Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk ve son bisikletim (9 yıllık emektarım;ama canavar gibi)

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında muhammed yılmaz tarafından paylaşıldı.

?

amatörlere nekadar destek siniz???

1. amatördemi var?

2,3%
  2. görürsem destek olurum

27,3%
  3. elimden gelen herseyi yaparım

25,0%
  4. bende zaten amatörüm

65,9%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    babam bu ilk ve son bisikletin demişti o gun bu gundur gözüm gibi bakıyorum cok badireler atlattım.günde 100 km yol gittim 54.3 km hız yaptım bi amatör olarak anca bu kadar yapabildim.suan yeniden modifiye yaptım yeni resimlerini bi kac güne ekleyecegim:in:

gokhan erdogan ve BULUT ÇELİK bunu beğendi.
  2. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Emektarlar daima sevilir.Bide ilk göz ağrısıysa şayet...Bisikletini sevmen güzel...Ama resmi büyük yüklemişsin...Bu resmi görem ilk moderatör silecektir haberin olsun.Kazasız sürüşler...

muhammed yılmaz bunu beğendi.
  3. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    ya ugrasıyorum ama silemedim.düzenleme butonu yok

Cihan A. bunu beğendi.
  4. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yeterkı ıcındeki o heyecan o tutku son bulmasın....Ayrıca forumda ergonomic ayarlar hakkında bazı makaleler var , onlara bakmanı tavsiye ederim.Seleni a"ç"ısı (Yanlış anlasılmasını ıstemem :D) Sele borusunun yüksekliği , gidonun açısı ve birçok ayar bisikletten 2 kat zevk almanı sağlar.Bol pedallar dılerim. :)

(Senin ile aynı kaderi paylaşıyorum.Senin halinden en iyi ben anlarım.Zamanında çakma bmx tarzı bısıkletlerım vardı.Kimisine duz gidon takıp , vites takıp kullanıyodum :).Sonra 18 vites merakı başladı onlarada el attım :D Şimdi ise bisiklet forumu keşfettim ve bisiklet hakkında bir çok bilgi edinip daha bilinçli bir kullanıcı olmaya gayret ediyorum.Sana tavsiyem eline gecen parayı ne diyim sigaraya internet kafe ve gereksız butun seylere yatırmak yerıne ıhtıyacların dogrultusunda biriktirip aliminyum kadrolu normal donanımlı daha guzel bir bisiklete sahip olman.....Yeterki ben bunu yapıcam de ve buna inan emınımkı basarırsın....bende ole basladım suan sedona 781 sahıbıyım her ne kadar ona yakısıcak donanım kuramasamda keyfını suruyorum :) neyse cok uzattım , iyi forumlar )

5. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    eyvallah elimden geldigince inceliyorum.

6. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    amatörden kastın ne onu merak ettim. profesyonel; yaptığı işten para kazanan demek. forumun %90ı bu klasmanda amatör sayılır sanırım :) ama şuda var sen amatörsen biz işten anlıyoruz ve bikaç parçamız iyi diye profesyonelmi oluyoruz?
    bu arada bisikletin hoş. donanıma göre günde 100km iyi bi performans.

BULUT ÇELİK bunu beğendi.
  7. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    (Senin ile aynı kaderi paylaşıyorum.Senin halinden en iyi ben anlarım.Zamanında çakma bmx tarzı bısıkletlerım vardı.Kimisine duz gidon takıp , vites takıp kullanıyodum :).Sonra 18 vites merakı başladı onlarada el attım :D Şimdi ise bisiklet forumu keşfettim ve bisiklet hakkında bir çok bilgi edinip daha bilinçli bir kullanıcı olmaya gayret ediyorum.Sana tavsiyem eline gecen parayı ne diyim sigaraya internet kafe ve gereksız butun seylere yatırmak yerıne ıhtıyacların dogrultusunda biriktirip aliminyum kadrolu normal donanımlı daha guzel bir bisiklete sahip olman.....Yeterki ben bunu yapıcam de ve buna inan emınımkı basarırsın....bende ole basladım suan sedona 781 sahıbıyım her ne kadar ona yakısıcak donanım kuramasamda keyfını suruyorum :) neyse cok uzattım , iyi forumlar )[/QUOTE]

ama işte cevre faktörü var.bu yasa geldin hala bisikletle ugrsasıyorsun bisiklete okadar para harcanırmı vs. vs. cok laf işitiyorum.9 yıldır kullanıyorum harcadıgım paranın haddi hesabı yok ama işte cevremde kise destek olmayınca insaın hevesi kırılıyor:mad:

8. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    profesyonel den kastım altında iyi bi bisitleti olanlar işten iyi anlayanlar.benim altımdaki demir yıgını hurdacıya versen almaz (ama beim icin paha bicilmez).bisikletten tam anlamayan ve maddi eksiklikleri olan arkadasları kasdetmistim.(benim gibi):rolleyes:

9. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    ben resimi neden degiştiremiyorum???

10. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynısı herkes ıcın gecerlı aslında :( Ben bısıkletımı balkonumda muafaza edıyorum.Babamın buna yaptıgı yorum ise ;

Oğlum yasın kac hala oyuncak gıbı oynuyosun bununla :D (ara sıra bakım vs. ısler yaparken basılırsam genelde bu cumle :D) Sen kafanı takma sahılden gecerken ruzgarın ve gunesın tadını cıkarmaya bak :in: Sporda gecen zamanı ılerıde emın ol kat kat kazanıcaksın :in:

11. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    keske bizimkilerde boyle dusunse...

12. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sen resmi düzenleyemezsin...Moderatörler düzenleyebilir ancak...Sen bisikletinin farklı açılardan resimlerini çek sonra buraya yüklersin. imageshack'te 640*480 olan kısmı seçmelisin o zaman normal boyutlu resim yüklemiş olursun...http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=3756 nasıl resim yükleneceği burda ayrıntılı yazıyor...
    Benim senin gibi bir emektarım vardı 14 yıllık.Bende çok para harcadım bisikletime ama performans alamadım...Sonunda yeni bir bisiklet almaya karar verdim.Bu forumla tanıştım,forumdan bilgiler edindim.Sonunda Kron XC 4000 aldım.İyiki de almışım:)

13. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    tesekkur ederim.ya bende cok para harcadım ama işte toplu para olmayınca yeni bi bisiklet alınmıyor.hemde evdekiler bu kararıma pek sıcaak bakmazlar :mad: :boese157:

14. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:

Erol KOLAS ve Cihan A. bunu beğendi.
  15. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Şimdi olmuş resimler:):)Tebrik ederim:)Bisiklet güzel.Sen seviyorsan gerisi önemli değil.Ayrıca bisiklet seni bir yerden bir yere götürdüğü sürece sağlamdır:)Benim ailemde sıcak bakmıyordu ama ben aldım:)Senine olur inşallah.Kazasız sürüşler...

16. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    eyvallah.:rolleyes: geziyorum allaha sukur ist gezdiriyor bana sagolsun.suan yeni hali cok farklı cok iddalı olmasından cekiniyorum odanın icinde yanımda.alt viteskablo kanalı olmadıgı icin kablolar dagınık durumda ama toplayınca resmini koyacagım ve yollara cıkacagım:in: hedefim hız rekorumu geliştirmek (54.3 kmhız)

17. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisikletin son hali gayet güzel olmuş forumda seyrek gördüğüm kişiselleştirilmiş bisikletlerden biri (parça vs. den çok el emeği)... fakat size bir tavsiyem olacak; şu seleyi yere brazdaha paralel, fren kollarınıda yere 45 derece açıyla aşağıya doğru eğin bi bakın bakalım daha rahat etmezseniz tekrar eski haline getirin.. :in:

18. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:

bugun deneyecegim.bunlar eski hali yeni hali daha farklı.:rolleyes: tüm iskeleti elimle jımparalayıp saatlerce boyadım jantları kendim ördum,direksiyonu özel aleminyumdan filan yaptım,jantlarda 16 led var içten döşedim,pompa takmayeri yaptım,önçatalıda elimden gecirdim fren filan yok elimden geldigince kafama göre yapmaya çalıstım işte :cool:

19. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletin güzel sende memnunsan ve mutluysan sorun yok. yerim xtyi xtr yi:D:D
    ama bak benden sana arkadaş tavsiyesi hız rekoru falan bu hız işiyle uğramamanı tavsiye ederim.en öenmlisi senin kendi sağlığın.her bisiklette hız dan doğacak sonuçlar malum ki yanlış anlama ama resimlerdeki bisikletinde ben ön freni dahi göremedim.bence bu hız konusunda dikkatli ol.benimde altımda orta seviye bir bisiklet var ama 50yi geçince inan biraz korkmaya başlıyorum ki bu isterse 10.000dolarlık makine olsun kendi canından hiç bir zaman değerli değildir...
    güle güle kullan keyfini çıkar inş sanada zamanla çok daha güzel bisikletler nasip olur;)

20. muhammed yılmaz

muhammed yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    fıkir icin tesekkurler;) evet ön fren yok ama akıcı trafik de deniyorum hızı.dedigin gibi 52 de filan rüzgar cok savuruyor ama ne yalan soylim o işin zevki orada.birde ben bu hızı hafif megilli yolada yaptım rampa filan degil yani.ama gerçekten zevkli bir olay hız yapııyorsan biliyorsundur:in: