İngiltere'de işe bisiklete gidenlere vergi indirimi talebi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
British Cycling politika danışmanı Chris Boardman ve İngiltere'nin en başarılı engelli kadın sporcusu Dame Sarah Storey, hükûmeti, işine bisikletle gidenlerin yıllık vergi borçlarından 250 pound indirim yapmaya çağırdı. Vergi uzmanlarınca hazırlanan önergede ayrıca, bisiklet kullanımına yatırım yapan şirketler için de vergi teşviği talep edildi.

(link)

İngiltere'de hâlen devletin bisiklet için yıllık bütçeden ayırdığı pay kişi başına sadece 1 pound. Halkın ise ancak %2'si bisikleti düzenli kullanıyor. Karşılaştıracak olursak, Hollanda'da bu rakamlar kişi başına 30 pound ve seyahatlerin %30'u bisikletle yapılıyor (yazıyla tekrarlayalım: yüzde otuz).

Aşikâr ki Avrupa fosil yakıtlardan artık kurtulmak istiyor.

Scudo

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Açıkçası güzel bir uygulama ama nasıl kanıtlanacak?
Beyan esaslı olacaksa isitismar edilir mi?
Gerek var mı?
Bence yok..
Zaten ödülünü alıyor bu insanlar.
Yakıta para vermiyor, bakıma para vermiyor, vergi ödemiyor, sağlıklarına olumlu katkıda bulunuyorlar vs. vs..
Vergi indirimi de kusur kalsın....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hali hazırda İngiltere'de işe bisikletle gidenlere bir destek zaten var.

• Beğen
Tepkiler: Decsan

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nasıl bir destek?

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ingiltere ozellikle londra icin bisikletli ulasimi destekliyor ve belediye bununla ilgili yatirim butcesine sahip. Ayni zamanda bu durum merkez yonetim tarafindan da tesvik ediliyor, ancak soyle bir durum var, toplu tasima altyapisi fazlasiyla saglam ve islevsel oldugu icin insanlar genelde bisiklete pek ihtiyac duymuyorlar.
Ayrica londra'daki arac kullanicilarini bir gorseniz, turkiye'ye dondugunuzde kendinizi amsterdam'da gibi hissedeceksiniz. Cunku soforleri berbat, ayrica hayvan hepsi, aman kralice duymasin, god save the queen diyerek konuyu kapatalim.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
British Cycling, Büyük Britanya'nın ulusal bisiklet örgütü. Ve bana göre, dünyada örnek alınacak en iyi organizasyon. İki yıldır izliyorum. Benim takip nedenim bisiklette gelişmek isteyenler için sağladığı A'dan Z'ye antrenman programı rehberi. Ancak örgüt sadece bununla kısıtlı değil. Her konuda bilgi var. Vizyonu, Büyük Britanya'yı dünyada bir numaralı bisiklet ülkesi yapmak. Bu hayal gibi, ama akıl yolundan şaşmadan ilerliyorlar.

Örneğin 1990'larda İngiltere bisiklet takımına bilim danışmanı atandı. O tarihten beri uygulamaya başladıkları metodolojiler, benim bir iki yıldır üzerinde durduğum performans odaklı metodolojiler.

(link)

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu