Inbike yol bilgisayarı

Febepo

Üye
Tepki
2
İsim
Berk Polat
Bisiklet
Salcano
Cümleten iyi akşamlar linkteki yol bilgisayarını kullanan var mı acaba saat ayarı ve jant seçimi için soru soracaktım da?
(link)

Scudo

Febepo

Üye
Tepki
2
İsim
Berk Polat
Bisiklet
Salcano
Hocam bu saat ayarlama olayı nasıl oluyor. Bi de benim bisiklet 27.5 boyutunda ama klavuzda en yüksek 27 yazıyor iki farklı şekilde (link) mesela burdaki tabloda 2 farklı seçenek var hangisi olmalı? Teşekkürler :)
Edit: bisiklet salcano ng555

Dosyalar

Tepki
71
2170 yapacaksın kardeşim, benimde 27.5x 2.1 lastiğim, senin lastik ölçün kaç? Aynı ise 2170 yap, saatin ayarı için ekranda saat kısmına gel, sol tuşa basılı tut 3 sn sonra ayar kısmı çıkcak, sağ tuş ile güncel saati ayarla sonra tekrar sol tuşa basıp bitir

Febepo

Üye
Tepki
2
İsim
Berk Polat
Bisiklet
Salcano
Hocam benimki 2.20 lastik olur mu acaba? Teşekkür ederim deneyeceğim :) edit : saatte sola üç basınca time sayfasına atıyor 0.00.00 diye sağ basınca da sayfa değişiyor

Yardım halen çözülmedi sorun :(

Tepki
18
İsim
Yusuf
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
arkadaşlar merhaba,
aşağıdaki ürün fiyat/performans açısından nasıldır bilgisi olan/kullanan/önerisi olan değerlendirebilir mi acaba ?
sürekli kullanmıyorum katlanır bisikleti, ara sıra spor olsun vakit geçirsin diye kullanıyorum (sık sık kullanmak istesemde vakit bulmak zor oluyor malesef) o yüzden çokta profesyonel bir alete gerek duymadım.. ha bu alete gerek var mı derseniz onada yok ama görünce bi heves ettim sanırım :)

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
20200418_222400.jpg

Yaklaşık 10 gündür bisiklet kullanıyorum ve ne dürttü bilmiyorum ama ayarları (setup, tekerlek çember ebatı vs.) bir kontrol edeyim dedim ve ilginç bir durum ortaya çıktı. Normalde Max. Hız 31, toplam yol 69km iken, aynı değerle güncellediğimde max.hiz 49.9, toplam km 110 oldu 😠 ortalama hız 9 iken sinsi 14.6 oldu. Ben 30 zannederken 50 ile mi gidiyormuşum yani? Tuhaf bir durum. Yarın telefondan gps ile hızı takip edip karşılaştırmak en doğru sonucu verecek sanırım.
@HakanAydn abicim halen aynı bilgisayarı kullanıyoruz sanırım. Yaşamış olduğum durum hakkında bilgin varmı acaba? İki defa baştan setup yaptım sonuç aynı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Voltaire muhtemelen teker çevresini değiştirdin, 31/69 , 49.9/110 oranları yakın . yani belliki bir katsayı değişmiş. birde aklıma 31 in mil, 49.9 un km olabileceği geliyor..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Voltaire muhtemelen teker çevresini değiştirdin, 31/69 , 49.9/110 oranları yakın . yani belliki bir katsayı değişmiş. birde aklıma 31 in mil, 49.9 un km olabileceği geliyor..
Ama hiçbir değeri değiştirmedim. Sadece kontrol etmek için baktım fakat bir katsayı değişikliği olduğu kesin. Tekrar kontrol edeceğim şimdi.
KM
I-2105 (700cX23)
II-2016 (ikinci bisiklet yani boş olduğu için bir değer fazla verdim)
K=74 (kilom)
I=0200 (bakım)
II=0300 (bakım)

Sonuç: 49.9 Max. 14.7 ortalama hız, 110 toplam mesafe! Sorun ne acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şimdi gps ile Google Haritalar ve BiceTracker ile ayrı ayrı test ettim evet baştan beri hatalı imiş 😱 ben 30 ile gittiğimi sanıyorken meğer 50 ile gidiyormuşum 😁

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Voltaire iyiki 60 görmeye çalışmamışsın. 😁 zamanında 2 motor gidiyoruz, arkadaş bir yerden sonra önüme geçti ve deli gibi basıyor, oysa sakin biridir. petrolde durunca dedim sen n'apıyorsun. 110 hiç çıkmadımki dedi. meğer sıfırlıyorum derken km yi mile çevirmiş. 1 mil 1.6 km bu arada, adam 110 a dayanmış göstergede.
birde demez mi "bende niye insanlar bu kadar yavaş gidiyor diye söyleniyordum"..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Voltaire iyiki 60 görmeye çalışmamışsın. 😁 zamanında 2 motor gidiyoruz, arkadaş bir yerden sonra önüme geçti ve deli gibi basıyor, oysa sakin biridir. petrolde durunca dedim sen n'apıyorsun. 110 hiç çıkmadımki dedi. meğer sıfırlıyorum derken km yi mile çevirmiş. 1 mil 1.6 km bu arada, adam 110 a dayanmış göstergede.
birde demez mi "bende niye insanlar bu kadar yavaş gidiyor diye söyleniyordum"..
Yeminle bende kaç gündür benzer şeyler diyordum kendime... 😊 Neyse, en azından motive edici bir sürpriz oldu. Ya tam tersi olsaydı!

yituk

Üye
Tepki
0
Ama hiçbir değeri değiştirmedim. Sadece kontrol etmek için baktım fakat bir katsayı değişikliği olduğu kesin. Tekrar kontrol edeceğim şimdi.
KM
I-2105 (700cX23)
II-2016 (ikinci bisiklet yani boş olduğu için bir değer fazla verdim)
K=74 (kilom)
I=0200 (bakım)
II=0300 (bakım)

Sonuç: 49.9 Max. 14.7 ortalama hız, 110 toplam mesafe! Sorun ne acaba?
Kullanma kilavuzu nu kaybetmistim ll ne diye bir saattir ariyorum meger 2. Bisiklet ayari imis tesekkur bilgi icin birde uzun kullanmama durumu kışın gibi komple kapatma tusu vs var mi bunun onu bulamadim pili mi sokmemeiz gerekiyor