Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İngiltere'de Ele Geçirilen Önemli Bir Belge

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Murat Çiftci tarafından paylaşıldı.

1. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:
    Erciyes üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üysi olan Doç.Dr.Mustafa Ünal,"Dinler Tarihi sahası'nda doktora yapmak için 1992 yılında İngiltere'ye Birmingham Üniversitesine gider.1996'ya kadar kalır.Burada kaldığı süre içinde,Londra'da İngilizlerin gizli belgelerinin saklandığı PRO(Public Record Office)'da araştırmalar yapar.Araştırması elbette Türkiye ile ilgilidir.Karşısına Alparslan Türkeş ile ilgili bir dosya çıkar.İngiltre'nin Ankara büyükeçlisi P.J Gulden'in tuttuğu raporlar vardır dosyanın içinde.Belgeler "Çok Gizli" değildir ama üzerine kırmızı kalem ile,"Otuz Yıldan Önce Açılamaz"özelliğini taşıyan 3.dereceden "gizli=confidential"yazılmıştır.
    İngiliz Büyükelçi Gulden,raporunun bir bölümünde şöyle der:"..... Türkeş ileride İngiliz menfaatlerini tehdit edebilecek plan ve donanımlara sahip birisidir.O,aldığımız bilgilere göre Türk sanayiisini güçlendirmek için motor ve uçak endüstrisinin yanında temel ihtiyaç ürünlerini üretecek fabrikaların kurulması için çalışmalara girişmektedir.Bunlardan daha da önemlisi,nükleer santraller kurmak amacıyla,bu konuda yetişmeleri amacıyla ülkenin en zeki seçme öğrencileri,nükleer eğitim ve öğretimi için ABD,Fransa,Almanya ve İngiltere'ye göndermesi ve hatta onlarla bizzat çok yakından ilgilenmesidir."
    İngiliz büyükelçisi Gulden,raporunda şu bilgileri hem büyük harflerle yazmış,hemde kırmızı kalem ile altını çizmiştir.:Eğer bu öğrenciler ilgili eğitimlerini alıp Türkiye'ye dönerlerse,Türkiye'nin nükleer enerjiye,dolayısıyla nükleer silahlara sahip olması kaçınılmazdır.MI6(İngiliz dış servis istihbaratı)aracılığıyla,öğrencilerin gönderildikleri "dost"ülkelerde bir takım çalışmalar yapılarak,bu öğrencilerin Türkiye'ye DÖNMEMELERİ sağlanabilir."
    Kaynak;
    Ali Kaya
    "Kalpaklı Mucize"(bknz.syf/308-309)

Murat YILMAZER, gokhancan ve ZekiAlper bunu beğendi.
  2. HeriF

HeriF Aktif Üye

Seviye:
    ilgimi çekti doğrusu :cool:

3. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet gerçekten önemli ve bir o kadarda ilgi çekici bir olay.
    Bu arada kitabı şiddetle tavsiye ediyorum daha şaşırıp kalacağınız pek çok belge mevcut.

4. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    paylaşım için sağol dostum gerçek olduğunu düşünüyorum yani belgedeki bilgilerin

5. _kartal_

_kartal_ Forum Demirbaşı

Seviye:
    aslında çok da şaşırmamak lazım ezelden beri çeşitli yolarla bizi engellemek önümüzü kesmek istiyolar buda o yollardan biri işte burda akla gelen ilk şey şu oluyo
    gevurdan dost domuzdan post olmaz

6. Tolga Erçetin

Tolga Erçetin Kıdemli Üye

Seviye:
    herkes kendi varlığını korumak zorunda ne yapsın adamlar. bir tane adam çıkıyor kendi halinde bir kaç çadırlık bir grubu olan ve bir bakmışsın dünyayı neredeyse ele geçiriyorlar (OSMANLI) bu durumda doğal olarak korkacaklar gelişmemizden... hangi ülke diğer ülkeler kendisinden üstün olsun ister ki zaten ?

7. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Ahhh ahh hala da peşlerinde koşuyoruz ya bunu anlayamıyorum.Adamlar bizi engelliyor illa silahlı savaş mı açsınlar peşlerinden ayrılmamız için...
    Vay halimize...
    Hatırlatma:Aselsan daki mühendislerimiz

8. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Bende şunu paylaşmak istedim...

Türk genci inkılapların ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların hüzümuna, dğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Rejimi ve inkılapları benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, 'bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır' demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır.

Polis gelecektir. Asıl suçluları bırakıp suçlu diye onu yakalayacaktır.

Genç 'polis henüz inkılap ve Cumhuriyetin polisi değildir.' Diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır.

Mahkeme onu mahkum edecektir. Yine düşünecek: 'demek, adliyeyi de islah etmek rejime göre düzenlemek lazım! ' Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber bana, İsmet Paşa'ya, Meclis'e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını, kaydırılmasını istemeyecek.

Demek ki 'ben inanç ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahele ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız gelmişsem bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir. İşte benim anladığım TÜRK GENCİ ve TÜRK GENÇLİĞİ!

M.Kemal Atatürk

ZekiAlper ve Serdar TEBER bunu beğendi.
  9. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar bizi bizden başkası sevemez.Birbirinize kucak açmaktan başka seçenegimiz yok! O yüzden bilgi göçü hiç olmamalıdır. En azında ülkeyle baglantısı koparılmamalıdır ;)
    Bu ülkeyi biz inşa ettik. Lütfen kendinize sorunuz?;
    Şuanda nereden ekmek yiyoruz? Cevap:Bulundugun yer yani Ülken!
    Bir düşünün sonra neden zeki ve akıllı adamları yabancılar kapmak istiyor sonra da bi düşünün. Bunlar tamamen politikadır. Senin politikan akılcı değilse yenilirsin! Bu devirde savaşlar belki namlunun ucundaki mermi ile yapılmıyor fakat siyasi anlamda savaş devam etmektedir ;).. Lütfen ülke sevgisini cocuklarımıza aşılayalım.

10. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar bunun gibi üzerimizde oynanan çok fazla oyun var.İMF den tutunda PKK sorununa kadar...
    Hepsi Avrupa ve Amerika'nın işi.
    Kitaptaki belgeler oldukça sağlam ve her oyunun bir belgesi açıklaması mevcut.
    Tekrar söylüyorum arkadaşlar bu kitabı okuyalım,okutalım.
    Saygılar...

11. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu konuda söylenecek çok söz yok. Osmanlı Devleti dünya devletlerine korku salmış tam anlamıyla olmasa bile büyük olasılıkla 3 kıtadada huzuru sağlayabilmiştir.

Bu arada Türk devletlerinin bulunduğu her coğrafyadaki diğer devletler bir önlem almak zorunda kalmışlar.

Bunlardan en büyüğü ÇİN İMPARATORLUĞUDUR. koskoca çin seddini türklere karşı yapmışlar.

E haksızda değiller yani önlem almaya çalışıyorlar biliyorlarki Türk devletlerinin güçlenmemesi lazım. Şu hali ile bile dünyaya meydan okuyabilecek kadar kendine güvenen Türk halkının, amerikanın gücüne eriştği zamanki durumunu düşünelim.

:) bu bağlamda adamlar sadece önlem almaya çalışıyorlar.

Her ne olursa olsun bizim farkımız ölümlere meydan okumamızdandır.

Bunu anlamak icin geçmişte yaşadıgımız savaşlara bakmak yeter.

Özellikle kore savaşına.

Adamlar iyi çözmüşler bizi o yüzden sadece önlem alıyorlar.

saygılar.

12. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:
    Haklısınız...
    Fakat bizim yandığımız,kafamızı taşlara vurmamızın nedeni neden hükümet-(imiz)de bunlara rest çekip karşılarında yer almıyor?Neden ülkeyi satıp onların safında yer alıyorlar?Neden dediğim-dedik Mustafa Kemal gibi milli bir duruş gösteremiyorlar?Neden bu kadar taviz veriliyor?
    Benim içimin yandığı nokta işte burasıdır...
    Saygılar.

ZekiAlper ve gokhancan bunu beğendi.