İnsanlığımdan utandım yazıklar olsun bizim gibi millete!

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
ülkemizde azınlıkların düştüğü öyle bir durum varmış ki bunu hemen paylaşma ve toplum bilinci oluşturma gereği duydum. birazdan vereceğim linkteki azınlıklar türkiye'ye binbir umutla gelmiş ama burada adeta sokak köpeği muamelesi bile göremeyen, erkekleri saat sattığı için dalga geçtiğimiz afrikalılar. ama işin en kötü yanı kadınlar için başlıyor.. peki afrikalı kadınlar hiç mi gelmiyor şu adını bile artık ağzıma almak istemediğim ülkeye. tabi ki geliyorlar işte onların ağzından dinleyin.

(link)

evet okudunuz, ne hissettiniz bilmiyorum ama ben tarifi imkansız bir öfke hissettim. bu konuda hemen bir araştırma yapmayı düşünüyorum. hatta burada oluşturacağımız bir grup ile bu insanlarla konuşup bir rapor hazırlayalım. ve bu raporu ülkede gerekli resmi makamlara iletelim ve imza kampanyası başlatalım. yukarıda linkini verdiğim yazıda geçen türkler belki ülkenin en aşağılık en kötü yüzüdür. bütün ülke böyle değil tabi ki. ancak zulüm gören bu insanların hakkını biz savunmassak kim savunacak? gelin bir ekip oluşturalım ve bu insanların sorunlarını gündeme taşıyalım. en azından onlara bu kadarını borçluyuz...!

Scudo
Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sadece ülkemizin sorunu değil bu genelleme yapmamak lazım Dünyanın diğer bölge ve ülkelerinde ülkemizin vatandaşlarının da yaşadığı durumlar hemen hemen aynı ....Ben sizin ile kısır bir tartışma içine girmek için düşüncelerimi yazmıyorum sizi çevreye duyarlı aydın görüşlü biri olarak gördüğüm için yazıyorum ama öyle bir üslup var ki yazı da affınıza sığınarak sanki ülkemizde klu klux klan üyeleri var ....İzniniz ile yazınızdan alıntı yapıyorum '' yukarıda linkini verdiğim yazıda geçen türkler belki ülkenin en aşağılık en kötü yüzüdür '' ....Maalesef sadece Türkler yaşamıyor bu ülkede dediğiniz gibi bir sürü marka model var :) bu nedenle sadece Türklere yıkamayız bir de burası bisiklet forum sayfası yöneticilerin böyle bir konuya fazla tahammül edeceklerini sanmıyorum doğrusunu yapıp konuyu kilitleyeceklerdir...Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: ffalbatros

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
@ERTUNGA

beyefendi sanırım cümleyi tamamen okumamışsınız. alıntıyı yanlış yapmışsınız doğrusu şöyledir : "yukarıda linkini verdiğim yazıda geçen türkler belki ülkenin en aşağılık en kötü yüzüdür." eğer tekrar okursanız demek istediğim şeyi anlayacaksınız.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tabiki kötü bir durum :( sonuçta onlarda insan ve buraya ne umutlarla gelmişler ve de bunlar kadın, insanlarımız biraz daha iyi kalpli olsa zaten bu durumlar yaşanmaz.

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
ayrıca neden yöneticiler tahammül edemiyor içerisinde bisiklet geçmediği için mi, tamam o zaman, bisikletforum sayfası yöneticilerinin tahammül edebilmeleri için bisiklete binen afrikalalıların yaşadığı sorunları iletirim o zaman...

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hüseyin ozanHüseyin bey Türkler diyerek genelleme yapıyorsunuz ...Yaptığım alıntıyı düzelttim '' yukarıda linkini verdiğim yazıda geçen '' cümlesini ekledim ve hiç bir fark göremedim.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
@ERTUNGA

sanırım noktalama işareti koymayışımdan kaynaklanıyor şimdi "yukarıda linkini verdiğim yazıda geçen türkler, belki ülkenin en aşağılık en kötü yüzüdür."
türklerin yanına virgül koydum.
okuduğum zaman, "yukarıda linki verdiğim yazıda geçen olaylardaki türkler, belkide ülkenin en aşağılık en kötü yüzüdür. bütün ülke böyle değil tabi ki"

türkler diyerek aslında genelleme yapmıyorum. yani türkiyede bulunan bütün türkleri kastetmiyorum. olaylarda geçen türkler diyorum. bu bir genelleme değildir. olaylarda geçen 10 kişiden 10 u türk olduğu için türkler dedim. ancak bütün türkleri kastetmedim. zaten neden bütün türkleri kastedeyim ki sanki milletçe bir araya gelip afrikalılara kötü mü davrandık, hayır.

zaten bakın malum cümlenin devamında "bütün ülke böyle değil tabi ki" diyerek herhangi bir yanlış anlaşılma oluşmasın istedim.

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hüseyin ozanHüseyin bey sanal ortamda bile olsak yazdıklarımız parmak izlerimiz gibidir günü gelir karşımıza çıkar yazdığımız her harften sorumluyuz kırk kere düşünüp bir kere yazmakta fayda olduğunu düşünüyorum ...Sağlıcakla kalın.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.
Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hüseyin ozanSizi takdir ve tebrik ediyorum büyüklüğünüzü gösterdiniz.

• Beğen
Tepkiler: Ozan T

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@hüseyin ozan

Neden özür diliyorsun sen çok haklısın? Böyle o kadar çok fazla olay var ki?