İngiltere'den Türkiye'ye en hesaplı kargo seçeneği, lütfen yardım

Tepki
37
Bisiklet
Trek
Merhabalar forumseverler,
İngiltereden (manchester) arkadaşım bir kadro göndericek, bilmiyorum hangi kargo servisine sordu ama sadece kadroyu 100 poundun üzerine gönderebiliyorum dedi, varsa daha ucuzu bildiğin, bakalım diyince ben de buraya sorayım diye düşündüm.
En hesaplı kargo/posta hangisi bilen varsa lütfen buraya yazabilir mi? 100 poundu verebilecek durumda değilim, 50 poundu aşmasa iyi olur. Yoksa başka bahara kalacak kadro düşleri.
Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler.

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Şahıslar kişisel gönderim yaptığı zaman fiyat çok yüksek çıkıyor. Ucuza bulman neredeyse mümkün değil. En uygunu TR'ye gönderim yapan bir satıcıdan satın alman. Onlar düşük fiyata gönderiyorlar.

Örnek vereyim. Geçen sene evanscycles dan bir bisiklet satın aldım. Evime kadar kargo ücreti 40 pound tuttu. Eğer şahıs gönderseydi 100 poundun üstünde tutardı. O kadar fark ediyor.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Cok buyuk bir paket degilse Royal Mail (İngiliz Posta Servisi = bizim PTT) sorsun. Royal Mail Kargo serviside olmasi lazim. Ancak takip veya iadeli taahhut secenegi var mi ona da baksin. Muhtemelen diger özel kargo firmalarindan daha hesapli cikacaktir...

Tepki
37
Bisiklet
Trek
Çok teşekkür ederim Murat bey. Anladığım kadarıyla şahıs kendisi gönderirse daha ucuza olmuyor.

Bir kadro büyüklüğünde paket olacak Suat bey.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Yanında getirirse sıkıntı olmaz, gümrük kanuna göre tebliğ mevcut

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
En hesaplisi lokal posta sirketiyle adresine gondermesi.paket ebati /kg. verebilirse dhl'e sorarim yarin ancak bir evrak avrupaya 30-40 tl ye gidiyorsa, muhtemelen birhayli yuksek cikacaktir :)) ama 1 max2 is gununde kapinda tabi, fark bu.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Sinan Ş

Türkiye DHL'den alacağın fiyatın İngiltere'den yapılacak gönderi için fikir vermesi mümkün değil.

DHL truck diye bir servis var. Büyük çoğunlukla karayolu ile geliyor. O'nun fiyatı düşük çıkabilir.