Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk turum Gaziemir->Menderes->Gümüldür

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında serkan özçim tarafından paylaşıldı.

1. serkan özçim

serkan özçim Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar foruma üye olalı pek fazla zaman olmadı bisiklete merakım çok küçük yaştan beri var.
    Neredeyse 9 yıllık markası ne onu bile unuttuğum bir bisikletim var. Yeni bir şehir bisikleti almayı düşünüyorum. İnşallah onunla daha uzun yollar yapacağım.
    Önce biraz alıştırma yaptım bisikleti yola kendimi de bisiklete ısıttım. Gece serin serin :)
    Yola sabah 6:45 te izban esbaş istasyonundan çıktım. Trenle menderes cumaovasına gidiyorum.
    Cumaovası tren istasyonundan menderes gümüldür yoluna giderken sabah 7:15 ben
    Sabah olmasına rağmen yol ve hava çok sıcak.
    Biraz menderes şehir içinde gittikten sonra menderes gümüldür yoluna çıkıyorum.
    Şaşal kaynak suyunun çıktığı şaşal köyünden geçiyorum bu köy sadece suyuyla değil köpekleriyle de ünlü olabilirmiş onu anladım. İyi kovalıyorlar.
    Tahtalı barajınının yanından yol devam ediyor. Baraj gölünü seyretmek yorulmayı engelliyor.
    Ufaktan yokuş tırmanmaya başladım şimdilik sorun yok ama havada ısınmaya başladı.
    Yokuşun kendini belli ettiği an :)
    ilk dinlenme molası gecikmiyor hemen geliyor.
    Dağ tırmanılır, virajlar geçilir ve sonrası gümüldür.
    Daha önceleri çok kez geldiğim yere bisikletle gelmek gerçekten çok güzel oldu. Daha önce buralardan hep araba veya otobüsle hiç durmadan geçmiştik bu kadar güzel manzaraları daha uzun seyretme fırsatı buldum.
    Gümüldüre geldikten sonra plajda çadır kurdum ve jant arasından plajı fotoğrafladım. Jantımdaki paslarda dikkatten kaçmasın :)
    Gümüldürde akşamüstü turlarken orman kampı girişinde hem kamp hakkında bilgi almak için hemde dinlenmek için biraz durdum.
    Gümüldür plajı ertesi gün sabah 8:30 ve insanlar gelmeye başladılar.
    Güzel tatilden mavi düldül de nasibini aldı ve altına oda bir minder çekti dinlendi.
    Ertesi gün dönüş yolu başlıyor.
    Yol eridi ve burdan sonra asfaltta yüzerek devam ettim. Akşam saat 6:30 ve asfalt önümde dalgalanıyor.
    Ben dinlenirken, gıda takviyesi yaparken mavi düldülümü de unutmadım tabii ki onuda besledim. :)
    O yokuşun inişi de olacaktı elbette...
    Biraz yorgunluk biraz tek olmanın verdiği can sıkıntısı ve köpek kovalamasından sonra sonunda menderes cumaovasına varıyorum. Yolda durup muhabbet ettiğim benzinciler ve servis bekleyen fabrika işçilerinin kazasız belasız dualarıyla herhangi bir kötü durumla karşılaşmadan kendimi izmir banliyö tren hattına atıyorum.
    Tura çıkma ilhamını tamamen buradan aldım ve tur hakkında ki yorumlarınız benim için gerçekten önemli.
    Ayrıca izmir gaziemir de oturuyorum varsa arkadaşlar kısa mesafeli benzer turlarda buluşabiliriz.
    Okuduğunuz için şimdiden teşekkürler.

2. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam bisikleti sorun etmeyin zamanla olur.Paslarıda pas sökücüyle kolay bir şekilde cıkarabilirsiniz

3. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    güzel gezi olmuş, şehir bisikletine kavuşursun umarım yakında, yokuşlar da pek fena ...

4. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    İnşallah tez zamanda güzel bir tur bisikleti, heybe falan derken sonra kim tutar sizi. Bu imkanlarla çok güzel bir tur yapmışsınız. Bence yeni bir bisiklet ve donanımı ile çok daha fazla keyif alacaksınız. Paylaşım için teşekkürler.

5. serkan özçim

serkan özçim Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Gerçekten alınan keyifin bisikletin performansına bağlı olduğunu anladım. Bazen ağırlık dengesini yeniden düzenlemeniz bile tükenmiş haldeyken size 1 2 km yokuş tırmandıracak gücü veriyor.

6. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    O yolu gayet iyi bilirim özdere -izmir arası çok gittim geldim özderede yazlığımız var manzara olarak çok güzel bir yoldur cumartesi pazar çok kalabalık olur ama haftaiçi bomboştur bisikletçiler için hafta içi mükemmel tur yapılır...Çok güzel bir tur olmuş tebrik ederim...

7. serkan özçim

serkan özçim Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    bende dediğiniz gibi aynı düşünceyle pazar günü gün içinde trafik yoğun olacağını düşünüp sabah çok erken çıkıp pazartesi akşamüstü dönüş yaptım yollar planladığım gibi fazla kalabalık değildi.

8. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    güzel gezi olmuş, kazasız nice uzun yollara dostum :)

9. ulaş kaya

ulaş kaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Serkan bey güzel fotoğraflarla keyifli bir tur bizim için .

Paylaşım için teşekkür ederiz.

10. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    turunuz çok güzel olmuş iyi yapmışınız gümüldüre gelip bende şuan gümüldürdeyim,ve o geçtiğiniz yollar biraz tehlikeli açıkcası 2 şerit ve çok dar :)

serkan özçim bunu beğendi.
  11. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bisikletle turlamanın en güzel tarafı da zaten bu değil mi.Motorlu araçlarla farkına dahi varmadan yanından geçip gittiğiniz güzelliklerin doya doya tadına varıyorsunuz.Ayaklarınıza ve yazı için harcadığınız emeğinize sağlık.

12. serkan özçim

serkan özçim Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    En çok zevk veren manzarayı izlemek ve bisiklet ise bunu yapmanın en güzel yolu.

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar, daha olursa turlarda görüşmek üzere :)

13. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tekten,şehrin gürültüsünden kaçıp gitmek güzel... Her ne kadar riskleri olsada avantajlarını iyi kullanarak yekten yola devam diyorum...Ayaklarınıza sağlık,rota da turda keyifli geçmiş.

14. fatihcankaymak

fatihcankaymak Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Güzel bir tur olmuş.. Sonuçta bir şekilde başlamak gerek.. Gerisi zaten yavaş yavaş gelir.. Zamanla bisiklette değişir, diğer donanımlarda tamamlanır..

15. ozer_kesgin

ozer_kesgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hocam tebrik ederim. Ben de burdan aldığım gazla yola çıkmıştım. Ve sonrasında güzel güzel anlatmıştım. Şimdi bunlardan ilham alarak başka arkadaşların da tura çıktığını görmek mutluluk verici. Tebrik ediyorum tekrardan.

16. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ilk turunuz hayırlı olsun.

17. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler.

18. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar, ilk turunuzu güzel bir şekilde tamamlamışsınız... İnşallah buradan sizin daha çookk turunuzu takip edeceğiz... Ellerinize ayaklarınıza sağlık... :)