Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"İngiltere'de" bisikletliye çarpan otobüs

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında emin tak tarafından paylaşıldı.

1. emin tak

emin tak Aktif Üye

Seviye:
    Zaman zaman forumda öylesine özeleştiriler yapılıyor ki sanki dünyanın en aşağılık ülkesinde yaşıyoruz. Örneğin, Eskişehir'de saldırıya uğrayan Fransız çift ile ilgili yorumlar. Nedense onlara sahip çıkan vatandaşımızın fedakarlığını görmeyenler...

İşte özellikle onlar için alttaki videonun linkini ekledim.

http://www.haber7.com/haber/20120217/Otobus-soforunun-cilginligi-VIDEO.php

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Habere yapılan 2. yorumu okudunuz mu? Yavaş giden bisikletliye yandan çarpıp düşürmüş sonra da yanlışlıkla oldu demiş.
    Acaba bunu yapan kişiye bir yaptırım uygulamak mümkün müdür?

3. Kerem Demirel

Kerem Demirel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Malesef forumdaki yabancı hayranlarımızın ilgisini çekmez böyle İngiltere'deki kaza haberleri falan...Kaza Türkiye'de olaydı görürdük 8-10 sayfaya ulaşmıştık bile.

Ferhat Öz bunu beğendi.
  4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sanki bilerek vurmuş gibi!
    Ülkemizi beğenmeyip yabancı ülkeleri örnek gösterenlere sormak isterim, yılda kaç kişi bisiklet kazaları nedeniyle hayatını kaybediyor ülkemizde ve başka ülkelerde?

Ferhat Öz bunu beğendi.
  5. Ümit BAKAY

Ümit BAKAY Üye

Seviye:
    Bende yorumu okudum da... Diyecek söz bulamadım bunlar bu mantıkla gittikten sonra biz bisikletleri hurdacıya verelim yada kenara saksı yapalım...

Ahmet Kırıkhanuğur bunu beğendi.
  6. mehmet-cantemir

mehmet-cantemir Üye

Seviye:
    haberlerde çıkmıştı şoför otobüsü silah gibi kullanmaktan 17 ay ceza almış. Adam öldürmeye tam tebbüs halbuki.

7. Ahmet Kırıkhanuğur

Ahmet Kırıkhanuğur Aktif Üye

Seviye:
    sabrı tahammülü ve hoşgörüsü olmayan bir milletiz trafikte 1 saniye dahi beklemek istemiyor araç sahipleri bozulmuş bir aracın ardından daaaaatttttt diye korna çalıyorlardı bugün durumu aracın yanından geçerken ben farkettim ve arkadaki araçlara bağırdım adam zevkten durmuyor aracı bozulmuş dedim yani biraz anlayışlı sabırlı olmamız lazım birbirimize öndeki aracı beklemekten sıkılarak aniden sağa kırıp oradan devam etmek isteyen sürücüler özellikle ciddi tehdik oluşturmakta ne güzel bir savunma yöntemi bulmuşlar PARDON nede kabul edilir yaa kendi yakınlarına yada çocuklarına bir araç sürücüsü çarpsa bisiklet kullanırken ortalığı eminim birbirine katarlar trafikte herkes hak sahibi ise birbirimize saygılı olmak zorundayız yolun sağınında sağında ilerlemize rağmen hala oraya tekerlek sokmaya çalışan beyin özürlüler olduğu sürece biz daha çok çile çekeriz herkese geçmiş olsun ve lütfen hepiniz çok dikkatli olun

8. Ahmet Kırıkhanuğur

Ahmet Kırıkhanuğur Aktif Üye

Seviye:
    o ohh diyeni otobüsçüye hak vereni varya neyse herkes anlatmaya çalıştığımı anladı sanırım bu olay izmirde olacak bir otobüs şoförü bir bisikletliye vurup onu yolun kenarına atacak ve buna seyirci kalacağım allahımı inkar edeyim gebertirim o şoförü videodaki diğer bisikletçilere yazıklar olsun insan bir koşar bakar yaa biz araçlar kaza yapsa yanlarına gidiyoruz varmı yardım edilecek bir durum diye insanlık bumudur yaa ? çok sinirliyim şu an sanırım sussam iyi olacak

9. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    konu galiba yanlış yere açılmış basın medya kısmına açılsa daha iyi olurdu kanımca :)

10. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    o yorumladan bazılarını bende okudum bıskletlı yolu kapamıs gıdıyor otobus soforu haklı bende cok kızıyorum trafıkte bu bıskletlı lere yazıyordu :)

11. Hasan TÜRKER

Hasan TÜRKER Onursal Üye

Seviye:
    ben acık acık soyluyorum. o yorumları yapanların taaaa IQ ben.
    Allahın gerızekalı aptal'ları bıde kendı agızlarıyla soyluyorlar
    "kendı yolları olmadıgı ıcın" beyınsız herıf kendı yolumuz olsa zaten ordan gıderdık.
    Allah bole varlıklardan hepmızı korusun...

Aydın Diricanlı bunu beğendi.
  12. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ükemizi , milletimizi aşağılamak haddimize değildir.Çünkü bizde onun bir parçasıyız.Ancak gerçeklerede gözlerimizi kapatamayız.

