Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İngiltereden bisiklet getirtmek ve yardım...

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında melih3576 tarafından paylaşıldı.

1. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar herkese,
    İngiltereden bisiklet getireceğim ancak taratmama rağmen Scott satan bir yer bulamadım.Bana Cambridge de bulunan veya hiç olmadı U.K ( biz hep İngiltere diyoruz ama kendi arasında Kuzey İngiltere,İrlanda gibi parçalara ayrılıyor)sınırlarında Scott satan bir bayinin linkini atabilirmisiniz?Bu arada yurtdışında bisiklet fiyatları Türkiye ye göre neredeyse yarı fiyatına,ilgi ve bilginize..

2. Fatih Balkış

Fatih Balkış Forum Demirbaşı

Seviye:
    http://www.tredz.co.uk/ProductList.asp?SearchString=&Filter=2|Scott
    bu adreste var, ama fiyatları seni şaşırtmasın, ayrıca tax da var yüzde sekiz eklemen gerekiyor, senin yerinde olsam www.ebay.co.uk adresinden bakarım, ikinci el ya da sıfır bisikletleri orada da bulabilirsin

3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gümrük konusunu dikkate alın, ucuz kask almak için sipariş verip , biraz da tatlı bir inat tutturunca , burada ki fiyatının iki katına kask alan arkadaşlar olmuştu.

hayırlı olsun :in: , her nereden alırsanız ?

lindemann bunu beğendi.
  4. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Gümrük + KDV sanırım, % 30 gibi bir tutarı eklemek lazım, 1000 euro yu geçerse Gümrük Vergisi daha da artabilir, tarifeye baktırmak gerek veya forumdaki bisiklet dükkanları bu konuda daha sağlıklı bilgi verebilirler. + nakliyeyi de unutmayalım...

5. philamelian

philamelian Üye

Seviye:
  6. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    sanırım bu arkadaş ingiltereden kendisi getirecek bisikleti.yurtdışından bisiklet alındığında tam çıkışda tax free yaptırırsanız yani kdv iadesi.bisiklete ödediğiniz kdv yi olduğu gibi geri alıyorsunuz.daha sonra türkiyedede çoğu zaman gümrüge takılmayıp özel eşya gibi geçiriyorsunuz .kaldıki takılsa bile zaten kdv ve damga vergisinden başka bir vergisi olmuyor onuda iade almış olduğunuz için bir zararınız olmuyor.benim pekçok arkadaşım bu yolla almanyadan pek çok bisiklet getirdi.o nedenle eğer kendiniz getiriyorsanız pek bi sorun yok.

7. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ilginize teşekkür ediyorum,birkaç ay içerisinde ablam oradan alıp kendi eşyası gibi yanında getireceği için zannediyorum herhangi bir vergi ödemeyecek,dolayısıyla bisiklet çok daha ucuza gelecek,verilen adreslerde
    http://www.evanscycles.com/dept.jsp?dept_id=3011 bende inceledim ve oldukça iyi bir site ancak ben Cambrigde 5-6 bisiklet firması gördüm ve hepsi çok komik bisikletler.Herhalde öncelikle İngiltere içinde kargo ile getirtmem lazım...