Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ingiltere'de Bisiklet Pazarının Büyüklüğü 2.5 Milyar Euro

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Goflet tarafından paylaşıldı.

1. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    İngiltere bisiklet pazarı büyüklüğü 2.5 milyar euro.Yani İngilizler 1 senede 2.5 milyar euro harcamış bisiklet ve yedek parçalarına.

Buda kişi başı yaklaşık 40 eur ediyor.Tabiki herkes bisiklete binmediğine göre bu rakam aslında kişi başına çok daha yüksek.

Bizde kaç para acaba pazarın büyüklüğü.Bilen varsa bilgilendirirse iyi olur.

2. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Güzel paylaşım :) Aslında yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler neden bisiklet ve aksesuarlarının İngilterede diğer ülkere nazaran daha uygun fiyatlı olduğunun en güzel göstergesi, rekabet herzamanki gibi tüketicilere yarıyor. Bizim ülkemizde bisiklet piyasası hala ayrıcalıklı bir alan gibi görülüyor ve fiyatlarda son derece yüksek

3. victory

victory Kıdemli Üye

Seviye:
    Avrupada bisiklet parçalarının en ucuz oldugu ülke hangisi. Yada hangileri . Gidipte tecrube eden arkadaşlarda bilgi verebilirse güzel olur.

4. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aslında avrupada hemen hemen heryerde bisiklet parçaları ucuz ,dükkanlar ve internetteki online shoplardan bahsediyorum.Birde onların yabancı sitelerdeki forumlarındaki ikinic el parça satışları onlar inanılmaz ucuz fiyatlarda.Yurt dışından ürün aldığımızda kargo ücretleri bizi biraz üzüyor.Bizde 4-5 arkadaş toptan alarak kargo ücretini paylaşma yoluna gitmeliyiz diyorum.
    Birde şunun açıklamasını kim yapacak acaba?
    Örneğin yurt dışı çin sitelerinden ürün aldığımızda adamların ulusal postaları kargolar chına post ve hong kong post inanılmaz cüzzi fiyatlarda en azından 1 kg a kadar 1-5 dolar arasında posta ücreti ödüyorlar.
    Birde bizim ulusal postamız olan ptt kargonun yurt dışı gönderi ücretlerine baktığımızda 1 kg kadar örneğin Çin' e 30tl civarında 1kg dan sonrası ise 6,70tl daha veriyoruz.Bu nasıl bir ücret ya.Zaten özel kargolardan bahsetmek istemiyorum.Onlar daha da pahalı zaten.İlk önce devletin bunlara bir çözüm getirerek biraz ucuzlatması lazım bu posta kargo ücretlerini diyorum.
    Fikri olan varsa paylaşalım çözüm üretelim arkadaşlar.

5. mustafa gökce

mustafa gökce Aktif Üye

Seviye:
    eeeee naparsın orada trafik sıkısık bisiklet cözüm burdada hala arabaya yükleniyorlar

6. aslan asker

aslan asker Aktif Üye

Seviye:
    Ben uzun zamandır ptt kargo ile çalışıyorum hatta kartım bile var ilk zamanlar ptt çok uygun fiyatı vardı kilo üzerinden hesap yapıyordu sonra desibel de hesaba girdi hangisi çoksa ona göre oldu şimdilerde gene sistem değişti doğal olarak fiyatlarda arttı artınca talep azaldı devreye tv reklamları girdi. Amerikaya iki kilo birşeyi 50 tl ye gönderdim oradan gelen rakkamlara bakarsak devasa duruyor.Bende her zaman söylüyorum ticarette her zaman sürümden kazanılır zam yaparak kayb edilir eşim işletme bitirdi o derki bir mala rağbet varsa fiyat düşer ama bizde her zaman tersi olduğu için daima kaybetmeye mahkumuz örnek devletin doğalgaz politikası ortada.

Ercan Saygılı ve Niyazi ALTUN bunu beğendi.
  7. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Türkiye'de böyle bir araştırma yapılmamıştır bile. Yani ne kadar harcama yapıldığı falan. Bisiklet hala lüks sayılıp, fiyatların ortada olduğu bir pazar ve bunu hepimiz görüyoruz yaşıyoruz. Parçacısından tamircisine satıcısından bilmem kimine kadar adamlar köşe dönme politakısı güttükleri için olan bize oluyor. Sonra bisiklet yaygınlaşsın. Afedersin ama... Neyse demiyeyim.

yolcu... bunu beğendi.
  8. Samet Ayhan

Samet Ayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bizim insanlarımızn çoğu ucuz kalitesiz mallara yöneldiği için harcama miktarı azdır diye düşünüyorum. Ucuzunu alıp işini görmedikten sonra da insanlar bu işten soğuduğu için bir daha da harcama yapmaya kalkışmıyorlardır.

yolcu... bunu beğendi.
  9. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Katılıyorum. Ve bisiklete hala oyuncak gözüyle bakan kişiler aileler var bir sorun da. Yani spor ya da ulaşım aracı olarak bakmıyor. Çocuğa alayım bahçede sokakta dönsün dursun işte oynasın onla diye bakıyorlar. E oyuncağa fazla para mı verilirmiş. E bir de çin malı piyasası var haliyle. Durum böyle olunca dediiniz gibi ucuza kaçıyorlar.

10. Yunus YILMAZ

Yunus YILMAZ Forum Bağımlısı

Seviye:
    ingiltere , fransa , çin
    bu ülkelerin halkı akıllı
    işlerini biliyorlar.
    bisikleti hem gezi hemde ulaşım aracı olarak kullanıyorlar eskiden beri.
    o kadar paranın bisiklet için harcanması normal bence.
    adamlar kazanıyor . rahatça alıyor onlar için para kazanmak sorun değil .
    çalışmasalar bile devlet onlara kendi veriyor.

bizde ne olcak çok düşük paralar donüyor her sektörde olduğu gibi
    bisiklet sektöründede....

emre ersoy bunu beğendi.
  11. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    bizde bisiklete binene hele ki istanbulda uzaylı gözüyle bakıyorlar

12. yolcu...

yolcu... Aktif Üye

Seviye:
    bizi yönetenlerin hayat anlayışları maalesef hepimizin yaşam şeklini etkiliyor.
    felsefe dersinin lise eğitiminde sadece 2 saat olduğu bir ülkede yaşıyoruz .
    cehalet her tarafımızı sarmış, sarmalamış..

13. Uğur Gerger

Uğur Gerger Üye

Seviye:
    Bisiklet sürmek yorucu, angarya geliyor bize, halbuki bin arabaya bas gaza gitsin, ne güzel değil mi?

Sonra da ''ayy efendim kilo veremiyorum''

Tabii veremezsin. :D :D: :D