Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Yardimm

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında çirkin tarafından paylaşıldı.

1. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Konuyu önce sağlık bölümüne ekledim ama baktım ki tık yok. E madem ki bu da bi ilkyardım organizasyonu aldım buraya da koydum. Uyuma grup.

Uzun zamandır sağlam bir ilk yardım dersi arar dururum. Kızılay'la görüştüğümde belli bir sayıya ulaşınca hafta sonları ders verildiğini öğrenmiştim. Sudüşen deki kazadan sonra bu konuda bir çalışma yapmak gerektiğine iyice kanaat getirdim. Yakışıklı paramedikimiz Tolga bir sunum hazırlayacaksa da benim önerim yine Tolga'nın rehberliğinde Kızılay'dan randevu alıp topluca uygulamalı ilk yardım dersi almak. Yaz sıcakları bastırdığı için hafta sonları uzun soluklu turlar düzenlemek iyice zorlaştı. Fırsattan istifade bi cumartesimizi buna ayırmayı teklif ediyorum.Bu konuda fikirlerinizi yazarsanız memnun olurum.

2. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    Günlük yaşamda her an, bisiklet kullanırken, Hastalanma, yaralanma durumlarında ortaya çıkan kalıcı sakatlık ya da ölümlerin en önemli nedeni olay yerinde anında ve doğru müdahaleyi yapabilecek ilkyardımcılar olmamasıdır.

İlkyardım eğitimi almış kişilerin doğru müdahaleyi zamanında yapması hayat kurtarıcı olacaktır.

"Avrupa Yakası Pedal Gurubu" olarak turlarımızda yaşanan bir kaç kazadan sonra ilk yardımda ne kadar yetersiz ve müdahalede hiç bir şey yapamamanın ezikliğini yaşadık.

GEA 'nın Uzman kadrosu ve donanımı ile biz sporculara geçen yıl ilkyardım eğitimi sağlandı.

böyle yararlı bir uygulamanın gündeme gelmesi sevindirici,konunun önemine istinaden müsait olan herkes bu kurslara katılmalıdır.

geçen yıl yaptığımız ilk yardım eğitimi ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz

TOYGAR YONTGAN, paramedik34 ve CEM ATEŞ bunu beğendi.
  3. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bir ilk yardım kursu düzenlecekse sizinle birlikte katılmaya ya da bu konuyla ilgili çözüm olabilecek her türlü girişime varım..:in:

TOYGAR YONTGAN bunu beğendi.
  4. paramedik34

Seviye:
    Merhaba Nedret Bey..
    Vermiş olduğunuz linki incelemek istiyorum ancak link açılmıyor.. Bu notların başka bir elektronik adresi var mıdır acaba?

Saolun..

5. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Nedret Günaydın ve paramedik34 bunu beğendi.
  6. paramedik34

Seviye:

Sizin verdiğiniz linki inceledim.. Moderatörün verdiği link ile uyuşuyor içerik olarak. Geri bildirimleri de okudum ve insanların bu kurstan memnun olduklarını gördüm.

GEA Bakırköy şubesi olarak verilen bu kurs merkezine telefonla ulaşmaya çalıştım şimdi. Ancak bir alt katta bulunan başka bir sürücü kursu yetkilisinin geçen sene GEA'nın tadilatta sonra taşındıklarını ve yukarısının şu anda kapalı olduğunu söyledi. Nereye gittiklerinide bilmiyorlarmış.

Araştırmaya devam ediyorum, eğer GEA geçen seneki kursunu aynı şekilde verecekse bu kurs kaçmaz. GEA hakkında her hangi bir bilgi bulan payşassın bizimle lütfen.

Benim forumdaki sporcu sağlığındaki ilk yardım bilgileri önümüzdeki hafta resimleri ile düşecek foruma.
    Yinede gerçeği gibi olmasada görsel olarak epey bir fikir verektir size.

Aramaya devam..

7. paramedik34

Seviye:
    Arkadaşlar,

GEA merkezi üsküdar taşınmış. Telefonla konuştum biraz önce.

Egenur Hanım açtı telefonu. Kendimi tanıttıktan sonra geçen sene Bakırköy'de verilen eğitimi anımsatarak önümüzdeki dönemlerde böyle bir kursun olup olmadığını sordum.

Kendileri bana ilk yardım seminerlerinin zaten ücretsiz olduğunu, önümüzdeki yakın süreçte şimdilik böyle bir planın olamadığını söyledi.

Bende kendisine bir pedal sever olduğumu, üyesi olduğum ancak sahibi olmadığım bir bisiklet forum sitesinde geçen seneki gibi ilk yardım kurslarına ilgi olabileceğini söyledim. Belki istediğiniz katılımcı sayısını sağlanabilirse bize bir dönem açılabilir mi diye sordum.

İlk yardım seminerlerini veren kişilerinin şu an orada olmadığını, onlar gelince bu talebimizi ileteceğini ve sonuç olumlu ya da olumsuz bile olsa telefonla bana geri döneceğini bildirerek konuşmayı bitirdik.

Bakalım neler olacak..:D

8. paramedik34

Seviye:
  9. TOYGAR YONTGAN

TOYGAR YONTGAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dostlar güzel bir konuya değinmişsiniz sizlerleyim

paramedik34 bunu beğendi.
  10. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu gün işlerden fırsat bulursam Kızılay la görüşüp bilgi aktarımı yapacağım.

11. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar
    İlk yardım kursu ile ilgili yaptığım araştırmaya sonuçlarını sizlerle paylaşmak istedim.
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi Acil yardım ve cankurtarma müdürlüğünün ücretsiz kursları var ancak ekim ayına kadar grup kursu açmayacaklarını söylediler. Ekim ayında açılan kurs hafta sonu olacak. Görüştüğüm Ayşe hanım inanılmaz kibar ve görev bilinciyle dolu birisiydi. Yardımcı olmak için resmen çırpındı diyebilirim.
    Bir de Kızılay Üsküdar şubesi kurs verdiğini söyledi ama görevli Serap hanım yıllık izindeymiş. Sonra izinden beni arayarak şartları anlattı. Kızılay ın kursu ücretli. AB standartlarına göre ve yine AB ülkelerinde geçerliliği olan sertifikalı kursları var. 2 gün sürüyor. Toplam 16 saat. İstediğimiz bir yerde veya onların belirlediği bir merkezde eğitim veriyorlar. Ücret maalesef çok tuzlu 236 TL. Bir de bu sertifikayı vermedikleri bir kurs var. Aynı şeyleri öğreniyorsunuz ama
    sertifika vermiyorlar. O da 100 TL. Şu anda edinebildiğim bilgiler bunlar.

paramedik34 ve murat ilhan bunu beğendi.