Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

INSOMNIA Dağ Bisikleti salcano fikirler lütfenn

Konu, 'Salcano' kısmında mustall165 tarafından paylaşıldı.

1. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    slm.forumda yeniyim.yeni bi bisiklet almak istiyorum ancak bükçem kısıtlı..INSOMNIA bisikletin fiyatı uygun gibi ama kalitesi nasıl bilen varmı??tavsiye edermisiniz??etmesseniz bu tarzda ne önerirsiniz??şimdiden teşekkürler iyi akşamlar...

2. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    hadi beyler bu bisikleti kullanan olmuştur yardım edin alıyım bitane..birde frenler hakkındaki görüşlerinizide beklerim çünkü bana göstermelik gibi geldiler..

3. soner69

soner69 Üye

Seviye:
    bu tip diskler pek iş yapmaz göstermelik diyebilirim. ama bunun yerine salco alu veya astro tercih et derim.hem aliminyum kadro hemde güzel malzmeleri var. özellikle astroyu öneririm. 24 v. rst amortisör ve ileriye dönük modifiyeye uygun. umarım faydalı olmuşumdur.fiatını şu anda hatırlayamıyorum ama yakındır.

4. Özgür Dilaver

Özgür Dilaver Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    salcona 24 vites tavsiye etmem sahsen ben kullanıyorum ng350 model 24 vites oldugu için vites takımı komple değişmeden ne uygun jant bulabılıyorsun nede modifiye edecegim diye vites kolu değiştirebiliyorsun...Kadroya gelince salcano tavsiye etmem...

5. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    korkma rahat ol bisikletini seçerken, şimdiki hi-tenle eski hi-teni bir tutuyo millet, şimdiki hi-tenler hafif kalıyo eskiye göre, eskiden tüm ürünlerde demir kullanılırdı, bu elektronik endüstriyel ev eşyaları olsun, başka şeyler olsun aklıma gelmiyo şimdi artık demiri ararsın mumla.

Önceki bisikletlerin kadroları demirdi, hatta kadro lafını bilmezdik demiri derdik direk. O demir boruların içi de dolu olurdu biraz daha fazla demir malzemesi kullanılırdı, şimdi sanki malzemeden çalınmış gibi hissediyorum. O yüzden gözün korkmasın.

BU piyasada alacağın burada duydukların içindeki en dandirik marka, eskiden kullandığımız o demirlerden daha hafiftir emin ol.

Hi-ten'den uzak dur der herkes ezbere ama bende 2 bisiklet de var, hi-tenin de avantajları var. Hi-ten gövde bisikletle yere düşsen kaza yapsan kolay kolay yamultamazsın, ama alüminyumlara genelde ufacık çekiç izi gelze darbeyi emer, içine göçer böyle hassaslığı var. Özellikle alü-6061 ise bu biraz daha sakıncalı. Alü-7005 biraz daha sağlam derler ama şunları da göz önünde bulundur. İş aslında kullanıcıda biter, en kral bisikleti verirsin eline kıymet bilmez görmemişin oğlu olmuş misali.

Bende 14yıllık castello antitracer var(yutdışından ithal gelen esli hi-ten,yerlisi ve şimdiki model castellolar uydurma, onlar yaramaz asla), ilk sahibiyim hala, ve şu kadarını diyim, sadece jant telleri paslı, fren mandallarım, vites mandallarım ilk günki gibi sapasağlam hiç arıza vermedi,2-3 kez düşüp kaza yapmışımdır, hatta selesi bile sağlam durur ufacık bi delik vardır derisinde. Pedalı bile direksiyonu bile taş gibi. Şehir bisikleti olduğundan çamurlukla taşaıma demirini söktüm, dinamosu bozuldu söktüm,zaten elektroniğe girer o, dayanmasını beklemem, farı bile durur, dinamo alsam kral ama onun yerine 12voltluk bir sistem ayarlamak istiyorum ama olacağını da sanmıyorum. Bir dinamo takıcam ilerde elbet. Hatta sana şunu da söyliyim yeni aldığım salcano bunun kadar asla dayanmıycak, çünkü ülkemize eskisi gibi 1. kalite mal gelmiyo, 2. veya 3. kalite kolay bozulan mal geliyo. Öyle ki biz daha kendi ürettiğimiz (her ne kadar teknolojik olmasa da) makarna, çay, tütün, fındık... vs bu hammadeleri tüketemiyoruz ki en iyisini alalım, hatta evlerde şimdiki beyaz eşyalara bakın demiri bulamazsınız, eski elektrik süpürgelerin boruları demirden olurdu, şimdi demirin adını unutursunuz.

