Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Insomnia ve türevi

Konu, 'Salcano' kısmında halitsonmez tarafından paylaşıldı.

1. halitsonmez

halitsonmez Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    İşe bisikletle gidiyorum ve kullanmakta olduğum dandik bisikletle yorucu oluyor. yaklaşık 1 km eğimi fazla olmamasına karşın bayır çıkıyorum. hergün 4 km yol gidiyorum. Salcanonun assos modelini çok methettiler kadrosu alüminyum olduğu için sadece kadrosu 400 ytl yapar diyorlar ve bende daha hesaplı olan insomnia modelini düşünüyorum. Kadronun alüminyum olması yada olmaması çok fazla önemlimi sürüşte alüminyum kadronun nelere etkisi oluyor bir bilginiz var mı?

Birde bana 24 vitesli sorun çıkarmayacak ortalama 300 ytl civarı bir fiyatı olan farklı markaların modellerini tavsiye edebilirmisiniz? Kısaca insomnia alüminyum olmamasına rağmen işimi görürü mü?

Birde Salcano nun NG 600 modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?

Özgür! bunu beğendi.
  2. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    işaretledigim konuda sizi baya bi kandırmışlar:in:
    scott voltage kadronun değeri 400 ytl civarı..
    bırakın kadronun 400 ytl etmesini bisiklet bile etmez o kadar:)

halitsonmez bunu beğendi.
  3. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir bisiklette hafiflik ÇOK ÖNEMLİDİR. Bisiklet ne kadar hafif olursa bisikletin kendisine uygulanan kuvvete vereceği tepki de o kadar çabuk olur. Hafif bisiklet çabuk hızlanır, hızlı gider, sürücüsünün biskletten aldığı keyifi artırır. 8 MİLYARIN üzerindeki fiyata sahip bir bisikletin 300 milyona satılan bir bisiklete göre oldukça fazla sürüş kalitesi vardır. Ağır bisikletlerin manevrası çok geç olur, insanı yorar ve bisikletten bezdirir. Aliminyum kadroların bir avantajı da bozuk yolda sürerken yol darbelerini çelik kadroya göre daha iyi emmeleridir. Profesyonel bisikletçiler 1 kg daha hafif bisiklete binebilmek için milyarları gözden çıkarmaktadırlar. Sitenin kadrolarla ilgili yazılarını okursan beni daha iyi anlarsın. Bir bisikletin hafifliğini sağlamak için en nemli parçası zaten kadrosudur. 10 kg ağırlığındaki bir bisiklet(Corratec Revolutıon World Cup) in fiyatının 8 milyarın üzerinde olması, 20 kg ağırlığındaki bisikletin fiyatının 300 milyon olması olayın önemini çok iyi gösteriyor.

4. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Salcanonun NG 600 modelini kullandım. Oldukça güzel ve kullanışlı bir bisiklet. Ayrıca daha da önemlisi çift katlı jantlara sahip. 21 Vites oldukça uygun bir fiyata sahip. Almanı tavsiye ederim.