Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnsanımıza yaranılmıyor maalesef

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında thomisus lx tarafından paylaşıldı.

1. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    zaman zaman, bisikletforumdan, kullanmadığım eşyaları, kargo ücreti alıcıdan olacak şekilde hediye ediyorum. taliplilerden bazıları, gönderdiğim kargoları almıyorlar. haber de vermiyorlar ve ürün bana geri geliyor.

neden böyle yapıyorlar anlamış değilim. amaçları beni zarara uğratmaksa başarılı olamıyorlar. eğer kargo ücreti ödeyecek durumda değillerse doğrudan söylemeleri yeterli. ücretsiz de gönderirim gerektiğinde.

2. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    İyilikler suistimal edilmese,çok güzel olacak ama maalesef oluyor, ''iyilik yap denize at''.

Açık sözlülük'ten hiç bir zaman zararım olmadı,bir çok insanın güvenini açık sözlülük ile kazandım.

thomisus lx bunu beğendi.
  3. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    En güzeli sadece elden şehir içi verin.

4. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Bu yüzden prensibimdir, alırken de satarken de pazarlık yapmam, kapıda ödemeli kesinlikle göndermem. Hatta son bir kaç aydır kargolarım konusunda daha özenli olmaya çalışır, her ürünümde detaylı fotograf ve bilgiye yer veririm.
    Kapıda ödemeli konusuna gelince de kaç kez göndermişsem sizinde karşılaştığınız şekilde gönderiler teslim alınmamış, 3o gün gibi süre beklemiş olduğu içinde zamandan yana kayıplarım olmuştur.

5. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    ben ticaretten bahsetmiyoum. ben üzüntümü nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum.

Tahir Keskin ve Çağlayan bunu beğendi.
  6. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu konuda ben de muzdarip oldum. Hediye ettiğim gibi kargo ücretini de kendim ödedim ama maalesef artık kesinlikle böyle bir şey yapmayacağım. Forumdaki ismine gönderdiğim alıcının asıl adı farklı çıktı. :) Hatta bir arkadaşımızın bisikletinin bazı parçalarını sattığını sosyal paylaşım sitesinden tesadüfen gördüm. Nasıl üzüldüğümü anlatamam. Üzüntümün nedeni bana yapılan yanlıştan ziyade asıl ihtiyacı olana ulaştıramamış olmak. Böyle bir başlık açıp rencide etmek de istemedim ama şimdi görünce yazmadan edemedim.

thomisus lx ve Çağlayan bunu beğendi.
  7. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Çağlayan ve Murat sonkaya bunu beğendi.
  8. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Mehmet bey sizi çok iyi anlıyorum. Maalesef iyilikler suistimal edilebiliyor. Böyle insanlar her zamam olmaya devam edecek. :(

thomisus lx bunu beğendi.
  9. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    bu dünyada hepimiz can taşıyoruz ve hepimiz ölüme aynı mesafedeyiz. herşeye sahip olma hırsını anlamaya çalışıyorum ama kefenin cepsizliğini gördüm bikere. artık aç gözlüler ve de doymak bilmeyenler gölge etmesinler. bakın ülkenin birinde, yiyen ama çalışan bir belediye başkanı varmış. şehrin yarısına sahip olmuş. tüm dünya birleşip törenle bu başgana dünyanın tapusunu vermişler. başgan bir yandan tapuyu alırken bir yandan da gözünü gökyüzüne çevirip sırada sahip olacağı gezegeni gözüne kestirmeye çalışıyormuş. işte böyle.