İlk Yol Arkadaşım, Btwin Triban 3, -Hedwig-

Tepki
1
Ben de uzun zamandır bu bisikleti kullanıyorum. Çok memnunum ve piyasada muadili bir çok bisiklete göre çok iyi ve ucuz :D .
Ufak bir iki önerim olacak. Aktarıcılar Microshift sistemi, ilk başlangıçta sıkıntı yok gibi ancak bir süre sonra sizi mutsuz edebilir :( ; özellikle ön aktarıcı agresif sürüşlerde sıkıntı yapabiliyor.
Ben aktarıcıları shimano sora st 2300 ile değiştirdim; artık çok daha seri ve akıcı (yurt dışından uygun fiyata veya yurt içinden de toplamda ikisini birden 75-100 tl arasına alabilirsiniz). Ayna koldaki ufak dişliyi devre dışı bıraktım (zaten çok aktif kullanmıyordum), fren/vites kollarını hiç ellemedim gayet iyi idare etmekte. Lastiklerin ıslak zeminde yol tutuşu çok düşük, hızlı/seri kullanıyorsanız buna çok dikkat edin. Yaklaşık 100 km'yi geçtikten sonra göbekleri ya kendiniz ya da bir ustadan yardım alarak bakım yaptırın ( ben kendim açıyorum) ama ortalama 750 km içinde ciddi aşınmalar olabiliyor.
Benim kafamda bir sonrakini Triban 500 veya Salcano APEX almak vardı ama bunun maşasını, gidon vb. aksamları karbon ile değiştirip revize etmek de olası düşüncelerim arasında.

Scudo

İlbey Yağcı

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
b'Twin
@M.R.SEZGİN

Önerileriniz ve ayrıntılı yazınız için çok teşekkür ederim :) şimdilik bir sorunum yok ama ben de sizin gibi ilerde ufak dokunuşlar yapmak istiyorum. Aktarıcılar benim de aklımda bu kışı çıkartayım düşünmüyor değilim, kullanımım agresif değilim ama bazen aynakol değiştiricisi sıkıntı yapabiliyor nadir de olsa. Frenlerden memnunum, tahminimden çok daha iyi. Bisikletin darbe sönümlemesi ve yumuşaklığı benim için şimdilik ideal.

Göbeklere bakım yaptırıcam decathlon'da. Bu bisiklet artık bana evlat olur :) o yüzden parçaları ilerde yükseltip bisiklet artık ''bırak yakamı'' diyene kadar binerim, sonra da yeğen kuzen biner bi bakmışsın klasik olmuş :D