İntercity İstanbul Park Pist Kapılarını Bisikletseverlere Yine Açıyoooor!

Scudo

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@G.Nur

bisikleti olmayanlara kiralama imkanında bulunuyormusunuz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Daha önce konusu geçti mi bilmiyorum ama. Pazar günü öğlen saatlerine alma imkanınız yok mu? 7-10 arası bence çok erken.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Saat konusunda bende hemfikirim hatta ilk etkinliğin ardından da biraz uzun bir şekilde bunu izah etmiştim ancak bisikletlilerin ardından öğlenden sonra araçlara yönelik bir etkinlik olduğu için böylesi bir kısıtlı zaman dilimi söz konusu.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yanlış anlaşılmasın ama bir tek pazar günü tatil olan insanlar var. Buna ben de dahilim. Pazar günü sabahın o saatinde kalkıp oraya gitmek bence hiç uygun değil. Öğlen yada öğleden sonra yapsalar çok daha fazla katılım olabilir.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Erdal YILMAZ

bende oraya girebilecek uygun bisiklet yok elimde çift amartisörlü dağ bisikleti var bende gitmek istiyorum kiralama yapan yer filan varmı intercityde

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@Erdal YILMAZ

Daha önce yazdığım mesajı ve aldığım yanıtı aktarayım buraya. Aslında Intercity tarafı da haklı kendi cephelerinden bakıldığı zaman. İlerleyen etkinliklerde muhakkak bir ortayol bulunur elbet.

Sayın G.Nur;
Bu mesajdan anladığım kadarı ile artık rutin bir şekilde ayda bir kez olsa da F1 pisti kapılarını biz bisiklet tutkunlarına açmaya devam edecek (Kolumdaki alçı nedeniyle 6 Ekimde orada bulunamayan şahsım adına sevindirici bir haber bu). Peki bunlar için yine 06:00 ile 10:00 saatleri arası mı düşünülüyor? Saatlerde bir değişiklik olmayacaksa katılımcı sayısının artış göstereceğini -en azından yaz mevsimine kadar- pek düşünmüyorum açıkçası çünkü İstanbul'daki bisiklet kullanıcıları ve bu F1 pisti deneyimini yaşamak isteyenler yalnızca pist civarında ya da Anadolu yakasında ikamet edenlerden oluşmuyor. Avrupa yakasında oturan ve o erken saatlerde piste gelebilecek imkanı bulunmayan (şahsi araç, toplu taşıma yetersizliği vs...) pek çok bisikletçi mevcut. Kaldı ki Anadolu yakasında ikamet edenler için bile bu saatler oldukça erken bir zaman dilimini işaret ediyor (Saat 05:00'da bisikleti ile yola çıkıp son anda piste gelen ve tek bir tur dahi atamadan geri dönmek zorunda kalanlar tanıyorum).

6 Ekim günü öğlenden sonraki seanslar araçlara yönelik olarak ayrılmıştı ve bu yüzden pistin boşaltılması gerekiyordu. Bunu anlayabiliyoruz ancak söz konusu o 4 saatlik zaman dilimi yukarıdaki etkenler nedeniyle pek çok kişi için yetersiz durumda. Aynı güne 2 farklı etkinlik konsepti sıkıştırmak yerine farklı bir günün tamamen bisikletler için ayrılırsa (tabi pistte düzenlenecek etkinlikler takviminde başka bir organizasyonla çakışmaması koşulu ile) daha fazla katılımcıya hitap eden, bu sayede daha fazla ses getirecek ve çok daha sağlıklı bir projeye imza atılmış olur kanısındayım.

Not: Intercity bünyesinde resmi bir göreviniz var mı bilmiyorum ama yazdığınız bu mesajdan öyle bir izlenim doğuyor. Böyle bir konumda değilseniz bile umarım Intercity yetkilileri bir şekilde burayı takip ediyordur ve sizin vesileniz ile yazdığım bu yazıyı okuyarak değerlendirmeye alırlar.

Sevgili arkadaşlar, track day dediğimiz etkinlik sadece otomobiller için düzenlenmiştir aslında. Fakat biz, F1 pistini bisiklet sürücülerine de açmak istediğimiz için 2 etkinlik koyduk. Bu tarihten sonra mutlaka yine bisiklet etkinliği olacaktır fakat, saatinde ve gününde oynama yapabileceğimizi sanmıyorum. Çünkü biz pistin kirasını otomobillerden çıkartmak durumundayız. Eğer bisikletseverlere ayrı bir gün koyarsak işler değişecektir. Bir sonraki bisiklet günü için benden haber bekleyin! Teşekkürler hepinize.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Sefa.

iyi tamam ne güzelde 3.kez soruyorum bisikleti nereden temin edebilirim (kiralayabilirim)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
mehmet ertuğrul duyan

Civarınızda bisikletçi varsa günü birlik kiralayın. Bahsi geçen yer de böyle bir hizmet sunuluyor mu bilemiyorum.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Erdal YILMAZ

tamam teşekkürler etrafımdaki bisikletçiler kiralamıyordu delta kiralama yapıyoda hangi semtte şubesi var bilmiyorum

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Bisiklet kiralama hizmeti sunan bisikletçilerde şansınızı deneyebilirsiniz Mehmet bey.

Motorlu araçlara yönelik olarak tasarlanmış bir yarış pistinde kiralık bisikletçi olmasını beklemeyin. Bildiğim kadarıyla Intercity bu etkinlik için böylesi bir yükümlülük altına da girmiyor, kısacası herkes kendinden sorumlu gibi bir durum var.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Sefa.
tamam teşekkürler peki pist kaç saatliğine açık oluyor

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
Fenerbahçede NURETTİN TEKSAN OKULUNU GEÇİNCE SAĞDAKİ İLK SOKAKTA bir çok kez bisikletimin bakımı yaptırdığım bir yer var...en son bir kaç ay önce uğramıştım... 25 liraya sıfır 2013 model günlük kiralık her yola gelen bisikletleri mevcut işparkın bisikletlerine bin değil 10 bin basar...

bende SHIMANO 105 GRUP SETlerimi sırf bu pistte denemek için saklıyorum artık o zamana kadar bisikletimi hazır hale getirip gitmeyi düşünüyorum :cool: