Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnsanlık Daha Ölmemiş

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ali.K tarafından paylaşıldı.

1. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,geçen günlerde başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşayım.
    Sanırsam 3-4 gün falan oldu,bir yere yetişmem gerekiyordu ve önümde iki seçenek vardı ya bisikletle gidecektim ya da arabayla.Saatin iş çıkışı saatine yaklaşmış olması hasebiyle Ankara trafiğinde bisikletle daha hızlı ulaşrım diye düşündüm ve çıktım yola.
    Eskişehir yoluna inmemle yaptığım isabetli seçim dolayısıyla kendimi tebrik ettim:)Trafik beklediğimden 2 3km kadar önce başlamıştı.Ben de arabaların arasından geçiyorum tabi Eskişehir yolunda şerit sayısı da çok olunca bi sağ bi sol gidiyorum.Premium rush'ı izlediyseniz hani adam kafasından bir rota çiziyor falan sonra en doğrusunu bulup ordan gidiyor,ben de öyle bir şey yaptım ve gözüme bir boşluk kestirip daha akıcı şeride geçeyim dedim.Boşluğu kaçırmamak için ayağa kalktım ve ufak çaplı bir sprintle(10 km'den 20km'ye:))boşluğu değerlendirdim ve sola geçtim ki öndeki aracın frenini fark ettim ben daha ayaktayım bu arada.Frenlere asıldım ama arabaya çarpacağımı anladım,fazla hasar olmasın diye yükümü çarptığım yere vermedim ve beklenen an geldi arabaya vurdum baya bi ses çıktı ama yavaş olunca ne arabaya ne de bisiklete bir şey olmadı.
    Asıl anlatmak istediğim yer şimdi başlıyor,öncesi basit bir kaza hatta kaza bile değil.
    Neyse ben arabaya vurduktan sonra arabadaki şahıs el frenini çekti ve kapıyı açtı.Aha dedim şimdi ayıkla pirincin taşını.Kafamda olacakları canlandırmaya başladım;
    Adam gelecek bana ''nabıyon lan sen kör müsün''gibi şeyler diyecek.Acaba alttan mı almalıyım ,yoksa ''bin kardeşim arabana cayırdama''falan mı demeliyim.Suç bende geldim adama arkadan çarptım,öte taraftan arabada herhangi bir zarar yok boş yere niye ezileyim özrümü dileyip gideyim şeklinde bir düşünce var aklımda.Adam hızlı adımlarla yanıma geldi ve;
    Şöför:Bir şeyin var mı kardeşim?
    Ben:Hönk
    Şöför:İyisin değil mi bi şey yok?
    Ben:Teşekkür ederim ben gayet iyiyim de arabaya bir baksanız bi hasar falan var mı,ben göremedim.Eğer varsa ben halledeyim.
    Şöför:(Daha vurduğum yere bakmadı)Boşver arabayı cana bir şey gelmesinde.
    Ben:Tamam abi siz yine bakın da.
    Şöför:Baktım bi şey yok,hadi geçmiş olsun.
    Ben:Eyvallah abi
    Bunu niye anlattım?Artık öyle önyargılar biriktirmişiz ki herkesi maganda,trafik canavarı falan zannediyoruz.Aklımıza ilk gelen şey kötü söz,kavga falan oluyor.Karşıdakinin iyi niyetli birisi olabileceği aklımızın ucundan bile geçmiyor.İşin özü böyle durumlarda kavganın fitilini ilk biz ateşlemeyelim,karşımıza böyle güzel insanlar da çıkabilir ve onların iyi niyetlerini kullanmalarını engelleyebiliriz.
    Herkese iyi forumlar:)

Gökhan Ö., tekkir, aertan ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  2. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet ama bide toplumun diğer yarısı var :) kim denk gelirse bana da olmuştu kapıyı aniden açıp özür dileyenler arabayla beni görmeyip kaldırıma doğru sıkıştıranın özür dilemesi gibi.

ama arabanın içinden sırtıma bir şeyler atanlar küfredenler bağıranlar da çok :)

3. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:
    Ali geçiş olsun. kendine dikkaf et.

4. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun öncelikle.Zaten iyi insanlar olmasaydı dünya yaşanılır bir yer olamazdı.O az kalan iyi insanlara yardımcı olalım.

5. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkürler, dediğiniz gibi çok yok böyle insanlardan.

Sağol Adem abi dikkat ederim inş.