İngiltereden bisiklete talip acaba doğrumudur?:)

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Dikkat! Mail yazışmalarınızda resim/logo vb. şekilde ekli olan farkedemeyeceğiniz boyutta dosyalar olabilir ve bu dosyalar trojan denilen zararlı yazılımlar içerebilir ve bilgisayarınıza sızarak işletim sisteminizin önceden otomatik kaydettiği şifreleri maili yollayan kişiye otomatik olarak gönderebilir. Hatta klavyeye ne yazıyorsanız onları da kaydeder(keylogger) ve belirli aralıklarla mail ile karşı tarafa adeta gizli bir ajan gibi bilgi sızdırır. Siz ise bu durumu farkedemeyebilirsiniz. Bu tip e-postaların açılmamasını ve yurt dışından gelen cazip tekliflerin düşünülmeden geri çevrilmesini tavsiye ederim. Bilgisayarına ve güvenlik yazılımlarına güvenen varsa sorumluluk zaten size ait. Bende uyarması...

Tepki
20
Bisiklet
Scott
SAhibinden sitesinde satışta olan 2 adet scott bisikletim için; +44 7513809712 numaralı telefondan mesaj atıp Augustus Simon <augustussimonn@gmail.com> bu mail adresine son fiyatımı yazmamı istediler. Gönderdikleri mailde ise;

Thanks for your reply, i am okay with the condition and I Agree with price ,Send the pictures of the item, Am making the payment through secure and reliable means, PayPal payment service,if you don't have a paypal account i will advice you to register for a PayPal account at {www.paypal.com.tr} its very simple,secure and fast so as soon as you get back to me with the paypal payment :

Tepki
20
Bisiklet
Scott
@Halil EROĞLU

dün virüs programımı silmiştim. Eğer böyle bir şey varsa yandık....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sertan.Zaim

Aman ha, "benim bisikletlerimde bunlar" konusunu fazla ağzınıza dolamayın. Kötülediğinizi düşünürse birileri, canınıza okur. :) Övecekseniz o ayrı tabi.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@CEVDETBİLGE

Paypal ile ödemiş gibi göstererek sahte paypal teyit emaili gönderiyorlar. Para geldi sanıp malı gönderiyorsun. Ben bir keresinde inanmış gibi yapıp son adıma kadar ilerlettim. Tabiki malı göndermedim. Gelen paypal teyit maili gayet inandırıcıydı ama paypal hesabına girince birşey gelmediğini görebiliyorsun.

Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
@can akkoyun
Adam Türkiye'ye mi geliyormuş? Paypal demiş de kargo fiyatı acayip tutar şimdiden söyleyeyim.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@CEVDETBİLGE

Ahaha aynen öyle olmuş olsun herkesin bisikletini kendine özel aman dikkat hayırlısıyla satında :)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@can akkoyun

Virüs programınızı asla silmeyin. Siz bir şey yapmasanız dahi virüslü yazılımlar sinsice bilgisayara sızarlar. Windows işletim sisteminiz varsa anti-virüs yazılımı şarttır.

ozgozer

Aktif Üye
Tepki
654
Merhabalar, az önce sarı sitede satılık ilanı verdiğim bisiklet için birkaç dakika içinde +380 50 156 41** numaradan whatsapp mesajı geldi. Üç beş sorudan sonra Sahibinden üzerinden satın almak istediğini yazıp ardından mail adresimi istedi. Elden teslim edebileceğimi yazınca zor tuttuğu gerçek üslubuna döndü:) Numarayı engelledim.

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
262
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhabalar, az önce sarı sitede satılık ilanı verdiğim bisiklet için birkaç dakika içinde +380 50 156 41** numaradan whatsapp mesajı geldi. Üç beş sorudan sonra Sahibinden üzerinden satın almak istediğini yazıp ardından mail adresimi istedi. Elden teslim edebileceğimi yazınca zor tuttuğu gerçek üslubuna döndü:) Numarayı engelledim.
Ya bu dolandırıcılar yüzünden param güvendeyle bisiklet almak isteyince satıcı bana cevap vermeyi bıraktı 😔

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.570
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bunlar tipik dolandırıcı,şikayet edip engelleyin.