Bana kargoyla geldi bisikletim, kutuda sanırım ezilmiş bir şekilde, ufak bi vuruk gibi iğne kadar da olsa bi eziklik var yani gelir gelmez gördüm, moral bozucu yani daha ilk günden. Yani hi-ten gövdeye keserle vursan yamultamazsın ama alüminyum ya kırılır ya da yamulur hemen bilmiş ol.Bendekini biliyorum da ona göre konuşuyorum.

Hi-tenin bir avantajı da; bisikletten indiğinde yokuş aşağı bisikletle yürüyosan duramıyosun frenleri sıktığında, lastiği sürte sürte kayıyo bisiklet. Hafif ya biisklet üstünde adam gibi ağırlık yok. Hi-ten de freni hafif sıkarak inersin rahat.

Bi de yokuş yukarı rahat çıkıyosun da, yokuş aşağı rahat inemiyosun trafikte, sana hız da lazım çünkü, arkanda araba kornasıyla taciz edilmişsin gibi sürekli rahatsız edilmek istemezsin.Valla eski bisikletim varken de yokuş aşağı indiğimde arabaları sollardım.Bununla hızlanamıyosun doğru düzgün.

Kim ne derse desin kardeşim, bisiklette biraz ağırlık olmalı bence.Bi de tekerleklerin göbeklerindeki sürtünme çok az olmalı ki hızına hız katsın, hızını kesmesin, uygun fiyata bisiklet bu, göbek alırsın üstüne.

emiroglu91 bunu beğendi.
  6. aksoy9801

aksoy9801 Yeni Üye

Seviye:
    walla ben de ınsomnia var ve yaklışık 1,5 yıldır aralıksız kullanıyorum ne frenlerde ki 85 kg gibi bi ağırlığım var ne de kadroda bi sorun çıktı..üstelik disk fren daha dayanıklı galiba çünkü hala balatalarda bi sıkıntı görmedim. ama yedekledim de. ne olur ne olmaz..

emiroglu91 bunu beğendi.
  7. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    düzeltme yaptım arkadaşlar kusura bakmayın

8. aydınz

aydınz Üye

Seviye:
    yeni üye oldugum için yazını yeni okudum.bendede ınsomnia var şuan 9500 km de 2003 de almıştım sen aldınmı bilmiyorum,çok rahat ve kullanışlı her türlü modifiyeye uyum saglıyor,tek sorun var astar ve boyadan dolayı agırlıgı 14 kg ye geliyor nerden kısarsam kısayım boyadan dolayı kadronun agırlıgını düşüremedim agırlık tırmanışlarda çok önemli,ama gel gör rahatmı rahat,inişleri çok saglam ve tutuşu cok güzel kaymak gibi gidiyor

9. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    hocam tamam doğru soluyorsunuz hi-ten ile inmek daha iyidir ama. gunde 100-150 km yapmak hi tenle ölüm gibi bişey. Adamı o yokuşlarda eritir bitirir :)) mahveder.

Amaca göre bisiklet tercihi yapılmalı.

Yerine göre her bisiklet iyidir.

saygılar.

10. taxi_15

taxi_15 Üye

Seviye:
    arkadaşda INSOMNIA war ama süper bişey disk firen hi-ten kadro seni aldatmasın agır deil o kadar bizzat kendim kaldırdım hafif geldi bana vitesleri rublesi dişlisi yani arttırıcıların hepsi shimano güsel bi bisiklet tavsiye ederim sana alacaksan bari kendi bayisinden al kurulumunu filan yapıolar şimdiden hayırlı olsun kardeşm

11. allkazel

allkazel Yeni Üye

bende var biraz ağır ama pek sorun çıkarmadı ancak ben sadece şehir içinde kullandım pek zorlamadım o yüzden hangi amaçla alınacağı önemli

12. aydınz

aydınz Üye

Seviye:
    söyledigim gibi 9500 küsür km yaptım 2003 den bu yana hala ilk günkü gibi zevkine doyum olmuyor

13. aydınz

aydınz Üye

Seviye:
    yanlış anlaştıgımızı sanıyorum çünkü benim 2003 de aldıgım ınsomnia ile yeni üretilenler çok farklı benim kadro alüminyum yanlış bilgi vermek istemem. özür dilerim.