Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Uzun Tur Soruları

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Barış Çavuş tarafından paylaşıldı.

1. Barış Çavuş

Barış Çavuş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba
    Sedona 341 2013 kullanıcısıyım. İstanbulda ikamet ediyorum. Bir çok kez istanbul içi tura çıktım(Fatih-Silivri, Fatih-Tuzla, Fatih-Karaburun vs.). Ancak amacım artık tam anlamıyla uzun bir tura çıkmak. Planım şöyle İpsala sınır kapısından çıkıp, Dedeağaç- Selanik - Üsküp rotasını düşünüyorum. Bisikletimde Kelebek gidon, tur çantalarım, kamp malzemelerim, bisiklet formalarım var. Ufak tefek birkaç eksikliğim haricinde kendimi hazır hissediyorum. Daha önceden birçok kez Yunanistan'a Pazarkule sınır kapısından geçtim ancak genelde günü birlik turlarım oldu. Turu şuanlık yanlız tamamlamayı planlıyorum.İlk uzun turda yurtdışı yapmak istiyorum önerileriniz nelerdir?

2. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Vize al.
    Enerjini bisiklete, zevkini cadira sakla.

Evden cikmadan esyalarini iki kez kontrol et :)

Ayrica hic bir yunana "malaka" deme :)

:)

3. Barış Çavuş

Barış Çavuş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    vize sıkıntı değil:) öneriler için teşekkürler.:)

4. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hee unutmadan az nakit tasi kredi karti olsun yaninda mumkunse bankamatikte bulundur. Kredi karti bizimki kadar yaygin degil ama bankamatikden yana sikintk olmuyor genelde

5. Barış Çavuş

Barış Çavuş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Konuda güncelleme yapamdım. Konu başlığını ve içeriğini güncellemek istiyorum. Yeni konu açmadım. Burdan Eylülün 2. Haftası yapacağım tura yol arkadaşı arıyorum. Ayrıntıları burdan veya özel mesajla konuşabiliriz. Eğer mümkünse forum yetkilisi başlığı ve ilk mesaj içeriğini güncelleyebilirse yeni konu açmadan burdan devam ederim.

6. burakender

burakender www.burakender.com

Adı:
    Burak Ender
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yeni konu hala açamıyorum nedense bende buradan sorayım dedim :) Tek başınıza uzun tur yaparken, eşyalarınızı nasıl muhafaza ediyorsunuz ? Yani demek istediğim mesela bir kazı bölgesine geldiniz ve gezmek istiyorsunuz, bir şehirde müzeye uğramak ya da bir kafe de oturmak istiyorsunuz mesela. Eşyalar heybe bisiklet bunları nasıl muhafaza ediyorsunuz ?

7. vlknbskrt

vlknbskrt Yeni Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçen yaz yaptığım sahil turunda bir çok antik kente de uğramıştım. Her seferinde yakın çevrede sağlam gördüğüm bir yere basit bir kilitle bisikleti kitleyip dolaştım. Heybe, çadır vs. tabi bisikletin üzerinde bırakıp gittim hep. Bazı değerli malzemeleri yanıma aldım hep tabiki. Aynı şeyi markete filan girmem gerektiğinde de yapmıştım. Şimdi düşününce nasıl güvenipte bırakıp gitmişim diyorum bisikleti ve malzemeleri :) Gündüz vakti bir sorun olabileceğini düşünmedim hiç(Benim iyimserliğimdendir belki bu düşünde.). En mantıklısı bir yere kitleyip esnafa emanet etmek gibi duruyor ama.

Başka arkadaşların tecrübelerini merak ediyorum bende..

mersault ve burakender bunu beğendi.