Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk turum için İstanbul-Tekirdağ yardım

Konu, 'Trakya Bölgesi' kısmında Demir Demirden tarafından paylaşıldı.

1. Demir Demirden

Demir Demirden Yeni Üye

Adı:
    Demir Demirden
    Bisiklet:
    Sedona
    Arkadaşlar merhabalar sanıyorum ki hepiniz benden büyüksünüzdür daha 18 yaşındayım ve şu bunalım dolu sıkıcı hayattan sıkıldım artık bisikletim ile İstanbul'dan ayrılmak istiyorum kendi emeklerimle. Ve benim gibi bir acemi için gidilebilecek en uygun yer olarak Tekirdağ'ı düşündüm. 3 gün 3 gece bir tur planlıyorum toplamda 300 km gün boyu 100 km pedallamayı düşünüyorum. Sizce Tekirdağ'ın neresine gitmeyi amaç edinmeliyim. Ve yol güzergahım nasıl olmalı yol kenarında çadırımı kurup uyuyabileceğim güvenli yerler nereleri olabilir? Lütfen tecrübeli ağabeylerim, ablalarım, arkadaşlarım beni aydınlatabilir mi?

Bir haftaya çıkacağım tura ucuzundan beni idare edecek bir çadır nereden bulabilirim. Decathlon'dan mı almalıyım?

Xeşke biri yardım etseydi yada yazım tanışma bölümüne taşınmasaydı tanışma ile ne alakası var bunun ya hu. Sadece tur tavsiyesi istiyorum.

Birhan K. bunu beğendi.
  2. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Başlığın "Tanışma" bölümüne neden taşındığını ben de anlamadım.

Ben Tekirdağ'a e-5 üzerinden dümdüz gitmiştim. Bu şekilde gidince yol kenarında kamp yapacak yer (benzinciler hariç) yok maalesef. Belki köylere falan sapılırsa farklı olabilir.

Bu arada İstanbul-Barbaros arası (Bakırköy'den yola çıkınca) 160 km falan sürüyor. Barbaros'ta da kamp kuracak yer bulamamıştım. Gece sahilde konaklanabilir gerçi ama ben gittiğimde etraf biraz it kopuk doluydu, tek başıma güvenemedim oraya. O yüzden biraz daha devam edip Kumbağ'da bir kamping'de kalmıştım.

Mutlaka gitmen gereken yer: Uçmakdere.

Mutlaka yanında bulundurman gereken şey: Eğer zırhlı lastiğin yoksa bol bol yedek iç lastik, yama ve yedek zincir baklası.

Bulent A. ve Demir Demirden bunu beğendi.
  3. Demir Demirden

Demir Demirden Yeni Üye

Adı:
    Demir Demirden
    Bisiklet:
    Sedona
    Teşekkürler hocam yorumunuz için. Peki beni 3 gün idare edecek bir besin programında neler bulunmalı tavsiyeleriniz var mı?

4. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Beslenme konusunda tam bir cahilim. Ne bulursam yiyorum. O konuda başka arkadaşlar yardım etsin bence :)

5. engin444

engin444 Üye

Seviye:
    Sana tavsiyem yalnız gitme. O yollar çok tekin değil. Özellikle hava karardıktan sonra. Genelde Malkara civarı köylerde yaşayıp akşam saatlerinden sonra yollara çıkıp araçları soyan çeteler geziyor yollarda. Polis de bıkmış bunlarla uğraşmaktan. Hele bir de gurbetçilerin yoğun geldiği dönemlerde benzinlikler dahil yol çok tehlikeli oluyor. O yüzden bence yalnız gitme, hatta Trakya'ya hiç gitme.

6. çimtay

çimtay Aktif Üye

Adı:
    Hakan ÇİMTAY
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Merhaba.
    Acemiyim diyorsunuz, günde ardı ardına 100km yapabilecekmisiniz. Yol arkadaşı bulun hem güvenlik hemde yardımlaşmak için. Yolunuz açık olsun.

berkayyy ve Engin er. bunu beğendi.
  7. HakanMaktav

HakanMaktav Aktif Üye

Adı:
    Hakan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @engin444 Engin Bey, 23 senedir Trakya'dayım ve aslende Trakyalıyım dediklerinizi ne gördüm ne duydum. Siz Trakya'yı herhalde başka bir yerle karıştırdınız.. Amacım tartışmak değil lakin dedikleriniz ağır.

