İngilizlerin Hollanda' da Bisiklet Turu

Scudo

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
http://www.camcycle.org.uk/events/visits/netherlands/thumbnails/060814bo.jpg

bu foto olayın son noktasıdır. embesiller bile bisiklet sürsün diye yapılmış olan yol kenarı tır-tırı. yoldan çıkmadan önce zıngırdayıp uyanıyorsunuz. heralde hollanda'da bu şartlarda ot çekmeden bisiklete binmek bayağı sıkıcı olurdu. :)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Gayet otlada sağlam ve uyanık biniyorlar...Alışkanlık meselesi:)

O gördüğünüz tırtıklar genelde Şehirdışı-kasaba yollarında rastlanıyor...Yada bazı gezi amaçlı parklarda...
Onun dışında genel ulaşım için olan bisiklet yollarının kenarında kesinlikle böyle şeyler yok zaten genel bisiklet yolu genişliğide o kadar değil...
75-100 cm olması lazım...

camouflage

Üye
Tepki
108
Ülkeler ne ile anılır denildiğinde aklımıza Hollanda denildiğinde hep yeldeğirmenleri gelir.
Bunun bisiklet olarak değiştirilmesini talep ediyorum :) Zira iki yeldeğirmeni gördüğüm ülkede binlerce bisiklet gördüm :D

• Beğen
Tepkiler: Ali AKTAŞ

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
gerçekten çok güzel resimler ve bir okadarda güzel paylaşımından dolayı sana tşk ederim.valla resimlere imrenerek baktım ve neden bizde olmasın diye düşündüm belki yetkililer bu yazı ve konuya önem verir

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
ama normaline uygun olarak hollanda yolları bu şekilde çok güzel zannetmiyorum kaza olucagını çünki dalgınlık olucagını düşünmüyorum pedalmı çevirim dalgınlıgımı düşünim :D

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
Hollanda'da bisiklete binmek aslında hiçte zevkli değil:) Çünkü belli bir hızı aşamıyorsun ve yavaş yavaş sollamak zorundasın:D Bir yolada 2 bisiklet sığıyor zaten. Bence trafikte kullanabildiğimiz için Türkiye'mize şükredelim;):D

• Beğen
Tepkiler: Şerif Şentürk

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Hayran kaldim :):):)
Bizde bir toplanip gitsekmi ne ?
Acaba vize verirlermi :)

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
fotolardan anladımğım bir kaç şey
1-düzenli yolları var
2-bisikleteliye saygı var
3-kurallara uyuluyor
4-bisikletleri ise günlük kullanıma göre mütevazi bir tarzda:)
5-kask kullanmazlar(ülkemiz gibi):Skull-175
6-gezi için güzel yerleri var keyifli sürüşler olabilir
7-bisiklet günlük hayatta bir ulaşım aracı aynı zamanda (bunun bir nedeni de coğrafi yapının müsait olması ve bisiklet kullanımına uygun altyapının sunulması)
8-bisikletlerinin çoğunda çamurluk,sepet, bagaj var sanırım jantlar ise sanırım 28" bir kısım bisikletler ise hobi özel üretim
9-bisiklet parkları takdire şayan
10-geniş kitleye yayılan bisiklet kullanımı küçük yaştan itibaren bisiklete karşı sıcaklık oluşturur o çocuklar ilerde bisiklete biner kullanır, bisikleti kullanmasa dahi bisiklete ve bisikletliye karşı trafikte daha itinalı olur.

başkaca ayrıntıları vardır tabii benim ilk izlenimlerim bunlar

• Beğen
Tepkiler: ozgur_jeo

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
Ne kadar güzel resimler bunlar ya. Yağmur yağıyor galiba bazı resimlerde yağmurluklarıyla yol alıyorlar. Bide hiçbirinde kask göremedim trafikte binmedikleri için tehlike az diyemi kask takmıyorlar acaba.

evelent

Aktif Üye
Tepki
98
kask, dizlik hatta zırh gerekli bizim güzel ülkemizde bisiklete binmek için...

ne çıkarım yapılabilir ki bu fotoğraflara bakıp. imkansız!! bu kadar işte.. imkansız!:(

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
süper ya bizim ülkede göremeyiz çok zaman lazım bizimkileri eğitmek için

dün bir şehirplanlama yapan arkadaşla konuştuk bu konuyu adamın bana söylediğişey bizim ülkede bisiklet yolu olmaz

• Beğen
Tepkiler: bisikletseven

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
@halil atalay

Halil Bey arkadaşınız üzücü de olsa gerçekleri söylemiş. Yöneticilerimiz bu konuda pek istekli değil bunu birkez daha duyduk.
@halil atalay
Onun için sözünüzün bu kısmı da gerçek. Yine de duyarlı illerimizden biri Konya'dır. Bu gerçeği değiştirmek zaman alsa da değişim başladı. Eminim siz biz hepimiz bu değişimin bir parçasıyız.

lukunku86

Aktif Üye
Tepki
47
@bisikletseven

diğer 9 maddeyi ezip geçercesine 5nci maddeyi neden dikkate almadıklarını anlamak güç harbiden :D hızlı gitmedikleri, gidemedikleri için mi acaba :D

Tepki
39
Seçimler sonucunda yenimahalleye gelen kişi bisiklet yolu yapıcam sözü vermişti.İşte fırsat :D:D