Ülkemizde yaşanan kazalarla , o ülkeleri kıyaslarsak açık ara önde olduğumuz görebiliyoruz.

Ayrıca o kazadan sonra o otobüs sürücüsünün, aklını alırlar, hayatını alırlar, özgürlüğünü alırlar da nereden geldiğini şaşırır.Peki , bizde ne olur !!!??? fark burada daha çok ortaya çıkıyor bence...!

Not : Habere yazılan yorumlarda da kültür ve insanlık seviyemiz belli oluyor.O habere OHHH diyenin bir yakınına da bir otobüs çarpsın bu şekilde...Nasıl AHHH oluyor o nidalar görürüz...O zamanda başka bir yüzümüz ortaya çıkar.OHHH diğen vahşi, bu seferde otobüs sürücüsünü linç etmeye kalkar.Halbuki orada yaralı için ambulansı, şuçlu içinde polisi bekler insanlar...!!!

13. Onurleo

Onurleo Yeni Üye

Seviye:
    Burada belediye otobüsü çarpsa hem para cezası ödersiniz hem haksız olursunuz nede olsa belediye otobüsü. Sen misin trafiğe çıkan al sana mantığı ile hareket ederler.

14. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Her yerde bu tür sürücüler var ama cezalarda var.Bizim ülkemizde sınırsız özgürlük,ceza yok fark burada.Düzenin olmadığı yerde anarşi vardır.Allah bütün bisikletçileri bu tür sürücülerden korusun.

15. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    açıkça bu ülkeye bakarsak ne yapıyoruz,,,,ne üretiyoruz,,,ve bu ülke zengin süper bi devletmidir ona bakarım ben,,,,evet yurtdışındada bisiklet kazaları olur sürücü hataları her yerde olur bu ülkede fransız turistlere taciz yapılır ama onlara yardım edenlerde olur her ülkenin kötü zihniyetli duyarsız insanları vardır ben pek bunlara bakmıyorum,,,benim derdim başka yerimizde 80 senedir sayıyoruz,,,, abd uzaya açıldığından beri biz hep seyirci olduk halada seyirciyiz abd yapıyor biz seyrediyoruz adamlar 180 km yi bilmem kaç dakikada çıkarken biz istanbul içinden bir yerden bir yere gidemiyoruz ,,,,atom bombası üzerinde 2500 adet bilim adamı bir araya gelirken bu kadar 2500 adet beyin adamlarınız nerde idi ,nerde beyinleriniz nerde yetişmiş kalifiye üretken beyinleriniz nerde teknolojiniz nerde ve nerde,,,f-35 leri bizmi yapıyoruz hayır locked firması ile rekabete girişecek bi tane silah şirketiniz varmı aselsanın üretikleri ile abd deki silah şirketlerinin ürettikleri arasındaki teknolojik farkı görebiliyormusunuz ,,,
    bu forumda hiç kimse bana abd ile kapışabileceğimizi teknolojik açıdan idda etmesin idda ederse hayal görür ne olduğumuzu bileceğiz aklımızı başımıza devşireceğiz adam gibi oturup çalışıp biz üreteceğiz bisikletin en hasosunu biz yapacağız otomobilinde füzelerinde insansız uçaklarında savaş uçaklarınıda, uzayada çıkacağız üsler kuracağız ,bunları vizyon yapacak parti lazım bu ülkeye borsadan faizden dövizden ,ihracatı dışa bağlı ülkeden süper devlet çıkmaz süper devlet her şeyin en iyisini kalitelisini ve teknolojik üstünlüğünü üreten ülke demektir,,dış pazarlara hakim olma ruslardan, irandan gaz almayacaksınız gazı alıyorsunuz elektiriği ona bağlamışsınız enerjisini dışardan alan bi ülke köledir köle ,,,milyarlarca dolar açık var 73 milyar dolar açık verdik,,,daha çok açık veriririz 30 senedir aynı hikaye kimsenin bi şey yaptığı yok halka karşı oyunlar oynanıyor bilinçsiz halkta bunu onaylıyor,,,yabancı hayranlığına karşı olduğunu söyleyenlerin altlarında mercedes olursa bu inandırıcı olmaz ben çok adam gördüm gevura gevur diyor altında mercedes o mercedes alman malı en az almanlar kadar bi şeyler yapmalıydık ya da japonlar bakın çine gümbür gümbür geliyor gelecek çinin...uzak asyadan bi adet deccal dev geliyor,,biz burda birbirimizi yemeye devam edelim,,,,

16. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    adamın yorumuna akıl sır ercek cinsden değil 4 kişide yorumunu begenmiş o tamponu öyle bi yere takıcanki gerçek ohu ozman çekicek

17. emin tak

emin tak Aktif Üye

Seviye:
    Siz söyleyince fark ettim. Yorumlara bakmadan linki göndermiştim. Şimdi görünce hakikaten sinirlendim. Bu kadar iki yüzlülükte görmedim. Hem sinir olup çarpıyor hem de özür diliyor. Ne tip bir insan merak ettim doğrusu.

Allah ıslah etsin.