Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Insomnia 30 vs Rockrider

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ugur Müslim tarafından paylaşıldı.

1. Ugur Müslim

Ugur Müslim Yeni Üye

Merhaba, yeni bir bisiklet almak istiyorum. Bundan önceki bisikeltim Salcano Astro 24V idi. Şimdi 1500 TL civarında alacağım. Bugüne kadar Salcano Insomia 30'da karar kılmıştım, fakat Dechatlon'da Rockrider 8.1 diye bir bisiklet markası varmış. Baya kararsız kaldım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Salcano vites takımlarda DEORE, fren de SHIMANO M596 HİDROLİK DİSK
    Rockrider da vites sistemi SRAM X7, fren de Avid Elixir 3 hidrolik diskli fren; 160 mm.

En önemlileri bunlar diye düşünüyorum ama bilmiyorum. Altta linkleri mevcut.

Salcano 1300 TL,
    Rockrider 1599.

http://www.decathlon.com.tr/Rockrider-81-Cross-Country-Dag-Bisikleti,PR-13819.html
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=1082

2. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ağırlık ve görüntü özelliklerinede bakacak olursan RR daha üstün kılıyor kendini :)

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Fazla söze gerek yok, SALCANO paranın hakkını veren yegâne markalardan bir tanesidir.

Mert C. bunu beğendi.
  4. Ugur Müslim

Ugur Müslim Yeni Üye

peki vites ve frenler hakkında ne düşünüyorsunuz, internette baktım rockrider ın Avid Elixir 3 frenleri o kadar iyi değil sanki ama SRAMX7 vitesler baya iddialı.
    Salcanoda da fren baya iyi ama vitesler DEORE, SRAM den biraz daha düşük sanki. Öyle okudum sadece, deneyimlerimden yola çıkarak konuşmuyorum.

Görüntü önemli, ama çokta önemli değil. Performans daha önemli.

5. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Salcanoyu o fiyata bulduysanız kaçırmayın bence.
    x7 , deoreden üst bir sistemdir ama RR daki sistem full değil içinde deorede var , isimsiz parçalarda var göbekler gibi.
    Zaten fiyat farkıda var 1300 liraya insomnia 30 daha iyi bir tercih olur bence.
    Hem görünüş olarak salcanonun tasarımlarını sevmeyen birisi olarak söyleyebilirimki bu modeli RR 8.1 den daha iyi bence.

Mert C. bunu beğendi.
  6. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano insomnia 272 kullaniyorum. Decathlon da rockrider in bisikletlerini denedim. Donanimlari biraz degisik ama kadrosu bence salcano dan cok daha iyi gibi. Ayrica omur boyu garanti cok buyuk avantaj. Hem de bu garanti sadece kadro icin degil. Servis avantajini ve neredeyse kosulsuz musteri memnuniyetini de var. Salcano nun berbat servisleri ile ugrasmaktansa bence rockrider.

7. Ugur Müslim

Ugur Müslim Yeni Üye

Teşekkürler, cevap için. Insomnia'ya karar vermiştim fakat, Alp Bey'den yorum gelince biraz tereddütte kaldım. Ömür boyu garanti baya iyi duruyor çünkü ben bu bisikleti uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Fakat garanti de herşey de değil tabii anladığım kadarı ile. (Gidon, gidon boğazları, sabit maşalar diyor sitesinde. Sabit meşalarda kastı ne anlamadım). Serviste Salcano o kadar kötü mü? Rockrider'da, belli bir süre sonra frenleri değiştirmem, Salcano'nun vites takımlarını değiştirmemden daha mı kolay olur.

Yapacağınız yorumlar, bisiklet seçimimde baya etkili olacak. Teşekkürler

8. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rockrider ın frenlerinin salcano nun frenlerinden aşağı kalır yanı yok. (mağaza içindeki testte gördüğüm kadarıyla)

Sabit maşadan kasıt amortisörlü olmayan maşalar.

Salcano servisleri maalesef bir facia. Gerçi tüm bisiklet servislerinde aynı sıkıntı var ama rockrider için servisin Decathlon mağazalarında veriliyor olması güzel. Bu konuda size bir örnek vereyim. Salcano'nun fabrikasıyla yaptığım görüşme sonrasında kendilerinin "internette tek yetkili satıcımız Hepsiburada " demeleri üzerine Hepsiburada dan aldığım salcano bisikletimi Adana Salcano bayi ve servisi dağ bisiklete götürdüğümde "ben satmadığım bisiklete servis vermem, git kime şikayet edeceksen et" demesi üzerine salcano ile yaptığım görüşmeden de bir sonuç çıkmadı.(Kırmızı-siyah sipariş ettiğim bisikletin sarı-siyah gönderilmesi de cabası.) Ancak decathlon dan aldığım nabız saatinde yaşadığım problem üzerine anında sorgusuz sualsiz değişim yaptılar.
    Bence decathlon a gidip bir rockrider deneyin. Farkı göreceksiniz.

9. muzaffer KOCABAŞ

muzaffer KOCABAŞ Forum Demirbaşı

Seviye:
    s.a ben rockrider 8,1 kulllanıcısıyım bisiklet gayet stabil, sorunsuz. ayrıca frenleride gayet basarılı... gecenlerde bir kaza yaptım fren kolu arızalandı sorunsuz değiştirdiler ? rockrider al :)

10. Ugur Müslim

Ugur Müslim Yeni Üye

Teşekkürler rockrider olucak galiba, bambaşka biskletlere de baktım ama rockrider olucak gibi, bisikleti nasıl bulduğumu daha sonradan yazarım. Tabii hala fikrimi de değiştirebilirim