Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnsomnia 272 nasıldır?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ankirali tarafından paylaşıldı.

1. ankirali

ankirali Yeni Üye

Seviye:
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=914 kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi? Bir bayide 2012 modeline 900 tl fiyat verdiler. Neden tercih ettiğime gelince; öncelikle 27 vites, hidrolik disk fren ve kilitli amortisör. Daha önce ng 650 kullandım ve çok memnun kaldım. Bu modelin daha konforlu ve akıcı olduğu söylendi. Daha çok asfaltta ve tur amaçlı kullanıyorum. Şehir bisikleti düşünmüyorum. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. Onur Gençoğlu

Onur Gençoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar, bende insomnia 272 shimano kullanıyorum. Bisiklet başlangı seviyesi için gayet güzel. Beni rahatsız eden yönü olmadı diyebilirim. 13,5kg gibi bir ağırlığı var, ileride hafifletmek isteyebilirsiniz. Bisikletin üstünden raceking 2,2 lastikler var, 30-35km hızın üstüne çıktığında lastiklerden korkunç bir vuuuuu sesi geliyor ve bu lastiklerin kalın olması sizin performasınızı boşa harcıyor. Bir diğer olumsuz yönü ise selesi, +40km mesafelerde ağrı yapabiliyor ve 385gr. Ben bisikleti aldığımdan beri 6000 km ye yaklaştım ve yazdıklarımdan başka olumsuz yönünü görmedim.

Eğer asfalt dışına çıkmayacaksanız daha hafif şehir tur bisiklet modellerine bakabilirsiniz.

omerveliy bunu beğendi.
  3. ankirali

ankirali Yeni Üye

Seviye:
    Onur verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Bende ng 650 kullandım. Dediğin gibi yüksek hızda lastiklerden ses geliyor. Kardeşimde city sport var. bisikletleri değişerek beraber sürdük. Ama yolda fazla güç harcadığımı farkettim. Kardeşimde ng 650 için "kedi gibi gidiyor" diyerek güç anlamında daha az efor sarfettiğini söyledi. Şehir bisikletleri hakkında biz mi yanılıyoruz, yoksa bisiklettemi bir sorun var anlamadım.

4. Onur Gençoğlu

Onur Gençoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Önemli değil :) Ben raceking 2,2 leri parçaladıktan sonra raceking 2,0 alıp kullanmaya başladım ve asfaltta faydasını gördüğümü söyleyebilirim. Bildiğim kadarıyla da mtb ye oranla şehir bisikletlerinde daha az güç harcandığı. Ama yinede MTB candır :)

5. Gökhan kocatepe

Gökhan kocatepe Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    1.50 lik lastikler alın uçun derim :D