Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İncirlik-Kürkçüler Turu / Adana

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında BF Okuru_ tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Abimle birlikte şöyle bir İncirlikten çıkıp, Abdulhadi yolundan Kürkçülere doğru gidip aynı yoldan gelmeyi planlıyorduk ama giderken rastladığımız köpeklerden dolayı dönüş rotasını değiştirdik çünkü bir köpeğin beklediği yer çok güzeldi, giderken rapma aşağı olduğu için bizi yakalayamadı ama aynı yoldan gelseydik o rampayı bizden daha çabuk çıkardı :D Köyün içinde fotoğraf çekilemedik çünkü nerden yola çıkacağımızı arayıp duruyorduk.Gene yoldaki amcalardan yabancı turist muamelesi görüp hello şeklindeki hitaplarla karşılaşıyorduk bizde onlara Selamun Aleyküm diyorduk :D Birde gerçek turist gördük iki yabancıydı sırtlarında çantalar ve ellerinde botonlarla dönüş yolumuzda, güvenlik şeridinde karşılaştık, elimizle birbirlerimize selam verdik.Bu sabah ki turumuzda da gene kasksızdım ama şuanda Kaskım elime ulaştı bir sonraki seferde kaskımla çıkacağım yola ve formada yarın öğlen elimize ulaşacak :)

Meşhur rampa ve yoldaki çıktığımız tek rampa diğer rampalardan hep indik :DRotamız kırmızı renkli yol.

Tarlaların arasında sakin bir yerde durduk fotoğraf çekmek için

Etraftaki işcilerin hasat yaptığı patates ve taze soğan kokuları eşliğinde yolumuza devam ettik

Kürkçüler Ceza Evi
    İncirlik'in girişine yaklaşırken Çimento Kavşağında durup son fotoğraflarımızı çektik

Toplam yol: 23 km
    Süre: 1 saat 30 dakika

2. Eren TAŞKIN

Eren TAŞKIN Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba

Ben şu an İzmir'de bulunuyorum(Okuldan dolayı) ve 12 Haziran'dan sonra Adana'da olacağım.Ege Üniversitesi Bisiklet Topluluğu üyesiyim ve aynı zamanda burdaki yerel turlarda'da (yancı,artçı olarak) katılımcıyım.

12 Haziran'dan sonra müsait olduğum bir gün de aynı bölgeye tekrar bir tur yapmayı düşünüyorum müsait olursanız tanışmak ve turu sizlerle beraber yapmak isterim.

Hatta turun dönüşüne başlamadan kürkçüler durup soluklanabileceğimiz bir şeyler yiyebileceğimiz bir yer de biliyorum.İzmir'deki turlardan alışkanlık olarak dönmeden önce birşeyler yemek güzel oluyor.

Bisikletim İzmir'den Adana'ya benden önce otobüsle kutulanmış ve kısmen parçalanmış şekilde gelecek ve Adana'da taşıma sonrası ayarlarını yaptırabileceğim güvenilir bir bayii'de aramaktayım önerdiğiniz birileri var mıdır?

3. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba,

Bende Kayseride bulunuyorum(okuldan dolayı).Benim son finalim 10 haziranda ve bende 12 hazirandan sonra Adanaya geleceğim.12 hazirandan sonra uygun bir zamanda tanışabiliriz ve aynı bölgede tur yapabiliriz birlikte.Bizde abimle sıkılıyorduk, yeni bisikletçilerle tanışmak iyi olur.

Güvenilir bayi-servis olarak Dağ Bisiklet var, Adliyenin karşısında Cam Gözün yanında.İbrahim Usta baya bilgili bisiklet konusunda eminimki size yardımcı olacaktır :)

4. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba arkadaşlar güzel bir tur olmuş bende ceyhandayım sizlerle tanışmak isterim

5. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    umarım karşılaşırız bir gün :)

6. altınsoy izzet

altınsoy izzet Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Hüseyin. Adana Ceyhan arası bir gezimiz olmuştu fakat tanıdık birilerinin olması dışardan gelenler için daha iyi olurdu sanırım. Facebook da Çukurova Üniversitesi bisiklet gezginleri olarak tanışalım. 19 mayısta kısmet olursa yine bir tur olacak. gece cadır kurup kalcak güvenli bir yer bakıyoruz.

7. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba forum kısa süreliğine kapandığı için mesajı yeni okudum ve çok üzüldüm elimden geldiğince yardımcı olmayı isterdim kısmet olmadı inşallah başka turlarda görüşmek üzere kendimi hazır hissettiğimde planladığım turlarda pedallaşmak dileğiyle iyi pedallar :)

8. Ahmet Salih Özenir

Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Nedir bu bisikletçilerin çilesi?.. :D Köpekler yüzünden rota değiştirmeniz kötü olmuş ama yine de epey gezmişsiniz. Çukurovanın sıcakları yavaş yavaş hissettiriyor kendini, paylaşımınız için teşekkürler.

BF Okuru_ ve altınsoy izzet bunu beğendi.
  9. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba.:)
    Çok güzel bir tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık.
    Paylaşımınız için teşekkürler.:in:

10. Utku Aybar

Utku Aybar Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar bende 10u gibi adanada olacağım. bütünlemeler yüzünden ankaradayım şuan.yanlız bir sorum daha var.sizle böyle tur yapma istiyorum ama kararsız kaldığım için daha bisiklet alamadım.sizde neler var.mtb, yol,tur... yada bana ne önerirsiniz.bana her türlü kamp çadır vb uyar.birde bu ibrahim ustada 2. el bisikletler satılıyormu acaba

11. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    keyifli bir tur gerçekleştirmişsiniz.
    bu güzel paylaşım için teşekkürler...

BF Okuru_ bunu beğendi.
  12. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    tur yapan başka kimse yok mu adanada :D yada bu taraflara gelen yok mu :D

13. emre karakoç

emre karakoç Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslında bu çevrede bisiklete binen çok insan var ama sanırım forumda paylaşmıyorlar. Emin Oğuz Abi var mesela o nerdeyse her gün bir yere tur yapar ama forumda yoktur. Face book tan paylaşır. Geçenlerde Ahmet Salih beyle yaptıkları Antakya turunu Ahmet bey forumda paylaşmıştı. Ben ilk defa yaptığım parkurları başkalarına rehber olması amacıyla paylaşıyorum ama epeydir yeni bir parkur yapamadığım için paylaşımım olmadı. Ama kuzeyde cidden dağ bisikleti için muhteşem parkurlar var.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=80924&highlight=kurtarma

Ahmet Salih Özenir ve BF Okuru_ bunu beğendi.
  14. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Sizin paylaştığınız turları takip etmiştik, çok güzeller :) umarım bir gün sizlerle birlikte pedallarız o yollarda