Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnce lastik kullanıımı

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Eray Helvacı tarafından paylaşıldı.

1. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar ince lastğin avantajları ve dezavantajları nedir hız açısından nasıl yada yol lastiğimi daha iyidir (kalın lastik) :)

2. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    mtb için kullanılan ince slick lastiklerden bahsediyorsanız açıklamada bulunayım

bir kere hız açısından çok fark edilir. hele harcanan enerji % 30 oranında azalır. ama slick lastiklerle arazi yapılmıyor bu da dez avantajı. kaldırımdan inerken veya sivri bir yerde sürtersen yarılma riski de fazla

baska bir dezavantajı ise. kalın lastikten slick lastiğe geçenler tekrar kalın lastiğe geçince zorluk yaşıyorlar bir süre :D

3. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    26 X 1.50 Rubena almak üzereydim yorumunuzu okudum. Gerçekten yarılma riski fazlamı? Kaldırımdan inerken yada sivri bir yere denk gelirsem yarılır mı?

4. Cengiz ADANUR

Cengiz ADANUR Aktif Üye

Seviye:
    Kişisel görüşüm ister asfaltta ister formula pistinde kullanın mtb için 26x1.75 den daha ince lastik caiz değildir :) Asfalt kullanımı için ideal olanı 1.75, arazi içinse 2.00 yada 2.10. Ben düz yolda 1.75 slick, arazide 2.00 dişli tercih edilmesinden yanayım.

5. cihan celik

cihan celik Aktif Üye

Seviye:
    yaklasik 500 KM'yi maxxis xenith 1.50 full slick(dissiz-dumduz-kabak) ile yaptim. Birak yarilmayi patlama bile yasamadim. Ama basinci yuksek oldugu icin 20 cm lik kaldirimlardan inerken ve cikarken bisikletten iniyorum. Belki birsey olmaz ancak temkinli kullaniyorum. Ama arkadasin yazdigi gibi kisin 2.10luklari taktigimda zorluk cektim. Kullanasim gelmiodu, pedal cevir cevir gitmiyor falan.

6. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    2Km si orta eğim de günlük 6KM yol yapmayı düşünüyorum. Yaşım 36 Kondisyon 0 :( 1.50 lastik almaya karar vermiştim. Hatta şunu http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-rubena-1-cift-ucretsiz-kargo-77613767/detay/ alıyordum. Ancak sorun yaşamak istemiyorum.

1.50 mi? 1.75 mi 1.90 mı alayım diye kafam karıştı şimdi. 1.50 lik lastiğin en büyük avantajı daha az güç gerektirmesiydi benim için. Bisikletim Bianchi Meta Pro Boyum 1.80 kilom 80 sizce ne yapmalyım...