Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnsani yardım gönüllülerini karşılama konvoyu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Faruk ÇUBUKCU tarafından paylaşıldı.

1. Faruk ÇUBUKCU

Faruk ÇUBUKCU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bugün saat 13:00 sıralarında İnsani yardım gönüllülerini karşılama kortejine A.Samet Topçuoğlu arkadaşımızla ben bisikletlerimizle katıldık. Çekebildiğimiz birkaç fotoğrafı paylaşmak istedim.

Havaalanından yola çıktık ve Konya Hükümet Meydanına doğru ilerliyoruz.
    By delta47 at 2010-06-03

Burada konvoy havaalanından biraz geç çıkınca onları bekliyoruz ve birkaç fotoğraf çekiniyoruz.
    By delta47 at 2010-06-03

By delta47 at 2010-06-03
    By delta47 at 2010-06-03
    By delta47 at 2010-06-03

By delta47 at 2010-06-03

Konvoy gözüküyor...
    By delta47 at 2010-06-03

Konvoy geldi artık yola devam ediyoruz...
    By delta47 at 2010-06-03
    By delta47 at 2010-06-03
    By delta47 at 2010-06-03

By delta47 at 2010-06-03
    Varış yerimiz olan Hükümet Meydanı. Gönüllüler yaşadıklarını anlatıyorlar.
    By delta47 at 2010-06-03

Yaklaşık 30km konvoy ile bisikletlerimizle seyrederek hem bisikletin reklamını yaptık hem de acizane sesimizi duyurmaya çalıştık. Rabbim hayatını kaybeden kardeşlerimizi muratlarına erdirsin, yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar versin inşallah.

2. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Güzel dualarınız kabul olsun, aynı duyarlılığı bu millet Şehit cenazelerinde de gösterdiğinde terör sorunumuz da kalmayacak İnşallah. Şimdi bizden denizlerce uzak, sınırlarımızın çok ötesinde, çevresi milyonlarca zengin Müslüman Arap ülkesi ile çevrili bir ülkenin zulüm gören, çevresindeki zengin Müslümanlara rağmen açlık tehlikesi altında yaşayan Filistin halkına yardım başlığı altında ciddi küresel ve stratejik bir provakasyonun oyuncağı yapılmaya çalışılırken, kendi evindeki yangına duyarsız yaşamaya alıştırılmış ancak bir o kadar da dini hususlarda gaza getirilmeye müsait halkımızın cahilce ama iyi niyetli olarak bu oyuna nasıl geldiğini de ibretle göstermesi açısından önemli günler yaşamaktayız. Kendi okulumda, Uluslar arası Stratejiler hakkında da araştırmalarım olduğu için üzülerek bir bataklığın içine çekilmekte olduğumuzu söylemek isterim. Müstevlilerin siyasi emelleri ile şahsi çıkarlarını tevhit edenler yüzünden Çağdaş Atatürk Türkiyesi, yarınlarında Hamas, İran vb örneklerle bir tutulmaya hazır, yabancı kamuoylarında bu şekilde görülmeye başlanmış ve maalesef Demokrasi adı altında müdahaleye açık bir hale getirilmeye çalışılıyor.
    Manisa' nın Demirci İlçesinin X köyünde, Gümüşhane' nin Y beldesinde ya da Ağrı' nın Z mezrasında, ilaç da yok, bazen elektrik de yok, su sıkıntı, ekmek bile bazen zor bulunuyor. Buralar memleketimizin toprakları, ama biz buralar dururken, beklenmediğimiz, hoş karşılanmayacağımızı bildiğimiz ki bu husus tarafımıza bildirilmiş bir yere yardım adı altında kriz çıkarmaya gidiyoruz. Yardıma karşı olduğum falan düşünülmesin ancak yaratılan ortamın orta vadede farklı hesaplara hizmet ettiğini görmemiz gerekiyor. (Haddim olmayarak konu hakkında Zbigniew Brzezinski, Büyük Ortadoğu Projesi- Büyük Satranç Tahtası, kitabına bir göz atılmasını rica ederim, burada farklı nedenler yaratılarak içinde ülkemizin de adının bulunduğu ve sınırlarının değiştirileceği belirtilen ülkelerin isimleri var. Brzezinski Baba Bush un güvenlik danışmanı, eski CIa Şefi, herneyse, konu hakkındaki yüzlerce kitaptan biri)
    Kendi askerimizin kanı yerde dururken Filistin provakasyonuna alet oluyoruz. Bunları buraya yazmak istemezdim ama son günlerde duyarlılıktan ziyade şova dönüşen, gözyaşları içinde halkın dini duygularını sömüren siyasilerin görüntüleri yüzünden yazma ihtiyacı hissettim. Umarım kimseyi kırmıyorumdur.
    Saygılar

3. Faruk ÇUBUKCU

Faruk ÇUBUKCU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Düşüncenize saygı duyarım. Siz de farklı bir açıdan konuya yaklaşmışsınız. Bugün milyonlarca kişi Müslüman olduğunu iddia ediyor fakat günde 40 kez Allah'a ne söz verdiğinin farkında bile değil. Bir ayakkabı bile alırken 7 dükkan gezen fakat dini meselelerde çok gevşek davranan, açıp 1 kitap bile okumaktan üşenen umursamaz insanlar var. Rabbim beni o kişilerden olmaktan korusun.

