Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ilk yol bisikleti olarak purefix ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Nefertati tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Nefertati

Nefertati Yeni Üye

Adı:
    Ozge BA
    Seviye:
    çocukluktaki bisikletleri saymazsak ilk defa bisiklet alacağım. şehir içinde bazen de eymirde göl kenarında kullanmak niyetim. purefix crosby modeline bayıldım ama hiç bir teknik detaydan anlamıyorum. tek bildiğim çok güzel ve vitessiz oluşu. alıp sadece izleyeceğim bir bisiklet mi olur yoksa kullanmaktan da aynı ölçüde keyif alır mıyım?

http://purefixturkiye.com/bisiklet/purecity-stepthrough-crosby

2. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle başlık yol diye açılmış ama verdiğiniz linkte şehir bisikleti kategorsinde lady bike diye tabir edilen bir bisiklet bulunuyor hemde 1600 tl Pardon 1599 tl :D. Şimdi o para bu bisiklete verilmez renk ve tasarımdan başka hiç bir özelliği olmayan bu bisiklet yerine o aralıkta bir bütçe ile Son derece konforlu ve vitesli olan sizi yormayacak şık tasarımlı bir çok bisiklet alınabilir.Marka olarak araştırmanızı öneririm.Mesela :
    GAZELLE ORANGE - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 253265586
    Mutariden meraklisina gazelle nexs - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 252501664
    GAZELLE ORANGE XTRA - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 255256050
    GAZELLE MARKA TERTEMİZ BİSİKLET - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 249936938
    GAZELLE 28 JANT 57 KADRO,27 VİTES,ÜCRETSİZ KARGO,KELEBEK GİDON.. - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 246645055
    GAZELLE PUNTO ALÜMİNYUM KADRO ŞEHİR BİSİKLETİ 900 tl - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 238341916

özgürakt bunu beğendi.
  3. Nefertati

Nefertati Yeni Üye

Adı:
    Ozge BA
    Seviye:
    @D.Mustafa ben gerçekten hiç anlamıyorum direk yolda kullanılan bisiklet olarak yazdım (dağ tepe değil anlamında) forumu terk etsem iyi olacak sanırım :D

phardon bunu beğendi.
  4. fatih acar

fatih acar Üye

Adı:
    Fatih ACAR
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sen nerede kullanacağını ve bütçeni söyle herkes sana yardımcı olur. Ama alacaksan Upgrade etmeden kullanacağınbir bisiklet seçmeni ve malum kış sezonunda olduğumuz içinde kıyafet ve ekipman bütçesini de kenara ayır....

5. Nefertati

Nefertati Yeni Üye

Adı:
    Ozge BA
    Seviye:
    @fatih acar cok tesekkur ederim. Ankara'da sehir icinde kisa mesafede ve eymir mogan gibi gollerin etrafinda yani genelde asfalt ve duz yollarda kullanacagim. Bisiklete ekipman haric ayiracagim butce 700 ile 1500 arasinda olacak

6. yeyu

yeyu take me back to my bike on the road

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hocam ilk linkteki bisiklet çok pahalı be ya.

7. Atacan

Atacan evden işe, işten eve

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Nefertati purefix öncelikle görsel olarak öne çıkan, arkasından teknik özellikleri gelen bir marka. Bu teknik özellikleri kötü olduğunu düşündürmesin, herhangi bir markanın single/fixie tarzı bisikletleri de 1000-1500 aralığından başlıyor. Gönderdiğiniz bisiklet ile çok rahat şehir içinde dolaşırsınız, fakat vitessiz olması sebebi ile ve yeni başladığınızı belirttiğiniz için yokuşlarda zorluk çekebilirsiniz. Azimliyim yapacağım diyorsanız, ve özellikle şeklini beğendiğiniz için alınabilir. Sürme keyfi olarak apayrı bir tür bunlar, başlayınca bırakılamıyor. Bu seneki transcontinental yarışlarında adamın teki alp dağlarını fixie (single değil) ile geçerek gelmişti, yani yokuşu da çıkan çıkıyor :)

Yalchinosis bunu beğendi.
  8. Kazuya

Kazuya Omnia Causa Fiunt

Adı:
    Emrah
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @Nefertati bisiklet gerçekten çok şık fakat sürekli eymiri turlayan biri olarak söylüyorum, bu bisiklet sizi baya üzer eymirde. Keyfekeder tur atıp bı kahve içerim derseniz problem olmaz ama birkaç tur atayım, biraz da spor olsun derseniz çok yorar sizi. Özellikle balık-sucuk satan kafeleri geçtikten sonraki kısa ama dik yokuş baya üzer:)

9. ilker

ilker Forum Bağımlısı

Adı:
    İlker
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bisiklete bu kadar yabanciysaniz en güzeli Ankara'daki bisikletcilerden birine gidip yardım alarak boyunuza, huyunuza uygun bir seçim yapmanız. Performans bisiklet, Erdoganlar, Delta, Gungorler gibi bir çok güzel bisiklet mağazası var. İnternetten araştırıp, iletimsime geçin derim. İyi günler

Eibec bunu beğendi.
  10. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    cYclopath bunu beğendi.
  11. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Fırat Y. Ben de almak için aradım fakat stok tükenmiş ve en erken 2016 sonu gelecekmiş yeni ürünler. '16 sonu derken son çeyreği felan değil aralık ayındaymış :D

Fırat Y. bunu beğendi.
  12. kudretozbay

kudretozbay Kıdemli Üye

Seviye:
    Purefix in o paralari hakedecek kadar kaliteli oldugunu dusunmuyorum.Arkadasin attigi gazelleler cok cok ust seviye ve bir dip not daha fixie ile yokus cikmak standart bir yol bisikletine gore cokdaha kolaydir tabi dogru disli kombinasyonlari dahilinde asil zor olan yokus inmektir

13. aknorl

aknorl Kıdemli Üye

Adı:
    akın oral
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Fiyata gelene kadar herşey çok güzel çok tutarlı. Diğer taraftan kron'a falan saydırıyoruz pahalı diye.. adalet istiyorum....

14. aknorl

aknorl Kıdemli Üye

Adı:
    akın oral
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Fiyata gelene kadar herşey çok güzel çok tutarlı. Diğer taraftan kron'a falan saydırıyoruz pahalı diye.. adalet istiyorum....

Ozan Cansel bunu beğendi.
  15. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @kudretozbay Kabül üst seviye fakat 1599 tl yi o bisiklete vereceğine gazzele e binip her yeri rahat rahat dolaşır Ki sağlamlığını tartışmaya bile gerek yok. Ama sizin yorumunuzada katılıyorum.

kudretozbay bunu beğendi.
  16. Nefertati

Nefertati Yeni Üye

Adı:
    Ozge BA
    Seviye:
    Hepinize ayri ayri cok tesekkur ederim bu hafta bahsedilen bisikiletcileri de bi gezip kafami netlestirmeye calisicam tekrar burdan sorarim ayrintilari daha cok bilgiye ihtiyacim olacak :)

17. Nefertati

Nefertati Yeni Üye

Adı:
    Ozge BA
    Seviye:
    Internetten baktiklarim arasinda schwinn cream 1 700c w sehir/tur bisikleti buldum delta bisiklette fiyati 1600 purefixten bi tik ust gozukuyor ancak yorumlariniz varsa tabi cok faydali olur