Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İngiltere'den Almanya'ya kargo?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında İsaAlp tarafından paylaşıldı.

1. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Selam arkadaşlar, bu aralar Almanya'dan gelecek bir tanıdık vasıtası ile bir kaç parça getirtmeyi planlıyorum fakat almanca bilmediğim ve istediğim parçaları alman sitelerinde bulamadığım için chainreactioncycles dan alışveriş yapmayı planlıyorum. Merak ettiğim konu acaba İngiltere ve Almanya arasında da Türkiye'de olduğu gibi gümrükten geçerken herhangi bir vergi alınması sözkonusu mudur? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim, teşekkürler.

2. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu iki ülkede AB ülkeleri olduğu için aralarında gümrük falan yok yani ingiltereden alınan mal almanyaya direkt gider hiç bir sorun olmaz ama almanyadaki şu linkteki satış sitesine bir göz at çok alaışveriş yaptım sağlam sitedir tavsiye ederim üstelik almanyada.
    http://www.actionsports.de/

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar,

Ben su siralar Frankfurt'ayim, uzunca bir sure de kalacagim. 2 konuda yardimim dokunabilir;
    1. Parcalarin Almanca karsiliklari, istedigini forumdan veya ozel mesajla sorabilirsin.
    2. Almanya'daki bisiklet magazalari. Online satis yapanlar ve nerede "yerel" kampanyalar var bu ara onlari da takip ediyorum. O konu da yardimci olabilirim.

Ozel mesajla veya bu konudan sorabilirsin. Bu konudan sormani tabi ki tercih ederim :)

Bu arada, Almanya parca fiyatlari olarak sanirim Avrupa'daki en ucuz ulke. Ingiltere her parcayi ayni rakamsal degerle Pound olarak satiyor...

4. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Selamlar ve cevaplar için teşekkürler.

Chainreactioncycles daki parça fiyatlarını genel olarak Türkiye ile aynı seviyede fakat bazı ürünlerde gerçekten oldukça iyi indirimler var. misal olarak benim getirtmek istediğim bisiklet:

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=14982

Almanyadaki sitelerde incelediğim kadarıyla, bu konfigürasyonu bu fiyata satan bir mağaza bulamadım. hatta sanki İngiltereye göre daha pahalı gibi geldi.

Birkaç haftadır oldukça çok alman sitesi gezdim (almancam gelişti bu sayede gerçi) fakat hem çeşitlilik, hem fiyat, hem de (bence önemli bir konu) site tasarımı ve işlevlilik olarak pek beğenemedim.

Bunlar da benim nacizhane görüşlerim.

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu bisiklet konusunda haklisiniz, ama bu bisiklete ozel bir indirim soz konusu o nedenle bir sey diyemeyecegim.

Baska bir sitede (Alman sitesinde) ben de 3200 €'luk Commercal'in 1700 € seviyelerine indirildigine tanik oldum. O nedenle bu ozel durumlar icin kesinlikle nereden bulduysaniz, en iyisi odur :)