Benim bu etkinlikteki amacım bizden denizlerce uzak, sınırlarımızın çok ötesinde, çevresi milyonlarca zengin Müslüman Arap ülkesi ile çevrili, etrafa zulüm saçan bir ülkeye verdiğim tepkidir. Ağrı'nın x beldesinde, Konya'nın y beldesinde olanlardan ben ne derece sorumluyum? Eğer oralara da bir faydam dokunacaksa bunu da işimi en güzel biçimde yaparak sağlayacağımı düşünüyorum.

4. kizak

kizak Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sevgili arkadaşlarım bu anlamlı karşılama fikrinize teşekkür ederim.Hain saldırıda ölen insanlara Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

A.Samet Topcuoglu ve Faruk ÇUBUKCU bunu beğendi.
  5. A.Samet Topcuoglu

A.Samet Topcuoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tskler Arkadaslar Insallah Anlamlı Bır Sey Yapmıs Oluruz Allah Yar Ve Yardımcımız Olsun Hepmızın

bicycler ve M.öztürk bunu beğendi.
  6. ismail aslan

ismail aslan Üye

Seviye:
    arkadaşlar ayaklarınıza sağlık ence en anlamlı gezi bu...
    en azından i amaca hizmet ediyo.
    en azından sessiz kalmıyo.
    tebrikler

7. A.Samet Topcuoglu

Seviye:
    Tsk ederız kardesım Bızım amacımız da oydu zaten gıderken

M.öztürk bunu beğendi.
  8. cemal_007

cemal_007 Kıdemli Üye

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık

M.öztürk bunu beğendi.
  9. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık çok güzel birşeye imza atmışsınız helal olsun ;)

M.öztürk ve Faruk ÇUBUKCU bunu beğendi.
  10. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    sevgili hemşehrilerim en anlamlı turlardan birini gerçekleştirmişsiniz Rabbim tüm dileklerinizi kabul etsin inş...

M.öztürk bunu beğendi.
  11. A.Samet Topcuoglu

Seviye:
    Tsk Ederız

a
    Cok tskler kardesım ınsallah msj ı werebılmısızdır

insallah butun muslumanların duası kabul olur ve mazlumlar ınsallah kurtulur

M.öztürk bunu beğendi.
  12. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    fazlasıyla hemde ;) keşke istanbuldada bi grup toplansak savaşa teröre hayır şeklinde bi kortej hazırlansada bi geçiş yapsak bisikleti insanlara sevdirmenin en iyi yolu bence hemde kendimizi fazlasıyla kabullendirmiş oluruz topluma nasıl BEŞİKTAŞ ın çArşı grubu geçtiğimiz senelerde her olaya bi pankartla çıktı ve her olayla ilgili bi şov yaptı BEŞİKTAŞIN önüne geçti reklamın kralını yaptı ve diğer taraftarlara bile kendini sevdirdi böyle böyle topluma bisiklet aşkını aşılarız. ;) sadece turlar düzenleyerek sadece zevkimizi alırız gezer tozarız ama daha kalabalık olursak bisiklet yollarımız olur trafikte saygınlığımız olur. nasıl motorbisikletliler kendilerini artık topluma benimsettilerse.

13. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    Dediklerinize katılıyorum gerçekten Türkiye üzerinde çok büyük oyunlar oynanıyor İsrail birşeylerin gövde gösterisini yapıyor ama neyin yarınlarımız hayır ola dediğiniz kitabı okuyacağım Teşekkürler.

Faruk ÇUBUKCU bunu beğendi.
  14. A.Samet Topcuoglu

Seviye:
    Kardesım ben onu konyada dusundum ama wakıt kısıtlı ıdı onun ıcın yapamadım

15. M.öztürk

M.öztürk Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık . Bu anlamlı hareketinizden dolayı alnınızdan öpüyorum.

16. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba öncelikle hocam sizin düşüncelerinizi kınamıyorum ve kesinlikle muhalefet olmıyacagım ama siz bu işin okulunu okudugunuzu söylüyorsunuz ama şunu yanlış anlamışsınız ordaki insanda aç burdaki derken birsefer burdaki kardeşlerimizin başında bir savaş yok ama ordakinlere hergün bomba yagıyo burdaki konyanın x köyündeki tarlasını işliyo ve en azından azda olsa bi rızkı cıkıyo ama ordaki kardeşlerimizin böyle bir imkanı yok çünki herdayım sıkıntılar içindeler bence bu konuda çok yanlış düşünmüşsünüz ve ordaki olanlar bir savaş sucu ve bunu israil bizim türk vatandaşlarına yapıyo ve sizin bu konuda yazdıklarınız tam okunursa burda sesiz kalmamız gerektigi cıkıyo (veya ben öyle anlıyorum) gerçi öylede olduyo filistinde milyonlarca insanlar öldü sesiz kalındı ırakta bir okadar keşmir buna bir örnek öbür yandan çeçenistan bir digeri somali ve bi bukadar daha devletteki müslümanlara saldırıldı ama türkiyedeki insanlar bunu hep normal karşıladı bende bu konuda çok kitap okudum, dogrusu bu konulara hep bi yönden bakmamak lazım son olarakta şunu söylemek istiyorum tartışmayı insanlar hep yanlış anlıyo ama bence öyle degil çünki insanlar konuları tartışarak birçok şey ögrenebilir kesinlikle bunları bir art niyetle yazmadım sadece görüşlerimi belirttim yazdıklarımı bu çerçeve içinde anlayacagınızı umut ediyorum

17. A.Samet Topcuoglu

Seviye:
    Bende Sızın Dusunduklerınızı dusundum ama yazmadım sız benım tercumanım olmussunuz tskler

ömer yayla bunu beğendi.
  18. haceli yılmaz

haceli yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    düşünce ve fikir cok güzel evet teröre lanet olsun neticede tepkiler normal israil yıllardır başımızdaki en büyük bela değilmi yıllardır pkk yı destekleyen bi ülke:boese157:
    vede müslüman kardeşlerimize yıllardır kıyan bi katil ülke bazı arkadaşlar biz kendi ülkemize bakalım diyolar kendi sorunlarımız bize yeter diyolar,

kendimizi kandırmayalım kardeşim türkiyede doğuda en fakir kesim bile catır catır maaş alıyo almasada ekip biçiliyo neticede karnı doyuyo bana göre türkiyede tek sorun lanet olası pkk bunda sanırsam türkiye tepki olarak ihaleyi el kaideye verecek ve israile sen öyle yaparsan bende böyle yaparım diycek bende el kaideyi beslerim diyecek ama bunların sonu yok neticede kurunun yanındada yaşta yanıyo ne pkk ne el kaide kahrolsun terorizim kardeşce yaşamak varken halimize bakın valla arkadaşlar yazacak cok şey var şehitlerimizin ruhları şaad olsun allah mekanlarını cennet etsin kahrolsun terorizim kahrolsun israiiiil

19. A.Samet Topcuoglu

Seviye:
    Kardesım kısaca ozetlemıssın ama ben bır seyler eklemek ıstıyorum;
    Bızım x koyune yardım yapdıgı halde okul yapıldıgı halde ona tsk edeceklerıne onu yıkmak ıcın elınden gelen seylerı yapıyorlar okul a kızlarını gondermıyorlar ogullarını gondermıyorlar buna devlet ne yapsın halk ne yapsın ?

20. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İyi niyetli ve mazlumun yanında bir toplumuz, bu toplumun bir ferdi olduğuma göre ben de öyleyim. Yazımdan yapılanı mazur görüyormuşum gibi bir anlam çıkarmayın.
    Okuyalım, okumaya devam edelim, tarih bu tür provakasyonlarla doludur. Bir kaç yıl sonra, U.arası arenada adımız Hamasla, İranla bir anıldığında, sınırlarımıza demokrasi getirilmesi, İslami terörle mücadele edilmesi adına müdahaleye açık bir hale getirildiğimizde o zaman anlaşılır ne olduğu.
    Şunu da sorgulayın, Filistinin çevresindeki Arap ülkelerine bir bakın, İslami ülkelerin birliklerine bakın, akrabalık bağı olan topluma yardım hususunda çıt yok.
    KKTC yi tanırlar diye düşünmüşüz, Yaser Arafat sağken dahi tanınmadı. Biz şimdi neler yapıyoruz.
    Yardım için gidilen gemide 600 mürettebat var, kılık kıyafet sakal bıyık siyasayı ele veriyor. İhh bazı ülkelerde soru işareti tanıyan bir ülke.
    Yarın öbürgün ibda c vb örgütlerin sokaklarda tekbir getirip yürüdüğü sahnelere tanık olacağız, arkalarına aldıklar cahi kalabalık ile insanları yönlendirip neler sahneleyecekler. Bu olay toplumsal psikolojiyi de yakından ilgilendiriyor. Mesele bence algılandığı kadar basit değil.
    Altını tekrar çiziyorum, ben yapılanı mazur ve meşru görmüyorum. Irakda pazar yerinde bomba patlayıp hangi milletten olduğu önemli değil 3 aylık bebekler, kadınlar çocuklar, insanlar ölünce benim canım sizlerden çok yanıyor. Filistin için de aynı şey. Ama 600 kişilik gemiyle dur ihtarına uymaksızın, siyasi iradeden bağımsız gidersen ben altında farklı bir neden ararım. En azından olabileceğini düşünürüm.

Efrahim ÖZCAN, herbil ve Hakan Eşme bunu beğendi.