılarını bu işe karıştırmadı o zaman bu topic burdan devam ederse kendilerinden duyduğum şüphe için bir özür yazısı yazmayıda taahüt ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@M.atay

atay
gelişecek olaylara göre burda bisiklet forumda durumu kesin olarak anlatırız ,,bizim zati gözümüzden bi şey kaçmaz,
giriş 5 lira denirse pedalşörler ne diyecek şimdi bedava tabi,ama kitlenin ayağı alışırsa sayılar 2000 leri aşarsa ki olabilir o vakit giriş 5 lira olursa 2000 x 5 lira =10.000 lira eder,,evet bu 10.000 lira bize hizmet olarak dönecek ise güzel olur,malum derneğin bi şey yaptığı yok ,büyük şehrinde ve tüm istanbul belediyelerininde, ne pendik belediyesi ne kadıköy belediyesi hepsi yatıyor,bisiklet için çivi çakılmıyor,lüks feribot parayı kaldırdı ,ama 10 bisikletten sonra para alıyor madem alıyorsun bi zahmet feribotlara bisiklet koyma yeri yap haşa ido sabıkalıdır benim gözümde ben asla pendik feribotunu kullanmam birde deniz otobüslerini eski feribotları kullanırım ora eskihisar bisiklete para yok tabi ilk 10 bisiklete ,tam bilet 3.5 lira ,
evet intercity büyük firma ise adına layık olur ,çevre dostu bisiklete maddi ve manavi yönden katkısı olur bir büyük firmadan istediklerimiz var istanbulu emniyetli bisiklet yolları ile donatmak,,

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Çamlıcadan geliyorum. :) ! Sonunda Sabah saatinde olması çok hoşuma gitti ya.

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Bende orda olmaya çalışacağım yağmur çamur olmaz inşallah

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Yau iki sene once california turunda gorunce list kjllanildigini foruma konusunu actim insanlari aradim acin parki oyle hayalet park gibi duruyor bari biz kullanali dedim. Kimse dinlemedi, akillara yeni gelmesi bana pes dedirttiriyor sadece. Neyse guzel olmus pistte kapismak uzere

Var mi beni goturebilecek biri fatihte oturuyorum ancak istenilen saatte kadikoyde veya civar semtlerde olabilirim, kudret abi siz nasil gidiyorsunuz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@cparlakgul

valla ben sabah kalkacağım saat 05.00 gibi ama evden çıkma saatim 07.00 olur bunun nedeni sabah karanlığında etraf karanlık olur bende aydınlatma yok,bu nedenle ,07.00 de hava ağarır ,sahilden bisiklet yolundan gideceğim sonra kurtduğmuş pendik bağlantısından yukarı ve oradan istanbul bulvar yolundan devam ederek formula istikametine gireceğim,,

(link)