8. engin444

engin444 Üye

Seviye:
    @Redrock Hakan Bey birkaç yıl Uzunköprü ve Keşan Devlet Hastanelerinde görev yaptım. Karşılaştığım vakaları görseniz siz de benim gibi düşünürdünüz. En son geçen yaz bu şoparlar Tekirdağ plakalı yeşil bir Nissan kullanıyordu. Özellikle geceleri resmen ava çıkıyorlar. Karşılaşmamış olmanız şansınız. Amacım Trakya'yı kötülemek değil. Uzun yıllar ekmeğini yedim, çok da iyi dostlarım oldu. Hala da görüşürüz. Ancak maalesef durum bu. Bu kadar çok çingenenin yaşadığı yerde olacağı da bu. Emniyet bile bıkmış. Bize aman doktor bey geceleri Gelibolu - Tekirdağ güzergahında sakın durmayın diye tembih ederlerdi sürekli. Otomobille bile güvende olmadığın yerde bisikletle yola çıkmak akıl karı değil. Keşan'da bir bisiklet grubumuz vardı, ama dediğim gibi onlar da kalabalık halde yolculuk yaparlardı.

9. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yaşın gerçekten 18 mi ? öylese ben sana çadır veririm bedelsiz olursa uyku tulumuda ayarlarım.Gideceğin az kamyonlu bir yolda planlarız.Günde 75 km yeter bu mevsim için fazlası uymaz

kutsaruzgar ve nonsteril bunu beğendi.
  10. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Demir Demirden ben pazar günü sana uyar mı bilmiyorum ama bir tur planlaması yaptım.İstanbul-Soma Bisiklet Turu Tavsiye ilk 2 gün gnlük 140 km gideceğim.Bende çadır var lakin benimde tek çekingem hırsızlık vakaları.Eğer sana uyarsa beraber pedallarız.

nonsteril bunu beğendi.
  11. zsgoksu

zsgoksu Yeni Üye

Adı:
    Zeki Safa Göksu
    Bisiklet:
    Kron
    @Redrock arkadaşa katılıyorum kaç kere geldiniz başınızdan ne geçti bilmiyorum ama ben gittimde memnun kalmadım diyen duymak şaşırttı

12. Demir Demirden

Demir Demirden Yeni Üye

Adı:
    Demir Demirden
    Bisiklet:
    Sedona
    50 km yapabiliyorum biraz ağrı sızı olsa da tabi trafik faktörü olduğu için temposuz yapmamdan dolayı oluyor bu yorgunlukta. Ama açık bir yolda 100 km tempolu şekilde rahatlıkla yapabileceğime inanıyorum.

18 gerçekten hocam, 75 km yaparsam eğer 4 güne uzar o yüzden 100 km tam ideal benim için çadır alacağım 80 liraya güzel bir şey buldum Aprenaz diye. Mat alacağım tulum alamayacağım sadece onun yerine battaniye falan bulurum bir yerden artık küçük bir şey. Sadece bana rota konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim hocam.

nonsteril bunu beğendi.
  13. zsgoksu

zsgoksu Yeni Üye

Adı:
    Zeki Safa Göksu
    Bisiklet:
    Kron
    tam olarak tekirdağın neresine gitmek istiyorsun bilmiyorum ancak,

İstanbuldan otobana bağlanırım,
    Otobanda edirne yönüne doğru giderken çorlu tabelasını gördünmü sap,
    Selim paşada metronun bir tesisis var geç olursa konaklayabilirsin. Olmadı biraz daha ileride yeni açılan karacabey di sanırım bir tesis var orada olabilir.
    2.gün çorluyu geçip tekirdağa varmalısın bence
    Kamp alanları mevcuttu araştırırsan bulabilirsin merkezde
    Son durağı şarköy olarak alıyorum buraya giderken sahil şeridini takip edebilirsin tek başınayken yol sıkıcı bir hal almaz en azından ilk mola yerin erken çıkarsan kumbağ olabilir. Daha sonra şarköye doğru pedallarsın baktın uçmakdere de tıkandın bu mevsimde şarköye gitmesende olur :)

Ama ama ama
    Yukarıda bir abimizin dediği gibi "uçmakdere" yi görmeden dönme.

14. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @zsgoksu Selam,

Otobanda bisiklet kullanmak yasak, cezası var. Cezasını da geçtim, çok tehlikeli zaten. Ancak E-5'ten gidilebilir.

zsgoksu ve çimtay bunu beğendi.
  15. abidin89

abidin89 yanlizsürenadam

Adı:
    Abidin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    silivride yol bozuk e 5 yolu tek gelme sıkıntı yasarsın ıkı kısı olursanız daha ıyı olur bence bnce otobusle tekırdaga gel ordan canakkaleye pedalla daha ıyı manzaralar gorursun koru dagımı cıkarken ve ınerken cok ayrı heyacan yasarsın buna emın ol ıstanbul sılıvrı arası cıle olur sılıvrıden sonra gumuşyakadan tekirdağa kadarda güzel bir turda olabılır

16. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Demir Demirden decathlon daki aprenaz 2 gayet yeterli olur. Mat alacağım demişsiniz yalnız uyku tulumu alın gece serin olur. İnce az yer kaplayan bir tulum olabilir. Tek başına biraz zor olur ama iyi bir tecrübe olur. Hayallerinin hedeflerinşn peşine koşman güzel. Bu uğurda sonsuz başarılar dilerim. Kazasız belasız bir tur dilerim

17. abidin89

abidin89 yanlizsürenadam

Adı:
    Abidin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @zsgoksu uçmak derden sonra şarkköy yolu çok ıssız tek gitmese daha iyi olur tekde çekilecek bir yol değil açıkcası bide uçmak derenin hava durumunuda kontrol etmek lazım bizim gibi yağmurda ıslanması :)))

18. bibisiklet

bibisiklet İki Çay Bi Bisiklet

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kardeşim bende senin gibi ilk turumu yapıcam önümüzdeki günlerde. Büyük ihtimal tek gidicem bende, ben çadır olarak arpenaz 2+ aldım. Yaz ayları olduğu için çift kapılı bir cadır almanızı öneririm, tek gidecekseniz içine bisiklette sığıyor. En azından şu uyku tulumunu almanızı öneririm ben aldım çok küçük ve yaz ayları için ideal; Uyku Tulumları - ARPENAZ 25° UYKU TULUMU

Çadır da bu; Pratik Kamp Çadırları - ARPENAZ 2 +

Şimdiden hayırlı, kazasız belasız, iyi yolculuklar dilerim, kafana koyduysan yap.

19. zsgoksu

zsgoksu Yeni Üye

Adı:
    Zeki Safa Göksu
    Bisiklet:
    Kron
    @Birhan K. Açıkçası ben hiç gitmedim ama sürekli araçla gidip gelirken görüyorum özellikle yabancı bayrak asanlar tercih ediyor sürekli devriye olmasına rağmen uyarılmıyorlar sanırım. Ayrıca bilgilendirme için teşekkürler :)

Birde arkadaşın dediği gibi uçmakdere den sonrası sıkıntılı biraz özellikle bu mevsimlerde gelen geçen bi hayli az oluyor.

Birhan K. bunu beğendi.
  20. bilalfidanboy

bilalfidanboy Forum Demirbaşı

Adı:
    Bilal Fidanboy
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Birhan beye katılıyorum Otobanda kesinlikle kullanmak yasak evet ve her ne kadar yasakda olsa(demir demirden kesinlikle size önermiyorum) birde şöyle bir durum var,e5 hattı bahcelievler büyükçekmece arası,araç sirkülasyonundan,büyükçekmece ile silivri kalan kısım ise için gerek gidiş gerek geliş yolun yüzde 80 i bozuk...emniyet şeridi icin ayrılan kısımı ise söylemiyorum bile(kullananlar bilir)hoş ondan sonrası çorluya giden yolda az çok aynı kalitede, fakat Kınalıdan sonra Tekirdağ istikametine giderim diyen acemi biri için dâhi yol yaklaşık 70 km boyu düz sayılabilecek (ufak tefek eğimler hariç) güzel bir rota. Sonrasımı kesinlikle Uçmakdere tabiki ama orası pekte acemi biri için önerilirmi tartışılır ,(her ne kadar arkadaş kendine 100km hedef koymuş dahi olsa)

Gidilecek yerlere gelince sahil boyunu takip edip doğa ile başbaşa gidebilir,(tekirdag-ucmakdere-hoşköy-mürefte-Şarköy)yada daha içlere sapıp örneğin (Çerkezköy saray vize Pınarhisar Lüleburgaz)üzeri yeşil bir hat ama rüzgarlı ve biraz daha asfalt kalitesi düşük ve akşama kalmamaniz gereken bir rotayıda tercih edebilirsiniz.özellikle bilinki tek biri icin bu güzergahta yani cerkezköy-Lüleburgaz arası kamp yapma şansınız bana göre sahil boyu takip edilecek bir rotaya kıyasen sıfır ve tehlikeli..