ince sibop

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
bisikletimi hafifletmek için birkaç parçayı değiştirmeye karar verdim.hafifletmeye tekerleklerden başladım.şu anda cst nin 195 gr lık iç lastiğini kullanıyorum.yeni alacağım lastik 120 gr civarında fakat ince sibop.ince sibobun kullanım açısından normal siboplardan farkı varmıdır.incelik dışındaki mesela her gittiğim bisikletçide lastiği şişirme sorun olurmu gibi.

Scudo

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@umutkahraman

M.Cilasun Bayülgen arkadaşın dediği gibi,benzincide uygun basınca yakın şişirmek için, yanında adaptör taşımak iyi olur.
(link)
Bu linkte, Ender bey ince sibop adaptörü'nün orjinalinin ve de kendi yaptığının fotograflarını koymuş.

Not:Ben de ince siboplu 28" lastik kullanıyordum..Çift taraflı pompa da var.Ancak yine de tahmini hava basıldığı için,yolda şişirme sağlıklı olmuyor.Linkteki gibi orjinal adaptör bulamadım, kendim adaptör yaptım...Şişirirken az da olsa hava kaçıyor.Bu nedenle de bir süredir araba sibop kullanmaya başladım...

• Beğen
Tepkiler: umutkahraman
Tepki
205
valla ben bi adaptor felan tasımıyorum umutbey sibobu biraz gevsetin kompresorle basın havayı hortumun ucunda bi aparat olmasın yinede basarsınız ben bi sıkıntı yasamadım

• Beğen

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@mustafa kemal güler

Kompresör hortumunun ucundaki parça olmazsa tabii ki hava basılır.
Benzincilerdeki kompresörlerin ucundaki parçaların hepsi aynı tip değil...Kimi kolayca çıkartılır,kimini ise çıkartmak problem olabilir..

• Beğen