Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnsanımızın bilincsizliği......

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Güvenç Terzierol tarafından paylaşıldı.

1. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaslar merabalar ben bu forumda kısa bi süredenberidir varım ve olabildiğince forumu takib ediyorum ve forumda bisikletle ilgili çok söy öğrendim ve öğrenmeyede devam ediceğim ama fark ettimki insanlarımız bisiklet konusunda çok bilinçsiz ler ve bilinçsizce kullanıyolar...

benim gözlemlediğim kadarıyla cevremdeki arkadaslarımla konusurken konusu açıldığında birkaç birsey soruyorum siteden öğrendiklerimden ama oldukça basıt şeyler fakat ne sorduysam beklediğim cevabın tam tersini aldım en basit örnekle "bisikletin afif olması önemliymis" dediğimde bana " ya git ya hafif olunca insan hiç yorulmuyo en azından ağır olsunki dah fazla kasların çalısır daha kolay kilo verirsin" diye cevaplar alıyorum

veya az önce bir arkadasımla konusurken diyorki
    ben her sabah bekoz-üsküdar yapıp geliyorum diyor peki diyorum bisikletin ne y diyorum bianchi ultimate (sözde) hımm peki sen demiyomuydun bisikletin ağırolması gerekir diye aldığın bisiklet oldukça hafif diyince ne biliyim ben diyor

baska bir arkadasımda bisikletin hafifliği önemli diyor fakat bisikletin üstünde olmdık ağırlıklar var jantta renkli renkli kapar kolum kadar boynuz dedğiği demir parçaları:D aynalar falan ama bunları hiç anlamayıolar ağırlık yapıcağını

bisikletin arka vitesini/aktarıcı deistiricem diyor ne yapıcaksın diyorum shimano diyor e diyorum shimano yapıcaksın ama hangi modelini yapıcaksın diyorum ne biliyim bi tanesini yaparım diyorlar

veya bu sokakta gördükleri ön arka amortisörlü bisikletleri çok süper zannediyolar.... Vs. Vs. bunlarda sizler ne düşünüyosunuz....

not: eğer saçma ve gereksiz bi konuysa özürdilerim içimdekileri dökmek istedim çünkü bisikletten doğru düzgün anlayan yok maksadım biraz rahatlamaktı....

saygılar.........

2. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu dediklerin ve binlercesi...
    İçeride ve dışarıda olanlar çok keskin bir çizgiyle ayrılıyor zaten.
    Hatta bazı bisikletçiler bile forumdaki ortalama bir üyeden daha fazla püf bilemiyor.
    Mesela elciklerin şırıngayla su basarak daha kolay söküleceğini...

3. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şimdi bir çok insan bisiklet konusuna gereken ehemmiyeti göstermediği için, araştırmacı ruh yapısı olmadığından, bisikletin bir ulaşım arazı statüsünde gozukmediğinden, sadece spor amaçlı dusundukleri için gerekli değerini alamıyor.

Eskiden bisiklet bulamazdık kullanmaya bisan bile ihlas bir çok insan için bir ütopyaydı.

Şimdi kolay kredi kartına 24-36 ay taksitte gidin 3-4 milyara bisiklet alın.

Artık bu kadar kolaylaştığı için pek çok insan tarafından bisiklet yazın kullanılacak bir spor yapma aracı olarak görülüyor.

Sizin gibi bisiklete önem veren, ulaşımda buyuk yer tutmasını istediğiniz bisiklet özellikle böyle bir forumun olduğu için çok şanslıyız.

Arkadaşlarını foruma davet edersin çağ internet çağı, arkadaşlarına gerçekleri öğretirsin öyle ağır bisiklet ile kas yapılamayacağını, zayıflamanın ne oldugunu burada öğrenirler merak etme dostum.

saygılar.

4. ugurcani

ugurcani Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende foruma gelmeden önce ole düşünenlerdendim :) ama internet çağı insan öğreniyor :D

5. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    aynıları bilgisayar konusunda da oluyo. ekran kartının mb'ı önemlidir, 256 ise kötüdür, 512 ise iyidir. 512'lik kart 30 dolar, 256'lık kart 100 dolar. ama olsun 512 daha iyi :D

6. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yanlız bir şey daha fark ettim insanlarımızın böyle olmasındaki bir nedende cevrelerindeki bisikletçiler yada bisiklet tamircisi diye dolaşan tipler...
    tabi benim düşüncem bu.....

saygılar...

7. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Guvenc insanlara verilen üstün yeteneklerden önemlileri düşünce, öğrenme ve özgüven yeteneğidir.

Sonuna kadar dusunecek, birde üstüne sonuna kadar sonuna kadar merak edip öğreneceksin, kendinede sonuna kadar güveneceksin.

Geriyede sadece uygulama-pratik kalır. Düşünmeden hareket eden insanları uyarmakta düşünen ve öğrenen insanlara kalır.

8. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    İnsanların başka insanlar üzerinde üstünlük sağlamak için yapılıyor bence bunlar.İnsan o konu hakkında hiç birşey bilmese bile hava olsun diye birşeyler atar ortaya aynısı benimde başıma geldi.İnsanların bu huyuna ister cahillik deyin isterseniz üstünlük kurma çabası deyin.Mesela bir kişi bir konu hakkında bilgi sahibidir ama konuştuğu kişi bilgi sahibi değilse o bilgi sahibi olmayan arkadaş altta kalmamak için olur olmaz konuşur.Bu olay böyle bişey işte.

9. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet birde o var ve ben bunu en yakın arkadasımda gördüm gerçekten kötü bi durum çünkü bilmiyosun ve saçmalamaya baslıyosun ve daha kötü duruma düşünyosun fakat bunu sen fark etmiyosun bilgi sahibi olan arkadas fark ediyo ve o nun gözünde daha da düşmüş oluyosun bence çok kötü birşeyki bende buna dikkat ediyorum ve bilmiyosam ben bilmiyorum diyorum veya bilmediğimi dile getirip mümkünse konu hakkında bilgilenmek için arkadsımla konusuyorum ve nerden biliyosun diyeceksiniz ama bu yurt dışında böyle deil yurtdışına gitmis arkadaslarım var ve böyle olmadığını söylüyolar ama nedense insanlarımız kendini gelistiremiyolar ve beyle saçma yollara başvuruyorlar.....

bu arada bunları anlatıyorum çünkü anlatçak baska birileri yok bu şekilde mantıklı davranan yok buda bisikletforum.com uyelerinin ayrıcalığı(reklam amaçlı deildir:D:D:D)